Amemuiden wint derby 381 sport Jubelstemming bij Delta Sport even over BC Vlissingen buigt hoofd in verlenging Nederlaag Goes Gelijkspel TTC Middelburg Zaalvoetballers Groene Ster blijven winnen maandag 12 maart 2012 door Wim Kakebeeke DEN HAAG - Sinds de derde week van januari is er iets moois gaan bloeien in handballend Zierikzee. Op indrukwekkende wijze wer den de concurrenten van De Graaf/Delta Sport een voor een aan de kant geschoven. Maar bij SOS/Kwiek Sport kon de ploeg niet stunten. Na weken van succes zette de Haagse titelkandidaat de Schouwse blauwhemden weer met beide beentjes op de grond: 32-22. Na afloop was het na de tegenval lende uitslag toch wel even slik ken. „We zijn naar hier gekomen om de punten mee te nemen", leg de de balende trainer Rob de Vos na afloop uit. „De vorige duels moesten we winnen om onze doelstelling te realiseren. Vandaag hadden we moeten genieten. Dat is niet gebeurd helaas." Voor rust liep de thuisploeg weg naar 17-11. In de tweede helft kwam Delta Sport nog terug tot op twee punten. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 11, Kenneth Mellaart 4, Guust Sluijs 3, Thijs de Vos 2, Tim Vleeshouwer en Tijs de Vos. Avanti-sv Orion 25-26: De Bevel anders hebben het aardig voor el kaar. Ging het afgelopen seizoen heel vaak net mis voor de tweede klasser uit Heinkenszand, nu stap pen de manschappen van John Jansen steeds vaker als winnaar van het veld. Gisteren werd het hoogtepunt bereikt door de derde plek over te nemen van concur rent de Beuk. Na een moeizame start werd de partij nog voor de pauze weer in evenwicht gebracht door de Bevel anders: 16-16. De dekking was na de pauze beter verzorgd. Maar door een slordige afwerking in het tweede bedrijf bleef het spannend tot de slotseconde. De zege was uiteindelijk nipt maar wel ver diend. Scores sv Orion: Arno Riemens 8, Ron van Dalen en Marcello Tax 6, Mischa Dorst 3, Mark Dorst, Michiel Schuijs en Lennart Vinke 1. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen moesten in de eer ste divisie pas na verlenging hun meerdere erkennen in het op de tweede plaats staande EBBC. BC Vlissingen-EBBC 82-90: BC Vlissingen begon goed, ondanks het gemis van Michel Bosters. Die moest al zeer snel met foutenlast naar de kant. Na de 30-28 scoor den de Bosschenaren echter vijf tien plinten op rij, waardoor de rust aanbrak bij 36-46. In het der de kwart dichtte BC Vlissingen de kloof In het laatste kwart hadden beide teams kansen op de zege, maar uiteindelijk werd het 73-73. In de verlenging nam de thuis ploeg nog wel een 80-77-voor- sprong, maar EBBC was de geluk kigste en won met 82-90. Scores: Dorde Karadzic 24, Sjors van de Poel 16, Benjamin Steenbeek 15, Stefan Schrier 13, Raylin Jimenez 5, Mi chel Bosters 4, Dominique van Hove 3 en Amar van Sluijs 2. Bij de vrouwen won hoofdklasser BC Vlissingen met 80-60 van Ba rons. In de overgangsklasse was BV Souburg met 52-47 te sterk voor Waldric. KLOOSTERZANDE - De tafeltennis- derby tussen de mannenteams van SAR en Amemuiden was nooit een echte wedstrijd. De Wal- cherse titelkandidaat denderde over de thuisploeg heen. Het werd uiteindelijk 2-8. SAR prees zich gelukkig, omdat na zeven partijen tegen een hatelijk nul werd aangekeken. De eerste drie partijen gingen in drie games naar de bezoekers. De gemoedelijk heid waarmee beide teams na af loop met elkaar omgingen, zei veel over de onderlinge band. SAR en Arnemuiden lieten elkaar als hoogst spelende Zeeuwse teams in waarde. „In de tweede divisie is het allemaal wat minder prestatie gericht", zei Amemuidenaar Riny Kasse. „In de eerste divisie speel je tegen teams, die alleen maar wil len presteren. Na afloop zie je nie- SAR-Arnemuiden 2-8 Simone de Klerk-Riny Kasse 10-12, 5-11,6-11; Dennis Verdurmen-Jeroen de Hei de 3-11, 8-11, 8-11; Johan 't Hooft-Marc Hackenberg 4-11,3-11,8-11; Simone de Klerk/Dennis Verdur- men-Riny Kasse/Jeroen de Heide 9-11,6-11, 11-1,2-11; Dennis Verdurmen-Riny Kasse 11-8, 9-11, 15-17,11-8, 5-11; Johan 't Hooft-Riny Kasse 4-11, 10-12,11-13; Dennis Verdurmen-Marc Hacken berg 11-8, 9-11,4-11,11-8,11-5; Johan 't Hooft-Riny Kasse 5-11, 8-11,11-8,11-13; Simone de Klerk-Jeroen de Heide 11-8, 8-11, 7-11,11-6,11-4. mand in de kantine. Je gaat toch niet twee uur in de auto zitten om direct daarna weg te gaan?" Mare Hackenberg: „Als je tegen één van de beste Zeeuwse teams speelt, wil je niet verliezen. Maar dat hele fanatieke, dat hebben we wel gehad." Arnemuiden, dat ook de eerste drie competitieduels won, deelde vanaf de eerste opslag de lakens uit. Precies halverwege het Zeeuws on deronsje leek Simone de Klerk te kunnen tegenscoren. De jongste van alle spelers legde Hackenberg het vuur aan de schenen, bouwde een 2-o-voorsprong op, maar moest toch capituleren. Het was te kenend voor het krachtsverschil tussen beide ploegen, die een doel stelling hebben die mijlenver uit el kaar ligt. „Zij zijn de gedoodverfde kampioen", zei Johan 't Hooft. „Wij doen het goed als we erin blijven. Arnemuiden heeft een team van vijf man. Wij zijn maar met zijn drieën. Dan heb je weinig keuze. We hebben in de eerste drie wedstrijden twee keer met 6-4 gewonnen en verloren van TOV, dat normaal gesproken twee de wordt. Dat valt niet tegen voor een ploeg die gepromoveerd is. Twee jaar geleden zijn we kans loos gedegradeerd. Het streven is om dit seizoen wat langer mee te doen dan vijf wedstrijden. Tegen Amemuiden is het hard gegaan, maar ze winnen normaal gespro ken alles met dikke cijfers." Amemuiden kwam flitsend uit de startblokken en deelde in de eer ste drie partijen door drie keer met 3-0 te winnen een mentale tik uit. Simone de Klerk, die dit seizoen in de eredivisie van de vrouwen competitie één duel voor Smash'70 uit Hattem heeft ge speeld, leek na vijf verloren par tijen op rij de eer te kunnen red den. Zo ver kwam het niet. Riny Kasse: „We hebben het altijd lastig tegen MIDDELBURG - In de derde divisie speelden de tafeltennissers van TTC Middelburg in Schiedam met 5-5-gelijk tegen Scyedam 3. Sören de Witte bleef ongeslagen. Michel Sperling speelde een goede wedstrijd en won van Paul de Graaf en Bart Platzbeecker. De ge routineerde Kees de Koning bleek te sterk. Emiel de Rijke kwam niet tot een overwinning. GOES - De hockeyers van vier deklasser Goes verloren gisteren bij de hervatting van de competi tie met 5-2 bij Tempo. De koplo per op dit niveau, Walcheren, was een maatje te groot voor Olympia: 8-2. Tempo-Goes 5-2: Goes werd in het eerste kwartier overrompeld en keek na vijftien minuten reeds tegen een achterstand van 3-0 aan. Op slag van rust liet Steven Sanjij de 3-1 noteren. In de twee de helft bleef een zonder wissels uitkomend Goes aardig op de been. De thuisploeg liep wel uit naar 5-1, maar de eindstand werd toch nog iets draaglijker door een treffer van Tomas Giele. Walcheren-Olympia 8-2: Walche ren had aanvankelijk moeite met een strijdvaardig en compact ver dedigend Olympia. Koen Waas dorp opende de score. Kort daar na liet Tim Wouters de 2-0 note ren. Olympia kwam terug via een treffer van Tim Scheele (strafcor- ner). Direct daarna nam Jonathan van der Zanden de 3-1 voor zijn rekening. In de tweede helft bouwde Tim Wouters met twee doelpunten de voorsprong uit naar 5-1. Tim Scheele liet daarna ook de 5-2 no teren. Daarna liep de thuisploeg weg naar 8-2 via Jesse van der Zanden, Koen Waasdorp en Mark Schütz. VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster zijn na de winter stop aan een indrukwekkende se rie bezig in de eredivisie. Sinds een aantal spelers is teruggekeerd in het eerste team wordt de ene na de andere wedstrijd gewonnen. Vrijdagavond wonnen de Vlissin- gers in sporthal Baskensburg met 10-4 van ZWM/Campus. De doelpunten werden gemaakt door Khalid El Hattach (3X), Hoes sein Bouzambou, Salim Ben Sel- lam, Saïd Bouzambou (2x), Etien- ne Mallie en Abdoe Abdendi. De ploeg van Mo Ahrouch staat door de zege nog vaster op de vier de plaats. Er zijn nog vijf duels te spelen. De achterstand op koploper TFH bedraagt zeven punten. Komende vrijdag staat de uitwed strijd tegen nummer zes Noordzee op het programma. Jean Paul de Bruijn had een goed weekend met zijn team Frans Bevers. foto Mark Neelemans Vier partijen eindigden in een overwinning in drie games. Die vielen allemaal in het voordeel van Arnemuiden uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54