sport 137 Leonie Ton wint Pannenkoekenloop Pleijte en Schrier in vorm Seolto promoveert naar derde klasse maandag 12 maart 2012 Naast TOP Arnemuiden en Swift werd nog een Walcherse korfbalploeg zaterdag kampioen. Het Vlissingse Seolto greep de titel in de vierde klasse na een 18-1 O-overwinning op het Ritthemse Atlas. Seolto was voor het titelduel al de koploper en werd op één punt gevolgd door Atlas. Jord Meulmeester neemt een doorloopbal in het kampioensduel van TOP. BURGH-HAAMSTEDE - Leonie Ton heeft zaterdag de Pannenkoeken- molenloop gewonnen. De Zierik- zeese raffelde de loodzware vijftien kilometer op de Kop van Schou- weri afin een tijd van 1.09.04. Bij de mannen was Adriaan van Keulen de sterkste. Na afloop mocht de atleet uit Middelburg ech ter niet de bloemen en beker in ontvangst nemen, omdat hij als trimmer aan de wedstrijd deel nam. Arjan Beije, die een thuiswed strijd liep, komt daardoor als win naar in de boeken. De atleet van Delta Sport kwam na iets meer dan 58 minuten over de meet. De Pannenkoekenmolenloop werd zaterdag voor de veertigste keer ge houden. De wedstrijd geldt als een van de zwaardere van Zeeland, om dat het geen meter vlak is. Boven dien moesten de honderden deel nemers de Meeuwenduinen trotse ren, een prachtig gebied om te lo pen, maar ook heel erg zwaar door dat het continu op en af gaat door mul zand. e Martij n de Kok van Dynamica blijft goed presteren in het hardlo pen. Zaterdag werd de inwoner van Heinkenszand tweede in de halve marathon van Oostvoorne in een tijd van 1.13.29. Hij finishte ach ter Fouad Fertoutte (Spirit), die 1.12.15 nodig had. Doordat Fertoute in de categorie H35 uitkomt, pakte de Kok de maximale 300 punten voor het Van Buuren runningcircuit, waarin hij met 1199 punten aan de leiding gaat. Op een punt volgt Henk van Leeuwen (Pallas'93). Kevin de Pag- ter (Dynamica) scoorde in de Hal ve van Oostvoorne eveneens goed met de vijfde plaats overall en tweede bij de senioren. Hij klokte 1-14-35 ne Marijs 3, Nelleke van Belzen 2, Peter van Belzen en Petra de Ridder 1 Scores Fortis: Remco Crucq 2, Kim foto Ruben Oreel Baas, Niels Bebelaar, Jessica de Boer, Rens van den Driest en Joyce Schoon- aard 1 zeè3sesssEseasBsaxa/^c«asaeemaasei!Zssscs^S6S& STEENBERGEN 's Lands Welvaren gedeeld eerste Dankzij een 2-6-overwinning op naaste concurrent Wellse Vaert 2 is 's Lands Welvaren weer gedeeld eerste in poule zes van de kader competitie. Peter de Bree leverde knap werk af met een ruime overwinning op René Luijsterburg, die toch niet de minste is. Jaap Hameling hield Lu- do Kools eronder en Jaap van der, Weijde excelleerde tegen Ton van Loon. Alleen Sjaak Walhout moest zijn meerdere erkennen in Remco van Oosterom. UTRECHT Tovaal over grens van 1000 punten De rugbyers van Tovaal, die vrijdag avond kampioen werden in de vier de klasse, wonnen gisteren ook hun laatste competitieduel. In Utrecht werd USRS 4 met 95-0 ver slagen. De Goesenaren wilden in het duel met de Utrechtse studenten vooral de magische grens van 1000 pun ten bereiken en daarvoor moesten nog 88 punten worden gescoord. Die missie slaagde. Koen Spaas werd met 22 try's sei zoenstopscorer. Hij drukte in Utrecht ook de laatste try. OOSTDUINKERKE Vrouwen Nutswerk sterk in België De wielrensters van Team Nuts werk reden zich zaterdag in de kij ker in de Ronde van Oostduinker- ke. Joukje Braam reed als enige amateur lange tijd mee in de kop groep van vier. Ze werd echter ach terhaald. Wendy Versluis uit Kapelle werd uiteindelijke vijftiende, Ines Klok uit Rockanje 22e, de Belgische Shau- ni Corthout 26e, Lisa Bogaert (B) 32e en Baukje Doedée (Driewegen) 37e. Tara Gins (B), Joukje Braam en Christel Janssen (Biggekerke) fi nishten in het peloton. ERFURT Provoost zevende op WK schaatsen Adriaan Provoost is op het WK schaatsen voor veteranen zevende geworden in de categorie mannen 50-54. De 51-jarige Domburger le verde op de baan van Erfurt zijn beste prestatie op de afsluitende 5000 meter. Zijn 7.29,93 was goed voor de vijfde plaats. De overige tijden van Provoost wa ren op de 50 meter 44,03 (twaalfde plaats), op de 1500 meter 2.07,83 (ze vende) en de 3000 meter 4.27,40 (zevende). Arjan Bakker won met grote over macht. AMIENS Van de Velde verliest in kwalificaties Tennisster Bemice van de Velde, af komstig uit 's-Gravenpolder, is er gisteren niet in geslaagd zich te plaatsen voor het futuretoernooi van Amiens. De Bevelandse sneu velde in de tweede ronde van de kwalificaties. Van de Velde won nog wel in drie sets van landgenote Jade Schoe- link: 6-13-6 7-5. Daarna was de Itali aanse Deborah Chiesa te sterk voor haar: 6-1 5-7 6-1. men", zei Maljers. „Het moet dus We hebben er de mensen voor." nog wel ietsje sneller, maar ik ge- Scores TOP: Corné Bezemer 6, Leon loof wel dat we dat ook kunnen, van Belzen en Anita de Ridder 5, Jeani- door Maurice Steketee lijk en misschien had er nog wel meer ingezeten als ik wat harder DEN HAAG - Tim Pleijte en Michel was gestart." Schrier hebben gisteren in Den Pleijte liep bijna de hele wedstrijd Haag tijdens de City-Pier-Cityloop in een grote groep samen met zijn hun persoonlijk record verbeterd, trainingsmaatje van Dynamica, Mi- Pleijte kwam op de halve mara- chel Schrier. In de slotfase kon thon tot een tijd van 1.07.32 uur. Pleijte nog wat versnellen en spat- Schrier zat daar vlak achter met te de groep uiteen. Schrier moest 1.07.40. Tommy Staal liep in Den een gaatje laten vallen en kwam Haag de vijf kilometer en kwam uiteindelijk acht seconden later als eerste over de finish in 15.25 mi- dan Pleijte over de finish, nuten. De zeventienjarige atleet Op de vijf kilometer maakte Tom van AV'56 verbeterde eveneens my Staal uit Nieuw-Haamstede op zijn persoonlijke toptijd. nieuw indruk. Het zeventienjarige De Zeeuwse atleten waren stuk talent, dat deel uitmaakt van de na- voor stuk zeer tevreden over hun tionale selectie, won met over- tijd. Pleijte verbeterde z'n pr met macht. ruim drie minuten. „Ik heb nog „Ik had een voorsprong van zo'n niet zo heel vaak een halve mara- 25 seconden op de nummer thon gelopen, dus het was even kij- twee", liet Staal na afloop weten, ken wat er in zat. Ik was wegge- „Mijn doel was om een persoon gaan op een tijd van 1.08 en daar lijk record te lopen, en dat is ge- zit ik onder, dus ik ben tevreden, lukt. Binnenkort loop ik nog meer Op de tien kilometer weet ik wel wedstrijden over vijf kilometer, zo wat ik kan, maar op de halve is dat als tijdens de marathon van Rotter- anders. Ik liep vandaag vrij makke- dam." .^averve/d Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53