TOP grijpt titel met veel machtsvertoon Geslaagde Houdini-act Tjoba in overgangsklasse 3 361 Vergeten transponder Volleyballers Mytilus pakken kost Hage de dagzege volle pond ondanks rommelig spel maandag 12 maart 2012 Het verschil met nummer twee VEO liep zaterdag op tot drie punten. VEO ver loor het slotduel van Albatros. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De opluchting was groot nadat Tjoba een Houdini-act perfect had uitgevoerd in Den Haag. Met klinkende cijfers over won het achttal uit 's-Heer Hen drikskinderen niet alleen Die Hag he, maar vooral ook de degradatie- zorgen. Doordat Kinderdijk van Vriendenschaar verloor, wisselen de Bevelandse korfballers namelijk stuivertje met de ploeg uit Alblas- serdam. Tjoba eindigde de zaal competitie als zesde en weet zich verzekerd van een langer verblijf in de overgangsklasse. Die Haghe-Tjoba 16-24: Na koplo per Rust Roest was ook Die Haghe niet opgewassen tegen de daden drang van de formatie van coach Bram van Geffen. „Het was een prachtig slot aan een moeizaam seizoen", zei die, glunderend van trots. Na een gelijkopgaande strijd in de eerste helft (9-10) sloeg Tjoba binnen vijf minuten na rust z'n slag. Toen het verschil zes punten was, liet Die Haghe het lopen. In de laatste tien minuten speelden de groen-witten het gedecideerd uit. Achtervolgd door blessureleed bi vakkeerden de Bevelanders vanaf de eerste speelronde in de gevaren zone en werd door menigeen reke ning gehouden met een afzink naar de eerste klasse. Tjoba herpak te zich en piekte op het moment dat de nood het hoogst was. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 8, Dennis Broerse 7, Patrick de Bruine 3, Niels Westmaas, Manon Braam en Esmee Walraven 2. Swift-Ondo (G) 22-8: De korfbal lers van Swift piekten op het juiste moment. In de slotfase van de zaal competitie speelde de Middelburg se tweedeklasser zijn beste wed strijden tegen de directe concur renten Valto (13-13), Maassluis (18-13) en Merwede (15-12). Zater dag maakte de ploeg het karwei af tegen middenmoter Ondo (22-8). „Als je week na week de andere ti telkandidaten de baas bent, ben je de terechte kampioen", zei trainer Dennis Plantinga. Voor rust kwam Swift al op 12-4. Na rust trok de ploeg de goede lijn door. Naomi Zuidweg was uit blinkster met zeven doelpunten. Scores Swift: Naomi Zuidweg 7, Mat- thijs Pouwer 4, Richard Geldof en Vera Kuijper 3, Eefje van den Berg en Kristi- an Huisman 2, Joren Gillissen 1. Blauw Wit-Togo 9-16: De 4-4-ruststand riep de vraag op of het Kloetingse team en het Goese achttal aan een salonremise bezig waren. „Het had ook best 8-8 kun nen staan", haastte Blauw Wit- coach Adri van Bavel zich dat te ontzenuwen. Togo, al kampioen in de derde klasse, etaleerde na rust veel kwaliteit en liep in de slotfase enigszins geflatteerd weg van Blauw Wit. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 4, Ivo Flipse en Ilse Kloet 2, Marco de Jonge 1. Scores Togo: Niek Meerman 7, Jan- Kees Goossens 4, Marten Postema 3, Marscha van Rooijen en Marianne van Delsen 1. DSO-Stormvogels 13-14: De num mers twee en drie speelden een energieke slotronde om de eer. De 7-7-ruststand liet zien dat beide ploegen elkaar niets toegaven. Na de hervatting trok Stormvogels het initiatief naar zich toe en liep de ploeg uit Westkapelle vier punten weg van DSO. Omdat de genade slag uitbleef, kon de thuisploeg in de slotminuut nog de aansluitings treffer maken. Maar langszij kwa men de Brabanders niet meer. Scores Stormvogels: Niek Peene 5, El- mar Gabriëlse 3, Loura Kleinepier 2, Ar- ja Groenleer, Arno Sanderse, Angela Matthijsse en Arjen Schoe 1 Scheldevogels-AU Ready 19-3: In een week waarin de wegen van coach René Proost en All Ready per direct scheidden, leden de Zie- rikzeeënaars weer een grote neder laag. Onder interim-coach Jan Vos- hart eindigde het duel in Bergen op Zoom in 19-3. Scores All Ready: Robert de Oude 2, Jacco de Looff 1 door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - In sporthal De Blik ken werd zaterdag gesproken van een historisch resultaat. Door .een verpletterende overwinning op buurman Fortis (23-7) promoveer de TOP Amemuiden naar de over gangklasse. „TOP heeft niet eerder op dat niveau gespeeld in de zaal", zei trainer Erik Maljers. „Maar ik denk wel dat de ploeg er iets te zoeken heeft. We hebben een paar goede motortjes, wereldse reboun- ders en echte afmakers in ons team. Een prachtige mix." Die eenheid - de Arnemuidse korf balploeg is zeer hecht - heeft zich wel weer bewezen dit zaalseizoen. Er is een ongekend fanatisme bij al le acht teamleden en samen wil len ze niets liever dan zo veel mo gelijk winnen. Net als in voorgaan de jaren speelt TOP ook nu nog jonge-honden-korfbal, maar het onbesuisde is er voor een groot deel uit. De Walchenaren zijn wat zakelijker geworden en willen eerst zeker zijn van de zege, voor dat ze aan frivoliteiten beginnen. Tegen Fortis speelde TOP de eerste helft oerdegelijk. Na acht secon den lag de eerste bal er al in (af standsschot Leon van Belzen) en daarna trok de ploeg in negentien minuten door naar 9-0. De rood-witten rondden bijna elke aanval met een treffer af, terwijl ze de Souburgers bijzonder kort hiel den. Fortis kreeg steeds één kans en was daarna steevast de bal kwijt vanwege het knappe re- boundende werk van Corné Beze- mer en Peter van Belzen. Zij troef den Patrick Koppejan en Niels Be- belaar, ook geen kleintjes, moeite loos af. Na rust (12-2) was er hetzelfde spel- beeld: TOP was de jager, Fortis de al bijna dode prooi „Bij vlagen stond er geen maat op ons", meen de Maljers, die samen met Peter Crucq voor de groep staat. „Dat kwam doordat in de eerste helft al les zó goed liep. Als de eerste bal al binnen een paar seconden bin nen valt en je daarna ook zo goed scoort, krijg je vleugels. Dan kun je vrijuit spelen." In de laatste tien minuten, toen men al zeker was van de titel, ver maakte TOP het ruim aanwezig pu bliek met showballen binnen het snelle aanvalsspel. Corné Bezemer en Jordi Meulmeëster hadden bij voorbeeld enkele mooie één-twee tjes. Niet alles veranderde in goud, maar de acties waren fraai en For tis had er geen antwoord op. En als de trucballen niet lukten, wa ren er altijd nog de dodelijke knal len van Leon van Belzen, Anita de Ridder en Jeanine Marijs. De overmacht van zaterdag geeft TOP vertrouwen voor volgend zaal seizoen. Dan zal de ploeg uitko men in de overgangsklasse en dus spelen met een schotklok. Daarbij moet de bal binnen 25 seconden door de korf of er tegenaan wor den geschoten. „Onze aanvallen zijn nu al goed georganiseerd, maar we nemen soms nog te lang de tijd om tot een schot te ko- Swift-korfbalster Mirella Pouwer doet zich tegoed aan champagne na het behaalde kampioenschap in de tweede klasse. foto Izaak Verkeste door Hermant Heuvink WEMELDINGE - De eerste clubcross van de motorclub de Sproeier leek in het water te vallen. Op tijd was echter de regen gestopt, 's Mor gens bij de inschrijvingen werd er door veel rijders met een bezorgd gezicht gekeken naar het circuit. Maar met wat mankracht en extra trainingen werd er een prima be rijdbaar parkoers gemaakt. En naarmate de dag vorderde, werd het alleen maar beter. De invoering van 125 cc tweetakt klasse is een groot succes. Ook wer den voor het eerst de vrouwen apart geklasseerd. De clubklasse, gecombineerd met de vrouwenwedstrijd, werd gewon nen door Wesley de Jonge. Daar achter finishte Daniëlle van Kem pen uit Oost-Souburg. Zij schreef de vrouwenklasse op haar naam. In de MX 2/125 cc tweetakt was het een spannende aangelegen heid. Joey Verwijs uit Lepelstraat had in beide manches de sterkste start. De eerste manche won hij ook, maar in de tweede manche ging het in de eerste ronde fout en moest de jonge Brabander in de achtervolging. Die tweede manche schreef de uitstekend rijdende Guido Boone op zijn naam. De Souburger werd ook de dagwin naar, voor Johnny van Eekelen uit Goes. Bij de MX 1, gecombineerd met de wedstrijd voor veteranen, was Ste fan Hage uit Goes de sterkste. De overwinning ging echter aan zijn neus voorbij. In de eerste manche was hij namelijk vergeten zijn transponder te monteren en dus zette hij officieel geen uitslag neer. In de tweede manche overkwam hem dat niet opnieuw. GOES - De volleyballers van Mytilus boekten in de. promotie klasse een nieuwe overwinning. Zonder tot grote hoogte te groeien, werd de tweede keus van Mikro Electro in Roosendaal met maximale winst verslagen: 0-4. De mannen van WS'92 verloren in de regiodivisie met 3-1 van Atak'55. De volleybalsters van WS'92 verloren met 2-3 van Meerkerk. Mikro Electro/Roosendaal 2-My- tilus 0-4 (18-25 24-26 16-25 17-25): Mytilus speelde niet spectaculair, wel degelijk. Hoewel er in fases over en weer behoorlijk rommelig werd gespeeld, was dat voldoende om met de volle winst naar huis te gaan. De Goese equipe had moeite om in het juiste ritme te geraken, omdat de thuisploeg zich van een onberekenbaar spelletje bediende. Nadat in de eerste set een achterstand was weggewerkt en die set ook was gewonnen, kwam Mytilus in de slotfase van de tweede set in de problemen. Bij 18-18 werden met succes enkele wissels doorgevoerd. Na een krap pe overwinning werd nog twee keer naar ruime setzeges afgewik keld. Atak'55-WS'92 3-1 (25-17 25-23 26-28 25-17): De mannen van WS'92 moesten de hele wed strijd in de achtervolging en had den dat aan zichzelf te wijten. De thuisploeg speelde zeker niet groots, maar had geen enkele moeite om tot winst te komen. Slap verdedigen nekte de Vlissin- gers. Slechts in de derde set klampte WS'92 lang aan. In de slotfase kon zelfs naar winst wor den afgewikkeld, doordat enkele goede acties fraai werden afge werkt. In de overige sets kwam de winst van de thuisploeg niet in ge vaar. WS'92-Volley Meerkerk 2-3 (25-22 25-23 21-25 16-25 7-15): Het was een wedstrijd met twee ge zichten. De Vlissingse vrouwen- ploeg trok in de eerste twee sets fel van leer en verraste het op de derde plaats geklasseerde Meer kerk met twee setzeges op rij. WS'92 bestookte de tegenstander met een lastige opslag en kwam vanuit een goede pass tot prima aanvallen. Nadat in de tweede set een zwaar bevochten zege was behaald, be taalde de thuisploeg tol voor de geleverde inspanningen. Meer kerk profiteerde van fouten, die voor een groot deel aan vermoeid heid te wijten waren, en kwam niet geheel zonder kleerscheuren met de schrik vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52