De Koning Voetbalmar Individuele kwaliteit geeft d 341 sport Tussen Goes en Terneuzen zit een wereld van verschil maandag 12 maart 2012 door Jan Dagevos GOES - De een heeft nog altijd titel- aspiraties, de ander hoopt via de nacompetitie aan degradatie uit de eerste klasse van het zondagvoet bal te ontkomen. Tussen Goes en Terneuzen zit een wereld van ver schil. Dat werd gisteren in de on derlinge derby nog eens onder streept. Goes kleineerde Terneu zen: 3-0. „We hebben heel gedurfd en aan vallend gespeeld", zei Goes-trainer Gérard de Nooijer. „Het enige dat ik de ploeg kan verwijten is dat we maar drie goals hebben gemaakt." Met hetzelfde gemak was Goes-Ter- neuzen in ïo-o geëindigd. De thuisploeg kreeg maar liefst der tien kansen en raakte drie keer de paal. „Goes heeft meer kwaliteit dan wij", moest aanvoerder Rem- co van Leeuwen van Terneuzen vaststellen. De Zeeuws-Vlaamse ploeg was op sportpark Het Schenge geen schim van de ploeg die voor de winter stop Goes nog verraste in de der by: 2-1. „Het heeft allemaal met vertrouwen te maken", oordeelde Karakteristiek Goes-Terneuzen 3-0 (1-0). 12. Ky le Doesburg 1-0, 51. Robin de Pag- ter 2-0, 57. Niels Paardekooper 3-0. Scheidsrechter: Y. Horst (Leen de). Gele kaart: Gaffin de Meza (Goes) en Roel Alberti (Terneu zen). Aantal toeschouwers: 500. Goes: Wolkenhauer; De Punder, Van Leiden, Tawfik, Van den Hou ten; Van den Dries (66. De Crae- ne), Paardekooper, De Pagter (87. Trung Tran), De Meza, Doesburg (63. Kroon) en Nyemb. Terneuzen: Wondergem; De Feij- ter, Den Hamer, Alberti (63. Van Damme), Dekker; Van Leeuwen, Van Bremen (71. Claassen), De Kra ker; Basagac (61. Verlïnde), Van Nieuwenhuyze en Schuddinck. Van Leeuwen. „We staan onder aan en zitten in een moeilijke fa se." Terneuzen was gistermiddag niet alleen krachteloos, maar ook tan deloos. Pas na rust toonde de Zeeuws-Vlaamse ploeg enige lef en drong het even aan. Jordi van Bremen kreeg toen een goede schotkans, maar hij schoot over en dus bleef de gelijkmaker uit. Terneuzen zat toen nog in de wed strijd en dat mocht een wonder he ten. Goes was voor rust opper machtig. De ploeg combineerde goed, had in Kyle Doesburg en Yves Nyemb beweeglijke spitsen, terwijl ook Robin de Pagter en Gaf fin de Meza voor aanvallende im pulsen zorgden. Terneuzen wist er geen raad mee en keek na twaalf minuten al tegen een i-o-achter- stand aan. Thomas van den Hou ten rukte op links op, slingerde de bal voor het doel waar Kyle Does burg prachtig inkopte. Daarna waren er nog uitgelezen kansen voor Nyemb en Doesburg, maar de score werd niet opge voerd. Na de pauze was er op nieuw sprake van een waar kan senfestival, zeker toen in de 51e mi nuut de 2-0 was gevallen. Na een scherpe voorzet vanaf rechts via Nyemb kreeg Robin de Pagter de bal bij de tweede paal en hij werk te de 2-0 binnen. Terneuzen doolde vervolgens als een aangeslagen bokser over het veld en had geluk dat bij Goes de afwerking nog wel eens te wensen over liet. Acht kansen waren er. Twee keer belandde de bal op de paal en 'slechts' eenmaal was het raak via Niels Paardekooper (57e minuut). „Als we eenmaal op stoom zijn, is er bij ons geen houden aan", stel de Gérard de Nooijer vast. „We zijn na een mindere fase terug en hebben weer aangehaakt." Een eindje verderop hield ook Remco van Leeuwen de moed er in. „We trainen keihard en het ge loof is er nog altijd. Het gat is nog altijd te dichten." Bevelandse club wil via weg van de geleidelijkheid naar de hoofdklasse Goes steekt zijn aspiraties niet onder stoelen of banken. De Be velandse club wil hogerop en zou op termijn graag in de hoofdklasse spelen. Toch willen de beleidsbepalers niet te hard van stapel lopen. Eerst moet het fundament goed zijn. door Jan Dagevos GOES - Bij Gezamenlijk Opwaarts Eendrachtig Sterk houden ze een mooie traditie in ere. Voor elke thuiswedstrijd klinkt de Koning Voetbalmars uit de geluidsboxen. Tot groot genoegen van de oude garde die terug verlangt naar de mooie tijden van weleer toen dui zenden mensen het hoofdveld om zoomden en het elftal glorieerde. Gisteren bij de derby tegen Terneu zen (3-0-zege) in de eerste klasse van het zondagvoetbal waren er slechts 500 toeschouwers aanwe zig op sportpark Het Schenge. „We willen de tijden van weleer weer laten herleven", zegt Jos Smits, voorzitter van de sponsor commissie bij' Goes. „Jarenlang is het betrekkelijk stil geweest, maar de vereniging bruist nu weer. Er wordt weer over Goes gesproken, binnen Zeeland maar ook daarbui ten." Twee promoties binnen drie jaar hebben daaraan meegeholpen. Goes is tegenwoordig een respecta bele eersteklasser. De Bevelandse club haalde deze competitie de eer- ste-periodetitel binnen en is na de 3-0-zege op Terneuzen van giste ren ook nog altijd in de race voor de titel. „We hebben net als VC Vlissingen een selectie waarmee je hogerop kan", vindt trainer Gé rard de Nooijer. Hogerop is de hoofdklasse van het zondagvoetbal. „Het zou mooi zijn als we daar over twee of drie jaar spelen", vindt Smits. „Maar dan moet er eerst wel een gezonde en goede basis worden gelegd. We zijn op de goede weg, maar we zijn nu nog niet zo ver." Goes viert feest nadat het in de derby tegen Terneuzen op 3-0 is gekomen via h De jeugdopleiding heeft inmiddels een nieuwe impuls gekregen, ver beteringen aan de accommodatie zijn onderwerp van gesprek, ter wijl de sponsorgroep als nooit te voren floreert. Dat mag opmerke lijk worden genoemd met een hoofdklasset als Kloetinge in de buurt. „We vissen allemaal een beetje in Hoessein Bouzambou laat Geldrop-verdediger Jeroen de Kort (liggend) kansloos en schuift de bal in de verre hoek (3-0). foto Ruben Oreel door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Soms is .het voor een trainer wel lekker wanneer hij even geen keuzes hoeft te maken. En dus kwam het Karl Vergouwen niet eens zo slecht uit dat Jona than Constancia een hele week ziek was geweest en Saïd Bouzam- bou nog last had van een blessure. De trainer kon het tweetal voor het duel met Geldrop zonder pro blemen op de bank zetten en zag dat VC Vlissingen ook zonder hen een concurrent afdroogde (5-1). Die uitslag verduidelijkte twee za ken. In de eerste plaats is de selec tie van de zondag-eersteklasser breed genoeg om schorsingen en blessures op te vangen. Want Ver gouwen kon tegen de Brabantse opponent ook niet beschikken over de geblesseerden Arjan Hu- man en Roy van der Kaap en de geschorste Khalid El Hattach. Ten tweede: de zeges van Vlissin gen komen vaak tot stand vanwe ge de aanwezige individuele kwali teit. En dus niet omdat er een echt team op het veld staat. Vlissingen mag dan bovenin, meedraaien; een hecht geheel is dé selectie niet al tijd. Vraag het aan verschillende spelers en ze moeten één voor één toegeven dat de onderlinge accep tatie soms ver te zoeken is. Omdat VC Vlissingen geen twee de elftal heeft, komt een aantal spelers van de 22 spelers tellende eerste selectie nauwelijks aan voet ballen toe. Zo konden gistermid dag Davy van Geersdaele, Youssef Ahrouch, Mo Benkaddour en reser vedoelman Bas Rijkeboer eigenlijk zonder te douchen weer richting huis. Een aantal kreeg twee weken geleden in het bekerduel met Steen speeltijd, maar die avond (2-1-nederlaag) eindigde in een de ceptie. De blik werd vervolgens volledig op de competitie gericht, waarin Vlissingen zich gisteren herstelde van de nederlaag bij IFC (2-1). Dat deed het met overtuigende cij fers, zonder echt uitmuntend te voetballen. Vreemd was dat niet, want flitsend voetbal is echt niet mogelijk op het hoofdveld aan de Irislaan. De ondergrond heeft veel weg van een knollentuin, omdat het veld vrijwel iedere zaterdag en zondag intensief wordt gebruikt. De teams van de JVOZ spelen er, VC Vlissingen maakt er gebruik van en ook de hoofdmacht van Zeeland Sport komt er geregeld in actie. „Het is niet te doen", merkte Ben jamin Verwest terecht op. „Pro beer op dit veld maar eens fatsoen lijk een bal aan te nemen... Je hebt drie balbehandelingen nodig voor dat ie goed ligt." Verwest was wel één van de weinigen die er weinig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50