Lange haal levert een onverwachte zege op 31 Smerdiek maakt achterstand ongedaan Yerseke in Oastig pakket na nederlaag maandag 12 maart 2012 'Veertig slagen per minuut, dat is een hartslag in rust. Maar ik zat midden in een wedstrijd. Dat is niet normaal.' Hoek-verdediger Fabian Wilson door Barry van der Hooft HOEK - Het gemor was alweer be gonnen, naar het stuk gereed schap om aan de stoelpoten van de trainer te zagen werd al ge zocht, tot daar ineens die lange haal naar voren was. Niet'zo'n bal die stil ligt, maar zo eentje die aan komt rollen en waar je vol je been tegenaan kunt zwiepen. Reguillo Vandepitte deed het, vooral om de tegenstander weg te houden bij het doel van Hoek. De bal be landde ver op de helft van Xer- xesDZB, Guillaume Clinckemaillie zag er wel iets in, zette zijn tegen stander met een duwtje opzij en schoot ook nog de 2-1 binnen. De klok op het scorebord stond al stil en kwam ook niet meer in be weging, maar de gemoeds toestand van alles en iedereen bij Hoek veranderde wel. Van onte vreden ging het naar tevreden, het gemor maakte bij sommige toeschouwers plaats voor een spontane glimlach. Over de hele wedstrijd gezien was de' over winning van Hoek ook niet eens onterecht te noemen. Alleen het benutten van kansen is dit sei zoen nogal een probleem, vooral op eigen veld. Bij vijf van de zes thuisoverwinningen die Hoek boekte, was de marge slechts één treffer. Jorrit D'Haeseleer scoorde zater dag voor de tweede week op rij, maar zal dit seizoen geen topsco rer meer worden. Het was pas zijn tweede doelpunt en de kans is groot dat hij aan het einde van het seizoen vertrekt. D'Haeseleer werkt in Brussel en dat blijkt las tig te combineren met voetballen in Zeeuws-Vlaanderen. Hij is ove rigens niet de enige die na dit sei zoen vertrekt. Hoek wil verder met spelers als Fa bian Wilson, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Sebastien Her mans,. Dimitri van Oppens en Tim de Meersman. Ferry Alfons kan ook blijven, maar hij twijfelt nog over zijn rol. Gaat hij nog een jaar verder als speler of kiest Alf ons voor een rol in de technische staf, in combinatie met het volgen van een trainerscursus. Vanavond zitten de beleidsbepa lers rond de tafel met een keeper en Goes-aanvaller Kyle Doesburg is net als vorig seizoen ook weer in beeld, bij Hoek. Naar twee cen trumspitsen wordt vooral in België gezocht. Dat is ook wat Hoek nodig heeft: een sterke af- Karakteristiek Hoek-XerxesDZB 2-1 (1-0). 31. Jorrit D'Haeseleer 1-0, 66. Jesper van den Bosch 1-1, 90+3. Guillau me Clinckemaillie 2-1Scheidsrech ter: B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Jari Vyaene (Hoek), Mi ke Navajas Sanchez, Lesley van Waas, Rowan Zechiël (XerxesDZB). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson (35. Jari Vyaene), Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Lio nel Fitsch; Sebastien Hermans, Tim de Meersman (71. Raymond Wolff), Ferry Alfóns; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer (86. Dimitri van Oppens) en Regi- lio Pinas. maker, die wedstrijden vroegtijdig in een beslissende plooi kan leg gen. Dat was waar het zaterdag aan ont brak. Fabian Wilson (na ruim twee minuten) en Regilio Pinas hadden de score moeten openen, daarna slaagden vijf Hoek-spelers er bij een ultieme scrimmage ook niet in de bal tegen het net te krij gen. Dat lukte D'Haeseleer wel, na 31 minuten (1-0). Dat Wilson vier minuten later ge wisseld moest worden, was een te genvaller voor Hoek. De rechts back voelde de krachten ineens uit zijn lichaam vloeien. „Ik voel de meteen mijn hartslag", zei Wilson later. „Veertig slagen per minuut, dat is een hartslag in rust. Maar ik zat midden in een wed strijd. Dat is niet normaal." Wilson werd vorig seizoen, in het shirt van Terneuzen, voor de eer ste keer met die fysieke proble men geconfronteerd. „Daarna heb ik allerlei onderzoeken gehad. Ik heb een sporthart, maar dat kan geen kwaad. Drie weken geleden heb ik alles nog eens laten onder zoeken. Het was in orde. Voor de wedstrijd voelde ik me prima. Maar na een lange sprint was ik in eens helemaal leeg." Jari Vyaene was zijn vervanger en die had meteen de 2-0 op zijn schoen. Net als een week eerder te gen RWH scoorde Vyaene echter niet. Dat deed XerxesDZB in de tweede helft wel. Jesper van den Bosch kopte een corner binnen, waar Hoek-doelman Jordi de Jong he er niet best uitzag. Het leek puntenverlies op te leveren, tot Clinckemaillie nog eens aanzette en het gaatje vond: 2-1. MIDDELBURG - In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal verloor Oostkapelle zaterdag met 1-0 van koploper DTS'35 Ede. Eersteklas ser Smerdiek versloeg Berkel met 2-1. De ploeg uit Sint-Maartensdijk is koploper en staat twee'punten voor op Barendrecht, dat gelijk speelde. Oostkapelle-DTS'35 1-0: „Hier mee mogen we in onze handjes knijpen", zei trainster Irma de Wit te. „We hadden verschillende en geltjes op de lat en op de paal. DTS creëerde voor rust veel kan sen, maar gelukkig bleef het bij O-O." In de tweede helft ging het wat be ter, maar centrale verdedigster Sha- müa Hamers kreeg voor hands haar tweede gele kaart en kon voortijdig gaan douchen. Oostka pelle begon beter te voetballen, maar DTS kon toch een .keer het net vinden. De Witte: „Het spel van de tegenstander heeft ons de das omgedaan, want daar konden we niet mee omgaan." Smerdiek-Berkel 2-1: Smerdiek creëerde een paar kansen, maar die waren niet besteed aan Angeli- que Hage. Drie minuten voor rust viel een doelpunt aan de andere kant: 0-1. De ploeg van trainer Servaas Brou wer pikte het na rust goed op. An ne Hage maakte de gelijkmaker op randje buitenspel en Angelique Ha ge werkte de 2-1 binnen na een scrimmage. Berkel, de nummer drie in de stand, ging alles-of-niets spelen, maar kon geen doelpunt meer maken. „We waren gefocust om te winnen, want directe con current Barendrecht had gelijkge speeld. De wil om te winnen was duidelijk aanwezig, maar de vrou wen waren te nerveus. Na de 4-0-nederlaag van vorige week zijn deze drie punten heel belang rijk", aldus Brouwer. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal verzuim de Yerseke om verder afstand te ne men van hekkensluiter DFS. Ster ker nog, DFS won afgetekend met 4-0, waardoor handhaving nog een heidens karwei wordt voor de Be velanders. Ook voor SSV'65 en Nieuwdorp is de situatie niet al te rooskleurig. Yerseke-DFS 0-4: Na een overtre ding van Eric Boedagjan op Julius Bliek kreeg DFS een strafschop. In de vijfde minuut opende Jeroen Grefkens vanaf de stip de score. Twee minuten later kreeg Donado- ni Warrenaar vrij baan door de Yer- seke-defensie. Oog in oog met doel man Ramon Boone maakte hij geen fout: 0-2. Na een overtreding van Patrick Verboom op Urvin van Hekelen kreeg Yerseke twee minu ten later ook een strafschop. Doel man Kevin Verboom stopte de te slappe inzet van Frank Bakker. Yer seke zag diezelfde Bakker in de zes tiende minuut met een hamstring blessure naar de kant gaan. Na rust trachtte de thuisploeg met de moed der wanhoop de aanslui tingstreffer te forceren. (Jrvin van Hekelen schoot net naast en Rody Bakker was met een kopbal ook dicht bij de 1-2. Een overtreding van Mark Goeman op Pieter de Munnik leverde DFS de tweede strafschop op. Patrick Verboom schoot feilloos raak. In de 89e mi nuut zorgde invaller John Quaak met zijn eerste balcontact ook nog voor de 0-4. SSV'65-Dauwendaele 1-4: Dau- wendaele toonde meer beleving dan SSV'65 en boekte mede daar door dan ook een verdiende zege. In de dertiende minuut leidde een slechte uittrap van SSV-doelman Roy Sallet tot de 0-1 van Peter van Gorsel. In de 27e minuut trok Jordy Matondo met een schot van buiten het strafschopgebied de stand weer gelijk. Na rust begon SSV'65 sterk, maar de thuisploeg liep in de 54e minuut tegen een treffer van Maar ten van Vooren op. SSV'65 ging nog meer risico nemen en Dauwen- daele profiteerde in de slotfase opti maal. In de 84e minuut tekende Jel- mer Pasveer voor de 1-3 en via Jaap de Kroo liep Dauwendaele nog uit naar 4-1. Arnemuiden-Nïeuwdorp 1-0: Het was geen beste wedstrijd. Nieuwdorp kreeg de allereerste kans van de middag, maar daarna was Arnemuiden de ploeg die het meest in balbezit was. Uit een cor ner werd een kopbal van Leon van Belzen I van de Nieuwdorp-doel- lijn gered. Toen iedereen zich leek te verzoenen met een o-o-eind- stand scoorde Leon van Belzen II nog in de 87e minuut Dinteloord-Duiveland 0-1 (0-0). Wou ter de Jonge 0-1. Serooskerke-Terneuzense Boys 0-1 (0-1). Marco Faassen 0-1. Bruse Boys-Zwaluwe 0-0. Rode kaart: 70. Perry Schonk (Zwaluwe). DFS-voetballer Pieter de Munnik snelt voorbij Yerseke-verdediger Joost Bout. foto Izaak Verkeste foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47