Het is maart, maar toch al oogsttijd 301 sport 8 GPC geeft winst weg in slotminuten, Zaamslag eindigt met negen man AXEL BV maandag 12 maart 2012 Vierde zege Kloetinge in zes duels Hoek speelt dit seizoen nog acht duels. Zeven van die wedstrijden tellen mee voor de derde periode. Jorrit D'Haeseleer brengt Hoek op een 1-O-voorsprong. Regilio Pinas (rechts) kijkt toe. sssBKSBSEass^swszsEssssaaKseaKesMsssasgsBKKsaa^ Door een minieme overwinning op Nieuw-Lekkerland (0-1) kruipt zaterdag-hoofdklasser Kloetinge weg uit de degradatie zone. De voetbalploeg kan nu wat onbevangener aantreden tegen ploegen die hoger op de ranglijst staan. door Koen de Vries NIEUW-LEKKERLAND - Het mag nog maar maart zijn, voor Kloetinge is het al volop oogsttijd. De Beve- landse voetballers ontmoeten de ene na de andere degradatiekan didaat en profiteren daar dank baar van. Zaterdag boekte Kloetin ge de vierde overwinning in zes wedstrijden. In Nieuw-Lekkerland won de ploeg met 0-1 en werkte zich daarmee weer wat verder naar boven in de ranglijst van de hoofdklasse B. „We sluiten nu aan bij de middenmoot in plaats van te sukkelen in de onderste regio nen", constateerde matchwinnaar Ingmar Quist na afloop. Quist kwam het predikaat match winnaar meer dan toe. Niet dat hij een superwedstrijd speelde, maar hij hield het hoofd op het moment suprème wel koel en daar bij legde hij verreweg de meeste meters af van alle 22 voetballers, de scheidsrechter en de twee grensrechters. De Schouwenaar was onvermoeibaar in het versto ren van de aanvalsopbouw van Nieuw-Lekkerland. Mocht Quist nog eens genoeg krijgen van voet bal, dan kan hij naadloos overstap pen naar de atletiek. „Nieuw-Lek kerland is op z'n gevaarlijkst als het met lange ballen spelers zoekt die doorkoppen op de aanvallers. Ingmar heeft veel van die trappen eruitgehaald. Hij was van grote waarde", zei trainer Diederik Hiensch met enige stemverheffing om boven 'het feestgedruis vanuit de kleedkamer uit te komen. De trainer predikte geheel terecht geduld. Nieuw-Lekkerland. verde digde agressief vooruit met min stens vijf man in de zone. Het kostte Kloetinge veel moeite om daarin gaten te schieten. Daarbij Karakteristiek Nieuw Lekkerland-Kloetinge 0-1 (0-0). 68. Ingmar Quist 0-1. Scheidsrechter: M.A. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: André Hol, Raymon Slagboom (beiden Nieuw-Lekkerland), Maarten van Rosevelt, Diederick Hiensch, Timo Jansen (allen Kloetinge). Aantal toe schouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Mi chel Maaskant, Jaap Esser, Arjan van der Smissen, Maarten van Rose velt; Mats Willemse, Timo Jansen, John Schot (89. Jerfy Booy), Rogier Veenstra (72. Aad Veldhof); Mark Schuit, Ingmar Quist. moest het op de hoede zijn voor de snelle tegenstoten van de degra datiekandidaat uit de Alblasser- waard. De Bevelanders bleven on danks vele mislukte acties gedisci plineerd voetballen, zodat keeper Van der Schee de eerste helft nau welijks handelend hoefde op te treden. „Elk balverlies is gevaar lijk", had Hiensch zijn spelers vooraf meegegeven. Eén van de weinige kansen van Kloetinge was voor Ingmar Quist, die een verre voorzet van Maarten van Rosevelt goed controleerde en de bal vervolgens rakelings voor langs schoot. Na rust was er veel meer te bele ven op het bijna vooroorlogse sportparkje in Nieuw-Lekkerland. Kloetinge voetbalde zorgvuldiger en doelgerichter. Al na zeven mi nuten verscheen John Schot dank zij een vlijmscherpe pass van Ing mar Quist alleen voor doelman De Groot. Zijn schot stuitte op de keepers benen. Mats Willemse, ge vaarlijk met verschillende afstands schoten, zag zijn rebound naast ge tikt worden. Uit de indraaiende corner van Rogier Veenstra kopte rechtsback Michel Maaskant de bal vervolgens op de lat. Halverwege de tweede helft kwam Kloetinge verdiend op 0-1, al had het daarvoor wel wat geluk nodig. Doelman De Groot schoot een terugspeelbal op de benen van een teamgenoot, waarna de bal precies voor de voeten van Quist terechtkwam. „Ik had de hoek voor het uitkiezen", keek de aanvaller terug. Hij koos voor de verre hoek en dat was een goede keuze. In het vervolg van de wedstrijd gooide het toch al fanatieke Nieuw-Lekkerland er nog een schepje bovenop. Trainer Hiensch had het achteraf over degradatie- voetbal. Het was vrouwen en kin deren eerst bij Kloetinge, dat wel ver terug moest, maar zelden echt in gevaar kwam. Pas vlak voor tijd moest Jaco van der Schee hande lend optreden nadat Nieuw-Lek kerland een vrije trap vanaf de rand van de zestien meter snel nam en Ruben Munoz vrij voor de doelman opdook. Na het laatste fluitsignaal van arbi ter Roeleveld was er sprake van grote opluchting bij Kloetinge. „We hebben gedaan wat we moes ten doen", concludeerde Hiensch. „Het gat met de middenmoot is gedicht, we zijn nu een buffertje aan het maken met de degradatie kandidaten." En de oogsttijd lijkt nog niet voor bij. Zaterdag kan dat buffertje gro ter gemaakt worden, als Zwa luwen op bezoek komt. Daarna zal de opbrengst wel eens een stuk minder kunnen zijn, want dan treffen de Bevelanders veelal ploegen uit het linkerrijtje. „Maar nu kunnen we tegen de hogere ploegen wat onbevangener spe len", vond Ingmar Quist. „Een ne derlaag levert niet meteen proble men op." VLISSINGEN - Op basis van de tome loze inzet hadden de voetballers van zaterdag-eersteklasser GPC Vlissingen absoluut drie punten verdiend tegen Roda Boys, maar de Vlissingse equipe standde in het zicht van de haven. Twee minuten voor tijd kwamen de bezoekers uit Aalst nog langszij: 2-2. Poulegenoot Zaamslag deelde de punten met Everstein: 1-1. GPC Vlissingen-Roda Boys 2-2: „Meteen scherp", riep keeper Max Leijer aan het begin van de wed strijd nog tegen zijn verdedigers, maar deze boodschap kwam niet bij iedereen goed aan. Roda Boys-aanvaller Toby Tan mocht al in de derde minuut ongehinderd spits Ozcan Ozkaya vrij voor de goal zetten. Op diens inzet had Le ijer geen verweer: 0-1. Na een klein halfuur zorgde Jeroen van Ommen met een geschampte kopbal, uit een voorzet van Grigor Sahakjan, voor de 1-1. GPC rook dat er meer te halen viel dan een punt en kreeg na een uur ook bijna loon naar werken. Een mooie lange pass van Jeroen van Ommen bereikte Grigor Sahakjan, die zijn inzet echter op de paal zag landen. Roda Boys zakte steeds ver der terug, maar werd tot tweemaal toe geholpen door de dubieus op tredende vlagger. Bij de derde keer ging scheidsrechter Deurloo echter niet meer op zijn advies in. Remon de Vlieger opende schitterend op Grigor Sahakjan, die met een beke ken schuiver de 2-1 op het score bord bracht. De ruimte die Roda Boys daarna liet, op zoek naar de gelijkmaker, werd echter niet be nut door GPC. Prompt kreeg de thuisploeg kort voor het einde het deksel nog op de neus ook. Angelo Stoove mocht een lange pass onge hinderd terugkoppen op de vrij staande Toby Tan, die Roda Boys alsnog een punt bezorgde. Zaamslag-Everstein 1-1: Zaamslag kwam op slag van rust door een ei gen doelpunt van Everstein-speler Ruben de Gans op 1-0. Er werd in een hoog tempo gevoetbald, waar bij beide ploegen kansen kregen. In de tweede helft kwam Everstein verdiend langszij door een treffer van Eferem Shiferaw. Daarna eiste scheidsrechter Van der Werff de aandacht op zich door de Zaamslag-spelers Arjan Ha melink (tweemaal geel) en Karim el Bodmossi met een rode kaart uit het veld te sturen. Met negen tegen elf miste Peter Dieleman de kans om de wedstrijd in het voordeel van Zaamslag te be slissen. In blessuretijd werd nog een doelpunt van Everstein vanwe ge buitenspel afgekeurd. DRIJF I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46