Een hele klus zeeland 115 Nieuwe fietstunnel wordt in graffiti gezet Wonen boven winkels in Goes steeds meer in trek Rentevrije weken 0% rente mmmmi Campagne tegen drugstoeristen in Terneuzen Z^Aut,oTeam Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Aannemingsbedrijf Westerbeke is zo'n vijfmaanden bezig geweest om de bovenverdieping te verbouwen. Het zag er eerst heel anders uit. foto Simon van Strien maandag 12 maart 2012 GOES Drie Middelburgers aangehouden De politie heeft gisterochtend vroeg in Goes drie Middelburgers aanghouden wegens mishandeling en het beldigen van agenten. Twee Middelburgers van 22 en 23 hadden een 31-jarige Goesenaar geslagen op de Oude Vismarkt. Zij werden aangehouden, waarbij de 22-jarige zich verzette. Een andere Middelburger, ook 23 jaar oud, werd aangehouden omdat hij zich met de aanhouding be moeide en agenten beledigde. RILLAND Man ligt in weiland naast vrachtwagen Een 35-jarige man met onbekende woonplaats is in de nacht van vrij dag op zaterdag naar het zieken huis gebracht voor onderzoek. De politie vond de chauffeur van een vrachtauto in een weiland naast zijn voertuig. De vrachtwagen was aan de Anna Mariaweg in Rilland van de weg geraakt en in een sloot tot stilstand gekomen. Wat er precies is gebeurd is ondui delijk. Omdat het vermoeden be staat dat de chauffeur onder in vloed was, is zijn rijbewijs ingevor derd. MIDDELBURG Vrouw gewond door steen door de ruit Een Middelburgse vrouw is vrijdag avond gewond geraakt doordat er een steen door de ruit werd ge gooid. De vrouw zat rond 21.15 uur met haar baby op schoot op de bank tv te kijken. Op het moment dat haar man de baby naar bed bracht, werd de ruit ingegooid met een steen die op de schoot van de vrouw be landde. De vrouw bezeerde haar been en heup. Het stel heeft aangifte ge daan bij de politie. Simon van Strien veegt één van de nieuwe appartementen boven de Etos aan. foto's Willem Mieras Het Goese project Wo nen boven winkels' loopt inmiddels een kleine zeven jaar en mag succesvol worden genoemd. Het is indertijd in het leven geroe pen door voormalig wethouder Charles Linssen, die zich eraan stoorde dat veel ruimten boven winkels leegstonden. De gemeente Goes heeft een subsi diepotje voor het bewoonbaar ma ken van bovenverdiepingen. Dat wordt beschouwd als nieuwbouw. Een initiatiefnemer kan minimaal 5000 en maximaal 10.000 euro eu ro subsidie krijgen voor het realise ren van een woning of apartement boven een winkel. Dat hangt sa men met de hoogte van de bouw kosten per wooneenheid. In som mige gevallen, zoals dat van Si mon van Strien, kan daar nog wat bijkomen. Het gaat dan ook om een enorme hoeveelheid kuubs. De afgelopen jaren is veelvuldig ge bruik gemaakt van de regeling en daarom vult de gemeente het sub sidiepotje steeds weer aan. Op dit moment loopt het volgens wet houder Jo-Annes de Bat mondjes maat. Hij zegt dat het om een paar aanvragen per jaar gaat. Er moet ook aan voorwaarden worden vol daan, zo moet de verdieping mini maal vijfjaar hebben leeggestaan. Waren eerst alleen de hoofdwin kelstraten aangewezen voor het project, inmiddels mag ook in di verse diverse achterstraten van het winkelgebied, zoals de Osten- destraat, de Stadstraat en de Vuilst- raat boven winkels worden ge woond. TERNEUZEN - Met een speciale, doelgerichte campagne gaat de ge meente Terneuzen drugstoeristen duidelijk maken dat ze vanaf 1 mei niet langer welkom zijn in de plaat selijke coffeeshop. Dat is vanaf die datum een besloten club, waar al leen Nederlandse ingezetenen lid van kunnen worden. De campag ne (New Rules, No Drugs) is het initiatief van een aantal gemeen ten in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Op 1 mei wordt de wiet- pas ingevoerd, die drugstoeristen moet weren en de overlast rond de coffeeshops moet terugdringen. De gezamenlijke shops hebben in middels advocaten ingeschakeld. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De nieuwe fietstun nel onder de Oostwestweg op Noord-Beveland krijgt een graffi ti-aanzien op uitnodiging van de gemeente. De longerenraad Noord-Beveland en de Kapelse graffitikunstenaar Tom Pieters ontwikkelen op ver zoek van de gemeente ontwerpen waaruit de gemeente met de tun neleigenaar, de Provincie Zeeland, op vrijdag 30 maart een keuze maakt. In april wordt de tunnel volgens het gekozen ontwerp gespoten. Het initiatief van de gemeente www.autoteom.nl stamt uit de gedachte dat de aan val de beste verdediging kan zijn tegen ongeorganiseerde beklad ding van mindere esthetiek door onbekenden. Het moet een kunst werk worden waarin de jongeren van Noord-Beveland zich herken nen. Die jongeren worden ook betrok ken bij de uitvoering en zij kun nen, ter voorbereiding, zaterdag 24 maart meedoen aan een work shop graffiti die Tom Pieters vanaf 13.30 uur geeft op het grasveld aan de Nieuwstraat in Kamperland. Bij slecht weer op de zaterdag van de workshop, verschuift die naar zaterdag 31 maart. bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld X"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43