Tien procent huurders woont scheef Naar Dirk dus! BEVELANDEN/THOLEN Percentage valt Goese corporatie RWS mee yan Dieppe naar Kattefictijke Brandstichting bij Scouting Kapelle Pampers simply dry „„W; Pamopr Rampe Q 4 Pampers Houseparty in Rilland gestopt almanak Woody MAANDAG 12 maart 2012 13 FZC Nieuwe appartementen in centrum Goesl 4 en 15 door Luc Oggel GOES - Zo'n tien procent van het aantal huishoudens met een socia le huurwoning van woningcorpo ratie RWS in Goes woont scheef. Dat betekent dat zij eigenlijk te - veel verdienen om voor zo'n wo ning in aanmerking te komen. Het gaat om zo'n zeshonderd huis houdens. Zouden ook de mensen worden meegerekend die minder dan 500 euro huur betalen, dan ligt dat aantal nog enkele procen ten hoger. RWS heeft 6100 huur ders. De regering wil scheefwonen aan pakken. De prijs van een huurhuis mag op 1 juli maximaal 2,3 procent om hoog. Mensen met een inkomen boven de 43.000 euro kunnen te maken krijgen met een extra huur- stijging van 5 procent. Het kabinet moet zich nog over het plan uit spreken. In verband met de mogelijke huur verhoging hebben woningcorpora ties van de Belastingdienst inzage kunnen krijgen in inkomensgege- vens van hun huurders. Iemand die een woning wil huren, hoeft dat alleen bij aanvang van het con tract te laten zien. „Gaat een per soon drie weken later ineens drie ton per jaar verdienen, dan weten wij dat niet", zegt sectormanager woonservice Henk Bekker van RWS. Overigens laat de Belastingdienst in het midden hoeveel iemand pre cies verdient, er wordt alleen aan gegeven of dat meer of minder dan 43.000 euro is. Het aantal Goe se scheefwoners is Bekker meege vallen. „Was het nu bijvoorbeeld 30 procent geweest, dan was het wel een probleem." Landelijk ligt het aantal scheefwoners op 16 pro cent. Hoewel scheefwonen de doorstro ming belemmert, weet de RWS nog niet of er maatregelen geno men zullen worden. „Enerzijds moeten we die woningen beschik baar houden voor mensen die ze echt nodig hebben. Anderzijds moet je ook voorkomen dat men sen die net niet in de sociale huur sector terecht kunnen, te veel beta len. Iemand die een inkomen van 34.000 euro (33.000 is de grens voor een sociale huurwoning, red.) heeft, kun je geen 700 euro huur vragen", zegt Bekker. ■BHBHBNEaOHra KAPELLE - Scoutinggroep Ridder van der Maelstede in Kapelle looft een beloning uit voor de tip die leidt naar de aanstichters van een brandje op het terrein aan het Bos pad. Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag houten pa len en kruiwagens in brand gesto ken. Aan het scoutinggebouw zelf is geen schade. De scouting heeft bij de politie aangifte van de brandstichting ge daan. KATTENDIJKE - Eigenaresse Diana Verburg (I) en vrijwil ligster Jacq Veltmeijer van Kleindierenopvang Zeeland ontfermen zich over twee hangoorkonijnen uit Frank rijk. Sinds zaterdag bivakkeren zo'n 25 konijnen uit Frankrijk in de Kattendijkse opvang. Ze komen van een fokkerij in Dieppe die door de overheid is gesloten om dat de konijnen daar werden verwaarloosd. In totaal zijn vijfhonderd dieren herplaatst. Van de dieren die naar Zeeland zijn gekomen, hebben er enkele de twaalf Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! RILLAND - De politie heeft zaterdag een houseparty in Rilland opge broken. Zaterdag kwam bij de poli tie een melding binnen van ge luidsoverlast op de Oostelijke Schelderijnweg in Rilland. Daar waren mensen een houseparty on der een viaduct aan het opbou wen. Na een goed gesprek met de politie ruimden de organisatoren alles op en is de party afgelast. uur lange reis niet overleefd. Bij Kleindierenopvang Zee land is een paardenstal ingericht om de konijnen op te vangen. De dieren, allemaal vrouwtjes, blijven nog 31 dagen in Kattendijke. „Het is de bedoeling dat ze alle maal een nieuw baasje krijgen, maar er zullen wel een paar zwangere konijnen bijzitten", zegt Verburg. „Dan weten we zeker dat iemand die een konijn ophaalt er niet ineens zeven heeft." foto Luc Oggel zie ook de video op www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse moeder met haar zoon Tristan van negen en dochter Fay van zeven gaan gezellig eten bij opa en oma. Tristan neemt zijn Engels pratende pop Woody, die hij in Euro- disney heeft gekocht, altijd overal mee naartoe. Zo ook naar het etentje bij opa en oma. Na het eten komt Woody ook weer tevoorschijn aan tafel. Tristan wil de pop laten praten door aan het touw tje op zijn rug te trekken, maar Woo dy blijft stil. Tristan kijkt zijn opa aan en vraagt op serieuze toon: „Opa, ik geloof dat de batterijen op zijn, heb je mis schien nieuwe voor Woody? Maar dan wel graag Nederlandse batterij en want dan praat hij voortaan Ne derlands!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41