Arnemuiden wint derby 381 sport Tjoba hadhaaft zich na fraaie inhaalrace Incompleet Scaldina kansloos bij Scyedam All-Ready moet gifbeker helemaal leegdrinken Zaalvoetballers Groene Ster blijven winnen maandag 12 maart 2012 ZIERIKZEE - In het landelijk A van de tafeltenniscompetitie leed het eerste jongensteam van Scaldina een 8-2-nederlaag bij Scyedam in Schiedam. Onverhoopt moesten de Zierikzee- ënaren met twee spelers aantre den in plaats van de gebruikelijke drie. Dat scheelt een slok op een borrel. Dirk Geuze pakte de twee punten. Hij versloeg Cos Nowé in vier games en zou later ook door Koen van Alebeek gefeliciteerd worden. Bij Floris Dijkers lagen er kansen, maar die werden niet door hem verzilverd. Het onwennige dubbel spel Geuze/Dijkers kon niet voor een verrassing zorgen. Met dit ver lies verstevigt het Zierikzeese team zijn positie als rode lantaarndra ger. Het eerste seniorenteam van Scal dina versloeg Arnemuiden 2 met 6-4 en pakte daarmee de kopposi tie in de eerste klasse. Koen van Velthoven incasseerde zijn eerste verliespartij dit seizoen. Hij moest zijn meerdere erkennen in de lasti ge Arnold de Gier, die ook Tristan Benschop versloeg. Van Velthoven en Benschop bedwongen wel bei den Wilbert Poppe en Arjan Kor- stanje en samen sloten ze het dub belspel winnend af Invaller John de Wit zorgde voor de verrassing van de avond door De Gier in vier games te verslaan. TTC Middelburg speelde in de der de divisie in Schiedam gelijk tegen Scyedam 3. Sören de Witte bleef ongeslagen. Michel Sperling speel de een goede wedstrijd met winst op Paul de Graaf en Bart Platz- beecker. De geroutineerde Kees de Koning bleek te sterk. Emiel de Rij ke kwam niet tot een overwin ning. In het jeugd landelijk A was er voor de jongens van TTC Middel burg een gelijkspel tegen Kluis 2. In Geleen waren Mathijs Claus en lordin Heijens goed op dreef winst op Eline Gelderman en Mo nique Kuypers. Dani Heesbeen bleek te sterk. Miquel de Witte viel tegen met alleen een overwin ning op Gelderman. door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van All-Rea dy sloten het zaalseiszoen af met een zware nederlaag. In Bergen op Zoom kreeg de ploeg met liefst 19-3 klop van Scheldevogels. Scheldevogels-All Ready 19-3: In een week waarin de wegen van coach Rene Proost en All-Ready per scheidden, moest tegen de meug van de Schouwse korfballers de slotpartij van een dramatisch verlopen zaalseizoen worden afge werkt. Tegen middenmoter Scheldevogels had degradant All-Ready niet de il lusie dat een schokeffect (van inte rim-coach Jan Voshart) zou leiden tot de eerste punten. Er werd dan ook al geanticipeerd op het aan staande veldseizoen. Jan-Willem van Nieuwenhuize startte op de bank, zodat hij zijn wisselbeurt niet bij de start van de veldcompe- titie hoefde te maken. Zonder zijn zekere doelpunten moest er worden gestoeid met de opstelling. Tegen een veel beter Scheldevogels lag het gevolg voor de hand. Het werd een uiterst stroeve middag voor All-Ready. De 6-1-ruststand viel in die zin nog mee, maar na van Nieuwenhuize's aflossing van multi-sporter Jacco de Loof strooide Scheldevogels wel heel wat zout in de Zierikzeese wonden. Scores All Ready: Robert de Oude 2, Jacco de Loof 1 KLOOSTERZANDE - De tafeltennis- derby tussen de mannenteams van SAR en Arnemuiden was nooit een echte wedstrijd. De Wal- cherse titelkandidaat denderde over de thuisploeg heen. Het werd uiteindelijk 2-8. SAR prees zich gelukkig, omdat na zeven partijen tegen een hatelijk nul werd aangekeken. De eerste drie partijen gingen in drie games naar de bezoekers. De gemoedelijk heid waarmee beide teams na af loop met elkaar omgingen, zei veel over de onderlinge band. SAR en Arnemuiden lieten elkaar als hoogst spelende Zeeuwse teams in waarde. „In de tweede divisie is het allemaal wat minder prestatie gericht", zei Arnemuidenaar Riny Kasse. „In de eerste divisie speel je tegen teams, die alleen maar wil len presteren. Na afloop zie je nie- SAR-Arnemuiden 2-8 Simone de Klerk-Riny Kasse 10-12, 5-11,6-11; Dennis Verdurmen-Jeroen de Hei de 3-11, 8-11, 8-11; Johan 't Hooft-Marc Hackenberg 4-11,3-11,8-11; Simone de Klerk/Dennis Verdur- men-Riny Kasse/Jeroen de Heide 9-11, 6-11,11-1, 2-11; Dennis Verdurmen-Riny Kasse 11-8, 9-11, 15-17, 11-8, 5-11; Johan 't Hooft-Riny Kasse 4-11, 10-12,11-13; Dennis Verdurmen-Marc Hacken berg 11-8, 9-11,4-11,11-8,11-5; Johan 't Hooft-Riny Kasse 5-11, 8-11,11-8, 11-13; Simone de Klerk-Jeroen de Heide 11-8, 8-11, 7-11,11-6,11-4. mand in de kantine. Je gaat toch niet twee uur in de auto zitten om direct daarna weg te gaan?" Mare Hackenberg: „Als je tegen één van de beste Zeeuwse teams speelt, wil je niet verliezen. Maar dat hele fanatieke, dat hebben we wel gehad." Arnemuiden, dat ook de eerste drie competitieduels won, deelde vanaf de eerste opslag de lakens uit. Precies halverwege het Zeeuws on deronsje leek Simone de Klerk te kunnen tegenscoren. De jongste van alle spelers legde Hackenberg het vuur aan de schenen, bouwde een 2-o-voorsprong op, maar moest toch capituleren. Het was te kenend voor het krachtsverschil tussen beide ploegen, die een doel stelling hebben die mijlenver uit el kaar ligt. „Zij zijn de gedoodverfde kampioen", zei Johan 't Hooft. „Wij doen het goed als we erin blijven. Arnemuiden heeft een team van vijf man. Wij zijn maar met zijn drieën. Dan heb je weinig keuze. We hebben in de eerste drie wedstrijden twee keer met 6-4 gewonnen en verloren van TOV, dat normaal gesproken twee de wordt. Dat valt niet tegen voor een ploeg die gepromoveerd is. Twee jaar geleden zijn we kans loos gedegradeerd. Het streven is om dit seizoen wat langer mee te doen dan vijf wedstrijden. Tegen Arnemuiden is het hard gegaan, maar ze winnen normaal gespro ken alles met dikke cijfers." Arnemuiden kwam flitsend uit de startblokken en deelde in de eer ste drie partijen door drie keer met 3-0 te winnen een mentale tik uit. Simone de Klerk, die dit seizoen in de eredivisie van de vrouwen competitie één duel voor Smash'70 uit Hattem heeft ge speeld, leek na vijf verloren par tijen op rij de eer te kunnen red den. Zo ver kwam het niet. Riny Kasse: „We hebben het altijd lastig tegen Vier partijen eindigden in een overwinning in drie games. Die vielen allemaal in het voordeel van Arnemuiden uit. door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Tjoba spelen ook volgend zaalseizoen in de overgangsklasse. In Den Haag voltooide de ploeg uit 's Heer Hen drikskinderen de inhaalrace. In de laatste ronde versloeg Tjoba Die Haghe met 16-24, zodat het op de veilige, niet meer verwachte zesde plaats eindigde. Die Haghe-Tjoba 16-24: Na koplo per Rust Roest vorige week was nu ook Die Haghe niet opgewas sen tegen de dadendrang van de formatie van Bram van Geffen. Die glunderde van trots: „Een prachtig slot van een moeizaam seizoen." Na een gelijkopgaande eerste helft (9-10), sloeg Tjoba bin nen vijf minuten na rust haar slag. Op zes punten achter liet Die Hag he het lopen, zodat Tjoba tien mi nuten voor tijd al feest kon vieren. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 8, Dennis Broerse 7, Patrick de Bruine 3, Niels Westmaas, Manon Braam en Esmee Walraven 2. Blauw Wït-Togo 9-16: Kampioen Togo etaleerde na rust (4-4) haar superieure collectief en liep in de slotfase weg van Blauw Wit. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 4, Ivo Flipse, Ilse Kloet 2, Marco de Jonge 1 Togo: Niek Meerman 7, JanKees Goos- sens 4, Marten Postema 3, Marscha van Rooijen, Marianne van Delsen 1. DSO-Stormvogels 13-14: De num mers twee en drie speelden om de eer. Na de 7-7 bij rust trok Storm vogels het initiatief naar zich toe en liep vier punten weg. De thuis ploeg kwam in de slotminuut op één treffer maar niet langszij. Scores Stormvogels: Niek Peene 5, El- mar Gabriëlse 3, Loura Kleinepier 2, Ar- ja Groenleer, Arno Sanderse, Angela Matthijsse en Arjen Schoe 1 VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster zijn na de winter stop aan een indrukwekkende se rie bezig in de eredivisie. Sinds een aantal spelers is teruggekeerd in het eerste team wordt de ene na de andere wedstrijd gewonnen. Vrijdagavond wonnen de Vlissin- gers in sporthal Baskensburg met 10-4 van ZWM/Campus. De doelpunten werden gemaakt door Khalid El Hattach (3X), Hoes sein Bouzambou, Salim Ben Sel- lam, Said Bouzambou (2x), Etien- ne Mallie en Abdoe Abdendi. De ploeg van Mo Ahrouch staat door de zege nog vaster óp de vier de plaats. Er zijn nog vijf duels te spelen. De achterstand op koploper TFH bedraagt zeven punten. Komende vrijdag staat de uitwed strijd tegen nummer zes Noordzee op het programma. Jean Paul de Bruijn had een goed weekend met zijn team Frans Bevers. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40