In overgangsklasse kan TOP blijvertje worden sport 137 HW'24 verrast Axel Verwest stelt teleur op NK met zesde stek RBVM blijft zonder zege in Europa Cup maandag 12 maart 2012 Korfballers uit Arnemuiden verslaan Fortis en grijpen titel eerste klasse TOP heeft toekomst in de over gangsklasse. De Arnemuidse korfballers grijpen dankzij een 23-7-overwinning op Fortis de ti tel in de eerste klasse. Op basis van de kwaliteiten van zijn ploeg denkt trainer Erik Maljers dat er meer in het vat zit. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN i In sporthal De Blik ken werd zaterdag gesproken van een historisch resultaat. Door een verpletterende overwinning op buurman Fortis (23-7) promoveer de TOP Arnemuiden naar de over gangklasse. „TOP heeft nooit op dat niveau gespeeld in de zaal", zei trainer Erik Maljers. „Maar ik denk wel dat de ploeg er iets te zoeken heeft. We hebben een paar goede motortjes, wereldse rebounders en echte afmakers. Een prachtige Die eenheid heeft zich bewezen dit zaalseizoen. Er is een ongekend fanatisme bij alle acht teamleden en samen willen ze niets liever dan winnen. Net als in voorgaan de jaren speelt TOP ook nu nog jonge-honden-korfbal, maar het onbesuisde is er voor een groot deel uit. De Walchenaren zijn wat zakelijker geworden en willen eerst zeker zijn van de zege, voor dat ze aan frivoliteiten beginnen. Tegen Fortis speelde TOP de eerste helft oerdegelijk. Na acht secon den lag de eerste bal er al in (af standsschot Leon van Belzen) en daarna trok de ploeg in negentien minuten door naar 9-0. De rood-witten rondden bijna elke aanval met een treffer af terwijl ze de Souburgers bijzonder kort hiel den. Fortis kreeg steeds één kans en was daarna steevast de bal kwijt vanwege het knappe re- boundende werk van Corné Beze- mer en Peter van Belzen. Zij troefden Patrick Koppejan en Niels Bebelaar, ook geen kleintjes, moeiteloos af Na rust (12-2) was er hetzelfde spelbeeld: TOP was de jager, Fortis de al bijna dode prooi. „Bij vlagen stond er geen maat op ons", meende Maljers, die samen met Peter Crucq voor de groep staat. „Dat kwam doordat in de eerste helft alles zó goed liep. Als de eerste bal al binnen een paar se conden binnen valt en je daarna ook zo goed scoort, krijg je vleu gels. Dan kun je vrijuit spelen." De overmacht van zaterdag geeft TOP vertrouwen voor volgend zaal seizoen. Dan zal de ploeg uitko men in de overgangsklasse en dus spelen met een schotklok. Daarbij moet de bal binnen 25 seconden door de korf of er tegenaan wor den geschoten. „Onze aanvallen zijn nu al goed georganiseerd, maar we nemen soms nog te lang de tijd", zei Maljers. „Het moet dus nog wel ietsje sneller, maar ik geloof wel dat we dat ook kunnen. We hebben er de mensen voor." MIDDELBURG - Zes dagen na het ontslag van trainer Jean-Pierre Hu- bregsen, boekte RIA W een sensa- tionale zege op bezoek bij Zeelan- dia Middelburg. Tien minuten voor tijd leidde de thuisploeg nog met 3-1, maar RIA boog die achter stand nog om in een 3-4-overwin- ning. Zeelandia Middelburg-RIA W 3-4: Een sterke start van de thuis ploeg leidde na een kwartier tot de openingstreffer van Roniël Ura- nie. Daarna zakte het spel van de Middelburgers in en Sammy de Backer profiteerde hiervan door na een half uur de 1-1 op het bord te brengen. Kort na rust bracht Lunven Ver meer de thuisploeg opnieuw aan de leiding (2-1) en nadat Niels Lu- teijn in de 66e minuut voor 3-1 had gezorgd, leek de wedstrijd be slist. De 3-2 van opnieuw Sammy de Backer, tien minuten voor het laatste fluitsignaal, bracht het ge loof in een goede afloop bij de be zoekers terug. Zeelandia Middel burg raakte in paniek. Kort daarna werd het gelijk door Matthieu God- froid (3-3), waarna Stephen Uyter- haegen in blessuretijd zijn ploeg de niet meer verwachte overwin ning bezorgde: 3-4. HVV'24-Axel: 3-1 (1-0). Axel ging voor zijn veertiende zege van dit seizoen, maar liep tegen HW'24 tegen de tweede competitieneder laag aan. In oktober werd er van Zeelandia Middelburg verloren. Nu was HW'24 te sterk voor de Axelaars: 3-1. De trotse koploper in de derde klasse A maakte geen moment aan spraak op de overwinning. Maar het geloof in een goed competities- lot blijft. „Want een derby als te gen HW'24 is een wedstrijd op zich", sprak trainer Michel Leon- hart van de bezoekers zichzelf moed in. Voor de rust scoorde Mi- chal Szczawinski uit een straf schop. Marco Plasschaert bracht de spanning terug, nadat Roy van Ham in eigen doel had geschoten. Szczawinski zorgde met zijn tweede treffer voor het slotakkoord voor HW'24. Het was de tweede zege in twee wedstrijden van HW onder lei ding van de nieuwe trainers Hon- ny Claessens en Luc Audenaerdt. Guido de Graaf (rechts op archieffoto) was opnieuw de topscorer van Delta Sport. foto Ronald den Dekker Scores TOP: Corné Bezemer 6, Leon van Belzen en Anita de Ridder 5, Jeani- ne Marijs 3, Nelleke van Belzen 2, Peter van Belzen én Petra de Ridder 1 Scores Fortis: Remco Crucq 2, Kim Baas, Niels Bebelaar, Jessica de Boer, Rens van den Driest en Joyce Schoon- aard 1. Ook Swift greep de titel. In de tweede klasse wonnen de Middel burgers het slotduel met over macht van Ondo (G). Na de 22-8 kon het feest in sporthal De Voor- borch beginnen. Swift greep de ti tel vooral dankzij een ijzersterke slotserie. „Als je week na week de andere titelkandidaten de baas bent, ben je de terechte kam pioen", zei trainer Plantinga. Voor rust kwam Swift op 12-4. Na rust trok de ploeg de goede lijn door. Naomi Zuidweg was uitblinkster met zeven doelpunten. Scores Swift: Naomi Zuidweg 7, Mat- thijs Pouwer 4, Richard Geldof en Vera Kuijper 3, Eefje van den Berg en Kristi- an Huisman 2, Joren Gillissen 1. OSS - Biljarter Adrie Verwest uit Zierikzee is op het NK bandstoten vijfde klasse niet verder gekomen dan een zesde plaats. De titel ging naar Jordi Snijders uit Eijsden. Zwaar teleurgesteld was Adrie Ver west uit Zierikzee na afloop. „Ik begon met drie overwinningen op rij. Ik speelde niet goed maar won wel", zei hij halverwege de tweede speeldag. Verwest dacht nog lan ger mee te kunnen, maar een po diumplaats verdween per ronde verder uit beeld. Verwest won geen wedstrijd meer en zakte weg naar de zesde plaats. Zes punten haalde hij en 0.98 gemiddeld. „Ik hoor wel bij de beste acht", pro beerde hij zichzelf op te beuren. MIDDELBURG - De rolstoelbasketbal- lers van RBVM hebben hun Euro pacup-avontuur in Turijn niet kun nen bekronen met een overwin ning. Na twee nederlagen op vrij dag verloren de Middelburg ook za terdag hun beide partijen in de Noord-Italiaanse stad. Tegen Mos kou had RBVM lange tijd uitzicht op een goed resultaat. Pas in de slotfase trokken de Russen, met ve le internationale in de gelederen, de wedstrijd naar zich toe: 79-56. In het afsluitende duel met Mostar uit Bosnië leek RBVM de eerste overwinning te boeken. Bij rust stonden de Middelburgers voor, maar ook nu ging het in de slotfa se fout: 67-59 SAS VAN GENT Zandee kansloos tegen Bierwinkeltje Het driebandenteam van Zandee Kloetinge was ondanks de Schouw- se inbreng kansloos tegen 't Bier winkeltje uit Terneuzen: 0-8. De Zeeuws-Vlamingen eisten met de ze zege het kampioenschap op in poule vier van de vierde divisie voor zich op. Onur Can leverde tot het eind van zijn partij knap weerwerk tegen Mare Pauly. Ook Ad van der Werf hield lang stand maar kon het in de eindfase niet meer bijbenen. Daan Weststrate en Cees Rogge band waren kansloos. ERFURT Provoost zevende op WK schaatsen Adriaan Provoost is op het WK schaatsen voor veteranen zevende geworden in de categorie mannen 50-54. De 51-jarige Domburger le verde op de baan van Erfurt zijn beste prestatie op de afsluitende 5000 meter. Zijn 7.29.93 was goed voor de vijfde plaats. De overige tijden van Provoost wa ren op de 50 meter 44,03 (twaalfde plaats), op de 1500 meter 2.07,83 (7e) en de 3000 meter 4.27,40 (7e). Provoosts landgenoot Arjan Bak ker won met grote overmacht. OOSTDUINKERKE Vrouwen Nutswerk sterk in België De wielrensters van Team Nuts werk reden zich in de kijker in de Ronde van Oostduinkerke. Joukje Braam reed als enige ama teur lange tijd mee in de kopgroep van vier. Ze werd echter achterhaald. Wen dy Versluis uit Kapelle werd uitein delijke vijftiende, Ines Klok uit Roc- kanje 22e, de Belgische Shauni Cor- thout 26e, Lisa Bogaert (B) 32e en Baukje Doedée (Driewegen) 37e. Ta- ra Gins (B), Joukje Braam en Chris tel Janssen (Biggekerke) finishten in het peloton. UTRECHT Tovaal wint ook laatste wedstrijd De rugbyers van Tovaal pakten vrij dag de titel in de vierde klasse zuid west 1, maar de kampioensfestivi teiten hadden geen invloed op het laatste competitieduel. In Utrecht werd USRS 4 met 95-0 verslagen. De spelers van Tovaal wilden tegen de Utrechtse studenten vooral de magische grens van duizend pun ten bereiken en daarvoor moesten nog 88 punten worden gescoord. Dat lukte ruimschoots. Koen Spaas werd met 22 tries seizoenstopsco rer van Tovaal. CASTRICUM Oemoemenoe verliest laatste competitieduel Het vrouwenteam van Oemoeme noe sloot de competitie af in mi neur. In Castricum verloren de Middel burgse rugbyvrouwen met 48-0. Aan het eind van de eerste helft had de thuisclub al een voorsprong van 31-0 opgebouwd. Na de pauze bouwden de Noord-Hollandse ploeg gestaag verder uit. De vrouwen gaan zich nu voorbe reiden op een beachtoernooi in Zeebrugge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39