Forza wint op karakter 361 sport Jubelstemming Delta Sport even over Pleijte, Schrier en Staal lopen pr in City-Pier-City Leonie Ton wint loop op Schouwen maandag 12 maart 2012 door Maurice Steketee DEN HAAG - Tim Pleijte en Michel Schrier hebben gisteren in Den Haag tijdens de City-Pier-Cityloop hun persoonlijk record verbeterd. Pleijte kwam op de halve mara thon tot een tijd van 1.07.32. Schrier zat daar vlak achter met 1.07.40. Tommy Staal liep in Den Haag de vijf kilometer en kwam als eerste over de finish in 15.25 mi nuten. De zeventienjarige atleet van AV'56 verbeterde eveneens zijn persoonlijke toptijd. De Zeeuwse atleten waren stuk voor stuk zeer tevreden over hun tijd. Pleijte verbeterde z'n pr met ruim drie minuten. „Ik heb nog niet zo heel vaak een halve mara thon gelopen, dus het was even kij ken wat er in zat. Ik was wegge gaan op een tijd van 1.08 en daar zit ik onder, dus ik ben tevreden", zei Pleijte. De inwoner van Zoutelande liep bijna de hele wedstrijd in een gro te groep samen met zijn trainings maatje van Dynamica Michel Schrier. In de slotfase kon Pleijte nog wat versnellen en spatte de groep uiteen. Schrier moest een gaatje laten vallen en kwam uitein delijk acht seconden later dan Pleij te over de finish. Op de vijf kilometer maakte Tom my Staal uit Nieuw-Haamstede op nieuw indruk. Het zeventienjarige talent, dat deel uitmaakt van de na tionale selectie, won met over macht „Ik had een voorsprong van zo'n 25 seconden op de num mer twee", liet Staal weten. „Mijn doel was om een persoonlijk re cord te lopen en dat is gelukt Bin nenkort loop ik meer wedstrijden over vijf kilometer, zoals tijdens de marathon van Rotterdam." BURGH-HAAMSTEDE - Leonie Ton heeft zaterdag de Pannenkoeken- molenloop gewonnen. De Zierik- zeese raffelde de loodzware vijf tien kilometer op de Kop van Schouwen af in een tijd van 1.09.04. Bij de mannen was Adriaan van Keulen de sterkste. Na afloop mocht de atleet uit Mid delburg echter niet de bloemen en beker in ontvangst nemen, omdat hij als trimmer aan de wedstrijd deelnam. Arjan Beije, die een thuiswedstrijd liep, komt daardoor als winnaar in de boeken. De at leet van Delta Sport kwam na iets meer dan 58 minuten over de fi nish. De Pannenkoekenmolenloop werd zaterdag voor de veertigste keer gehouden. De wedstrijd geldt als een van de zwaardere van Zee land, omdat het geen meter vlak is. Bovendien moesten de honder den deelnemers de Meeuwendui nen trotseren, een prachtig gebied om te lopen, maar ook heel erg zwaar doordat het continu op en af gaat door mul zand. Martijn de Kok van Dynamica blijft goed presteren in het hardlo pen. Zaterdag werd de inwoner van Heinkenszand tweede in de halve marathon van Oostvoorne in een tijd van 1.13.29 achter de winnaar Fouad Fertoute (Spirit) die 1.12.15 nodig had. foto Ronald den Dekker Forza in de aanval tegen WIK/Univé. Schouwse volleybalsters nemen revanche op WIK/Univé De volleybalsters van Forza ne men revanche op WIK/Univé. Eerder verloor de ploeg uit Brui- nisse in Groot Ammers met 4-0. Nu wint Forza met 3-1, waarbij vooral de laatste twee sets uit stekend gespeeld wordt. Forza klimt naar het linkerrrijtje. ZIERIKZEE - De volleybalsters van Forza nestelden zich door een overwinning op de tweede keus van WIK/Univé in het linkerrijtje van de promotieklasse A. In Brui- nisse werd het 3-1 (25-19, 22-25, 25-20, 25-18) voor de thuisploeg, die daarmee sportieve revanche nam voor de eerder dit seizoen ge leden oorwassing. Waar het in november in Groot-Ammers 4-0 voor WIK/Univé werd, waren de rollen zaterdag omgedraaid. Forza be slechtte het duel na de tweede set in het voordeel, door twee keer met ruim verschil te winnen. „Dit geeft voldoening", zei Marije Munter na afloop van de knappe overwinning. „We hadden wat recht te zetten tegen deze ploeg." Forza draaide aanvankelijk stroef in een ontmoeting die maar moei lijk op gang kwam. Beide teams grossierden in de eerste set in fou ten en speelden ogenschijnlijk zon der bezieling. Pas toen Forza in het tweede be drijf het voortouw had genomen, ontspon zich een echt duel. De be zoekers slaagden erin om een 23-19-achterstand in de slotfase van de tweede set in winst om te zetten. Die gelijkmaker zorgde niet voor een domper bij de Schouwse vrou wen. In tegendeel. De thuisploeg alle schroom van zich af en zocht naar genoegdoening voor die on nodige nederlaag. Met veel meer spirit in de gelederen werd ook met lef gespeeld. Dat kwam het spelbeeld ten goede. Forza spon ga ren bij de betere spelopvatting en werkte een vroeg opgelopen ach terstand in een fase met veel en lange rally's weg. Het bleek een beslissend moment in de wedstrijd, dat in het voor deel van de thuisploeg kantelde. Forza viel met meer spreiding in de aanval aan. WIK/Univé kreeg door de dreiging aan de buitenkan ten de middenblokkering niet meer sluitend, zag steeds meer bal len op de grond komen en capitu leerde twee keer op rij. door Wim Kakebeeke DEN HAAG - Vanaf de derde week van januari is er iets moois gaan bloeien in handballend Zierikzee. Op indrukwekkende wijze wer den de concurrenten van De Graaf/Delta Sport een voor een aan de kant geschoven. Maar bij SOS/Kwiek Sport wist de ploeg niet te stunten. Na weken van suc ces zette de Haagse titelkandidaat de Schouwse blauwhemden weer met beide beentjes op de grond: '32-22. Na afloop was het na de tegenval lende uitslag toch wel even slik ken. „We zijn naar hier gekomen om de punten mee te nemen", leg de de balende trainer Rob de Vos na afloop uit. „De vorige duels moesten we winnen om onze doelstelling te realiseren. Vandaag hadden we moeten genieten. Dat is niet gebeurd helaas." De Middelburgse tariner/coach had duidelijk de smoor in: mede door zijn loslippigheid naar het ar bitrale duo kon het weinig impo nerende Kwiek Sport afstand ne men na ruim een derde wedstrijd. De fase stond haaks op het spel van de bezoekers. De beoogde tac tiek werd namelijk binnen de lij nen goed uitgevoerd. Via 3-6 en 9-8 was er van krachtsverschillen dan ook niet veel te merken. Rond de 20e minuut werd de deur naar een eventueel succesje toch dicht gegooid. Waterdrager Thijs de Vos moest geblesseerd naar de kant. De enkel van de Zierikzeese schut ter gooide voor de bezoekers roet in het eten. Toen Delta Sport in het korte tijdbestek ook nog enke le tijdstraffen moest incasseren, pakten.de Hagenaars de kans om afstand te nemen met beide han den aan. Voor de pauze liep het verschil op naar een gapend gat: 17-11. In het tweede bedrijf moest de gastheer pas op de plaats maken. Dat was ook de verdienste van de Schouwse handballers. Het zelfver trouwen werd vooral door de koe le routinier Guido de Graaf beli chaamd. Zaterdagavond bleek De Graaf een ware plaaggeest voor de Haagse muur. Hij had weinig ruim te nodig om gaten in de dekking te vinden. Zijn teller bleef uiteinde lijk steken op elf treffers. Het offensief van de andere aan- valslinie bleef achter door het weg vallen van de pas herstelde Thijs de Vos. De onervaren Tim Vlees houwer mocht onder andere daar het werk opknappen. „Tim komt routine en kracht tekort. Dat moet nog groeien", zei De Vos na af loop. Met nog drie duels op het programma blijven de plannen om als derde te finishen intact. „We willen echt derde worden", benadrukte De Vos nog eens. Het is reëel. Voor het competitietref- fen tegen Savosa komend weekein de moet er eerst donderdag nog ge bekerd worden. Bergeijk is in Zie rikzee de tegenstander. Scores: Guido de Graaf 11, Kenneth Mellaart 4, Guust Sluijs 3, Thijs de Vos 2, Tim Vleeshouwer en Tijs de Vos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38