sport 133 Brouwershaven is van de nul af Sterke serie Renesse blijft gehandhaafd Aardenburg en RCS blijven met lege handen s maandag 12 maart 2012 'Voetballend was het slecht, maar op dit veld kun je niet goed voetballen. Daarom hebben we voor wat opportunistischer voetbal gekozen.' Edwin Kriens, trainer van DFS DFS-voetballer Pieter de Munnik snelt voorbij Yerseke-verdediger Joost Bout. foto Izaak Verkeste er met zijn eerste balcontact 0-4 plaatse Boys met 5-1 werd versla van. DFS won zo voor het eerst gen, weer eens met vier goals ver- sinds 22 januari 2010, toen Colijns- schil. hoek in. In de 62e minuut kreeg DFS, na een fout van Mark Goe man op De Munnik, wederom een door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B was Brouwershaven van de vier ei- landelijke clubs het meest succes vol. Brouw won voor de tweede keer dit seizoen en is, mede door de drie strafpunten, pas nu van de nul punten af. Dat geldt niet voor WIK'57, dat thuis met 1-0 verloor van Vrederust. ZSC'62 ging onder uit bij Kogelvangers en zag de kan sen op het behalen van een perio- detitel slinken. Koploper SKNWK bleef thuis tegen Smerdiek op 2-2 steken, maar de schade viel achter af nog mee. Door het verlies van concurrent De Fendert liep de ploeg uit Nieuwerkerk iets uit. SKNWK staat nu drie punten voor op de Brabanders. Brouwershaven - Stavenisse 2-1: Stavenisse-doelman Aalt de Rijke voorkwam met een groot aantal reddingen een Brouwse monsterze ge. „Het had ook 8-1 kunnen zijn", penalty. Patrick Verboom schoot onberispelijk raak. In de 89e mi nuut maakte invaller John Quaak gaf Stavenisse-trainer Jaap Knop aan. „Een uitslag van 7-1 of 8-2 had ook gekund", sprak ook Brouw-coach Clement van Splun- der. Via Patrick Berrevoets, na een voorzet van Leendert Flikweert, kwam de thuisploeg voor rust op 1-0. Perry Potappel miste daarna na mens Stavenisse een penalty. Na rust scoorde Berrevoets, volgens Stavenisse in buitenspelpositie, ook de 2-0. Lorenzo van Haaften bracht met zijn treffer de spanning nog wel terug in de wedstrijd. Bei de ploegen eindigden met tien man. Kees van Putte (Stavenisse) en Bas van Leersum werden met een directe rode kaart uit het veld gestuurd. „Eindelijk drie punten en van de hatelijke nul af We heb ben als ploeg gestreden en dat stemt gewoon goed", besloot Van Splunder. WIK'57 - Vrederust 0-1: Voor de tweede keer in het seizoen liep WIK'57 tegen een verlies met de meest minimale cijfers op. De thuisploeg kreeg gedurende de wedstrijd verschillende kansen, maar onder andere Bart Boot had de pech dat een doelpoging geen goal opleverde. In de 77e minuut sloegen de bezoekers wel toe. Ar jan Boeijkens bezorgde WIK'57 de zestiende nederlaag van het sei zoen. Kogelvangers - ZSC62 3-2: De ploeg uit Scharendijke bewees zich zelf met het oog op de tweede pe- riodetitel een slechte dienst. Bij rust keek het elftal van trainer Wesdorp al tegen een 3-0-achter- stand op. Sytze Visser en Erik van de Giessen (zx) scoorden. Na rust was ZSC'62 de bovenliggende par tij. Uit een strafschop verkleinde Mark Provoost ZSC's achterstand. Provoost kopte zijn ploeg uit een corner daarna ook naar de 3-2, maar de door ZSC gewenste gelijk maker bleef uit. SKNWK - Smerdiek 2-2: Wilco de Valk kopte de koploper naar 1-0, maar na een voorzet van Daan de Viet tikte Erik van Haaften de 1-1 binnen. SKNWK kwam voor rust wederom op voorsprong. Ste fan Vermeer zette bijna vanaf de achterlijn voor en via de lat en doelman Alex Stoutjesdijk ver dween de bal over de lijn. Na rust was de wedstrijd in even wicht. SKNWK-keeper Matthijs Verstrate redde op een kopbal van Van Haaften. Vijf minuten voor tijd veroorzaakte René Verschoor na een overtreding op Stefan Lind- hout een strafschop. Vanaf de stip zorgde Van Haaften voor de 2-2. Chrislandia - SPS 2-2 (0-2). Stefan Bo- gers 0-1, Martin Quist 0-2, Rob van Eijk 1-2, Arie Huitkar 2-2. De Fendert - Halsteren 2-3 (0-3). Mpanda Miguel 0-1, 0-2 en 0-3, Wout Frijters 1-3, Wiebe de Kok 2-3. MIDDELBURG - Zondagvijfdeklasser Renesse is aan een sterke serie be zig. Gisteren zag het er met een 1-0-achterstand halverwege de uit wedstrijd bij Kwadendamme nog niet naar uit, maar in de tweede helft zorgde Wilco Jochem met twee treffers voor de vierde over winning van dit seizoen. Voor DZC'09 is het al vijftien wedstrij den wachten op een seizoenszege. Zondag was WW'67 met 6-0 te sterk. Kwadendamme-Renesse 1-2 (1-0): In de eerste helft was de thuisploeg duidelijk de bovenlig gende partij. Roel de Jonge onder streepte dit door uit een voorzet van Mariusz Mosiej de 1-0 op het bord te brengen. Wilco Jochem maakte na rust gelijk. Even later haperde de buitenspelval en kon Wilco Jochem zijn tweede treffer van de middag binnenschieten: 1-2. WW67-DZC09 6-0 (2-0): WW'67 leek het karwei wat ge makkelijk op te vatten en speelde in een laag tempo. Toch kwam het door Kevin van Loon op 2-0. In de tweede helft maakte Van Loon met zijn derde treffer van de mid dag het halve dozijn vol: 6-0. Daar voor waren ook Robin Schippe- rijn, Davy Kooien en Lars Linders trefzeker geweest namens de thuis ploeg. Volharding-Lep. Boys 1-3 (0-0). Hansw. Boys-FC Moerstraten 0-0 MIDDELBURG - RCS zal de plannen voor het behalen van de derde pe- riodetitel in de ijskast moeten zet ten. Tegen Madese Boys, tot giste ren de hekkensluiter van de twee de klasse, werd met 4-0 verloren. Daarmee deed de Brabantse ploeg de laatste plaats óver aan Aarden burg, dat zaterdagavond met 2-4 ten onder ging tegen Roosendaal. Madese Boys - RCS 4-0 (1-0). De Souburgers waren koud uit de kleedkamer toen het al tegen een achterstand aankeek. Nickey den Reijer kreeg het op zijn heupen en schoot de bal van twintig meter schitterend binnen. De Walchena- ren waren plotsklaps wakker en zetten meer druk op de Brabantse tegenstander. Dat resulteerde in vijf goede kansen, maar keeper Cor van Dongen werd niet in ver legenheid gebracht. Vijf minuten na rust werd RCS verder in de problemen gebracht toen Richard Ramstijn uit een hoekschop zijn hoofd tegen de bal zette: 2-0. Uit een vlijmscherpe counter besliste Maikel Walravens het duel definitief Vlak voor tijd maakte Dennis Marijnissen ook nog de vierde Madese goal. Aardenburg - Roosendaal 2-4: Aardenburg kwam via Jelle de Vreeze nog wel op 1-0, maar bin nen het halfuur stond het 1-2. Ro bin Franke en Nick van Dijk maak ten de treffers voor de bezoekers. Na rust kwam Aardenburg op gelij ke hoogte door een doelpunt van Abubakar Kourouman. Jan Konings en Barry Perk beslis ten het duel in Roosendaals voor deel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35