DFS krijgt weer hoop na zege op Yerseke 32 Wouter de Jonge schiet Duiveland naar de zege AZW komt na rust op gang tegen Arendskerke 3BSD pakt punt van Sprundel Van der Weijde op dreef maandag 12 maart 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Duiveland deed in de tweede klasse E met een i-o-uit- zege bij Dinteloord uitstekende za ken. Op de ranglijst staan de Oos- terlanders nu vijfde, met twee pun ten achterstand op de nummers drie en vier. Bruse Boys bleef op ei gen veld op o-o steken tegen Zwa- luwe. Met een zevende plaats is het Bruse team nog net terug te vinden in het linkerrijtje. Dinteloord - Duiveland o-i: „Dit is een hele mooie overwinning", reageerde Duiveland-trainer Henk Schouten. Hij moest qua opstel ling het nodige puzzelwerk verrich ten want drie backs (Marcel Zwa ger, Rudi Koster en Roy Quik) wa ren niet inzetbaar. Duiveland speelde om die reden met Wilmar van der Sande en Bar ry Steenpoorte als links- en rechts back. Dinteloord, dat na een goede competitiestart veel punten morst, kon Duiveland niet in verlegen heid brengen. Dat deed Wouter de Jonge Dinteloord in de 53e minuut wel. Met een lob over doelman Ivo Boluijt bezorgde hij Duiveland de voorsprong. Mede omdat Dinte- loord-speler Jacco de Gast in de 76e minuut voor eigen eer ging kon keeper Leon Weeda de 1-1 voorkomen. Pieter van Est schoot namens Dinteloord in de 83e mi nuut nog op de lat. Via Dennie le Comte en Robert de Bruine had Duiveland het duel al eerder in het slot kunnen gooien. „Dit geeft een heerlijk gevoel. Een compliment aan het hele elftal", verwoordde Schouten zijn gevoe lens. Zijn Duiveland heeft de der de en vierde plaats weer in het vi zier en die plekken geven wellicht recht op deelname aan de nacom- petitie. Bruse Boys-Zwaluwe 0-0: Het eerste kwartier was voor Zwaluwe, maar twee grote kansen leverden de Brabanders geen treffer op. Daarna nam Bruse Boys wat meer het heft in handen en probeerden de bezoekers er op de counter ge vaarlijk uit te komen. Via Thomas Groeneveld, twee maal uit een vrije trap en één keer met een af standsschot, was Bruse Boys ge vaarlijk. Ook een te zwak schot van Gerard Vogel hielp 'Bru' niet aan de zo vurig gewenste treffer. Het werk wat Zwaluwe-doelman Erik Doesburg te doen kreeg, deed de keeper naar behoren. Collega Mark Giljam kreeg nauwelijks werk te verrichten. Twintig minu ten voor tijd werd Zwaluwe-speler Perry Schonk, nadat hij de doorge broken George Geluk aan zijn shirt vasthield, uit het veld ge stuurd. Bruse Boys kon niet profi teren van de numerieke meerder heid. Serooskerke - Temeuzense Boys 0-1 (0-1). Marco Faassen 0-1. SSV'65 - Dauwendaele 1-4 (1-1). Peter van Gorsel 0-1, Jordy Matondo '1-1, Maarten van Vooren 1-2, Jelmer Pasveer 1 -3, Jaap de Kroo 1 -4. Arnemuiden - Nieuwdorp 1-0 (0-0). Leon van Belzen I11-0. Klundert - Internos 4-0 (2-0). Erik Fuanani 1-0, Kevin van Andel 2-0, Po- ger Mukoko 3-0, Leon Hollemans 4-0. door Joop van den Oudenhoven STEENBERGEN - Schouwenaar Jaap van der Weijde uit Noordgouwe droeg met een knappe overwin ning bij aan de overwinning van Kaderteam 's Lands Welvaren op naaste concurrent Wellse Vaert 2, 2-6. Van der Weijde speelde een uitste kende wedstrijd en versloeg Ton Zaterdagderdeklasser DFS boekt tegen Yerseke pas de tweede overwinning van het seizoen DFS wint in een matige wed strijd afgetekend van Yerseke. Op Bevelandse bodem zegeviert de staartploeg uit Burgh-Haam- stede met 4-0. door Klaas Verspoor YERSEKE - Net als op 8 oktober 2011 scoorde DFS vier keer tegen Yerseke. Destijds leverde dat, door de 4-5-einduitslag, geen punten op voor DFS. In Yerseke won het elftal van trainer Edwin Kriens echter met 4-0 en nam het de drie punten wél mee naar huis. Het geluk lachte DFS eens een keertje toe. Na tien duels zonder zege kon de hekkensluiter uit de tweede klasse E weer eens een driepunter aan het totaal bijschrij ven. Daarnaast pakten de overige uitslagen gunstig uit voor DFS: Serooskerke, SSV'65 en Internos verloren. Van de onderste zes ploe gen pakte naast DFS alleen Dau wendaele punten. Met twee rechtstreekse degradan ten en twee deelnemers aan de na- competitie geldt een zware degra- Karakteristiek datieregeling. „De nacompetitie is voor ons het maximaal haalbare", redeneerde Kriens. Met nog acht duels te gaan is de achterstand op de veilige tiende plaats acht pun ten. DFS moet echter het credo 'impos sible is nothing' van dat grote sportmerk maar gaan hanteren en zien waar het schip strandt. De DFS-boot bleef in elk geval in Yerseke drijven, waar juist de thuis ploeg stuurloos rond dreef De af wezigheid van De Koeijer, De Schipper en Van Steveninck woog te zwaar. „We weten nu waar we staan", reageerde trainer Jaimy van Bloppoel na de elfde nederlaag. Dat zijn er twee meer dan DFS, maar toch staat Yerseke met een duel minder gespeeld nog drie punten boven DFS. Daar was in het veld echter niets van terug te zien, ook al speelde DFS ook verre van groots. Kriens: „Voetballend was het heel slecht, maar op dit veld kun je ook niet goed voetbal len. Daarom hebben we voor wat opportunistischer voetbal geko zen. Gewoon, wat minder mooi." DFS had bij Yerseke de wind wel van Loon met 120-45 in het 38/2 en gebruikte slechts zeven beur ten. Hij zette met zijn zege zijn team op gelijke voet nadat Sjaak Wal- hout eerder had verloren. Later voegden Peter de Bree en Jaap Ha- meling daar nog twee overwinnin gen aan toe, waardoor de Zeeuwse ploeg een achterstand omboog in een fraaie zege. Yerseke-DFS 0-4 (0-2). 5. Jeroen Grefkens (strafschop) 0-1, Donado- ni Warrenaar 0-2, 62. Patrick Ver boom (strafschop) 0-3, 89. John Quaak 0-4. Scheidsrechter: M. van de Koppel (Sleeuwijk). Gele kaart: Mare Goe man, Erik Boedagjan en Michêl de Rooij (allen Yerseke), Matthijs Kloet, Patrick Verboom en Frido Tims (allen DFS). Aantal toeschou wers: 225. DFS: Kevin Verboom, Matthieu Kloet (5.6. Kevin Veerhoek), Mar- tijn Boot, Patrick Verboom, Julius Bliek, Huib Nortier (88. John Quaak), Lennart Padmos, Donado- ni Warrenaar (46. Frido Tims), Pie ter de Munnik, Jeroen Grefkens en Wouter van de Berge. in de zeilen, want na zeven minu ten leidde de ploeg al met 0-2. De eerste kans was nog wel voor Yer seke, maar Kevin Verboom redde op een inzet van Michel de Rooij. Een minuut later werd Julius Bliek in het strafschopgebied onderuit gewerkt door Erik Boedagjan. Jeroen Grefkens schoot DFS vanaf de stip naar de 0-1. TWee minuten later was DFS dode lijk in de omschakeling. Na een kaats en een diepe bal ging Dona- doni Warrenaar op avontuur. De negentienjarige voetballer rondde beheerst af. „Er lag veel ruimte en ik kon zo doorlopen", sprak War renaar. In de rust ging hij uit voor zorg naar de kant. „Ik trapte twee keer in vijf minu ten tegen een tegenstander, of an dersom. Ik wilde geen risico ne men." Toen had ook Yerseke al een strafschop gemist, of liever ge zegd, Kevin Verboom een straf schop gestopt. Broer Patrick maakte een fout op Urvin van Hekelen, maar Frank Bakker miste vanaf de stip. Ook in tweede instantie kreeg Bakker de bal er niet in. DFS verzuimde voor rust om verder afstand te nemen en vlak voor rust ontsnapte de ploeg zelf aan de 2-1, toen Bliek een inzet van Rody Bakker van de doellijn haalde. Na rust trachtte Yerseke wat te for ceren, maar goals bleven uit. Met geel op zak ging de sterk spelende Matthieu Kloet in de 56e minuut naar de kant. „De scheids floot al les tegen me en zei dat als ik nog één overtreding zou maken ik kon gaan". Het luidde de rentree van de uit Curasao teruggekeerde Kevin Veer- KWADEN DAMME - De driebanders van 3BSD Hydrozorg speelden in poule vier van de vierde divisie met 4-4 gelijk tegen Sprundel 4. Door deze uitslag kwam de Schouwse formatie op gelijke hoogte met Zandee, maar de Bevel anders hebben nog twee wedstrij den tegoed. Voor de pauze bleef de strijd ook al in evenwicht door dat Sjaak de Visser tegenstander Piet Knobel volstrekt kansloos liet. Jean Louis Smulder verloor kans loos van John de Zwart. Na de pau ze werd Jan Suykerbuyk door rou tinier Pierre Verpalen naar huis ge speeld en boekte Philip van der Male een uitstekende overwin ning. Er resten de Schouwenaren nog twee wedstrijden in dit pro grammatisch gezien rampseizoen. door Robin Hamelink MIDDELBURG - AZW won in de derde klasse A van het zaterdag voetbal overtuigend van Arends kerke. Na een gelijkopgaande eer ste helft stond er na negentig mi nuten een alleszeggende 5-0-uit- slag op het scorebord. De Axelaars komen weer wat dichter bij de top omdat Veere thuis koploper Hein- kenszand met 2-1 verraste. Van de overige concurrenten profi teerde alleen VCK optimaal. De ploeg uit Koudekerke versloeg Domburg met 0-1. De derby tus sen twee'andere achtervolgers, De Meeuwen en Oostkapelle, eindig de in een gelijkspel: 2-2. Nieuw- land pakte drie belangrijke punten bij Hoedekenskerke: 1-2. Domburg verloor thuis met 1-0 van VCK en Noormannen won met 1-2 bij Be velanders. Arendskerke-AZW 0-5: De thuis ploeg kon tot de rust goed bijbe nen, maar vanaf de zestigste mi nuut was het verzet van Arends kerke gebroken. Michael van Mol opende de score en maakte drie minuten later 0-2. Wouter Boeije zorgde voor 0-3 en uit een straf schop maakte Van Mol 0-4. Liam O'Shea legde de eindstand vast. Veere-Heinkenszand 2-1 (0-0). Mark Doenen 0-1Jelle Lukasse 1-1 en Arcon Brasser 2-1 De Meeuwen-Oostkapelle 2-2 (2-0). Robin Dek 1-0, Vincenzo Lorello 2-0, Maarten van Maldegem 2-1 en 2-2. Hoedekenskerke-Nieuwland 1-2 (1-1), Emiel Almekinders 1-0, Jacky Goudswaard 1-1 en 1-2. Domburg-VCK 0-1 (0-1). Stefan Wiele- maker 0-1. Bevelanders-De Noormannen 1-2 Mark Minderhoud 0-1, Leo Koole 1-1 en Stefan Felius 1-2. Spitsuur voor het doel van WIK (groen-wit shirt) foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34