sport! 31 MZC'11 doet zich tekort met remise AXEL BV pi GPC geeft winst weg in slotfase Oostkapelle onderuit tegen leider DTS'35 maandag 12 maart 2012 'Veertig slagen per minuut, dat is een hartslag in rust. Maar ik zat midden in 15 Wi i een wedstrijd. Dat is niet normaal.' Hoek-verdediger Fabian Wilson Jorrit d' Haeseleer tikt de 1-0 binnen in de wedstrijd tegen Xerxes/DSB. foto Mark Neelemans Wilson werd vorig seizoen, in het shirt van Terneuzen, voor de eer ste keer met die fysieke proble men geconfronteerd. „Daarna heb ik allerlei onderzoeken gehad. Ik heb een sporthart, maar dat kan door Oscar Fonteine ZIERIKZEE - Thomas Vos was na af loop van de ontmoeting tussen zijn MZC'11 en Rillandia wel in voor een kwinkslag. „Misschien lag het aan de mist dat we elkaar zo moeilijk kon vinden", grapte de aanvaller van MZC'11. Daarmee had Vos niets teveel gezegd. MZC'11 speelde bij vlagen slordig en onrustig en wist in de tweede helft ondanks een veldoverwicht nauwelijks kansen te creëren. Om dat Rillandia er ook niet al teveel van bakte, eindigde het duel in een terecht 1-1-gelijkspel, een stand die al na vierendertig minu ten bereikt was. MZC'11, dat aantrad zonder top schutter Martijn van Grunsven, had in de openingsfase het betere van het spel. Toch waren het de be zoekers die in de achttiende mi nuut de eerste grote kans op een voorsprong kregen. Na een snelle geen kwaad. Drie weken geleden heb ik alles nog eens laten onder zoeken. Het was in orde. Voor de wedstrijd voelde ik me prima. Maar na een lange sprint was ik in eens helemaal leeg." counter omzeilde Rillandia-speler Marco Minnaard de buitenspelval, maar MZC'11-doelman Ruud van der Linde voorkwam een treffer. Ondanks de door Rillandia ge maakte camerabeelden, bleef het een vraagteken of hij daar nou wel of geen overtreding bij maakte. Diezelfde Minnaard haalde in de dertigste minuut zijn gram door van dichtbij alsnog de 0-1 op het bord te zetten. Lang kon het team van trainer Ruud Linders echter niet genieten, want vier minuten later was het gelijk. Na een strakke voorzet van Frank Kristelijn was het Thomas Vos die zijn achtste goal van het seizoen maakte: 1-1. „Die bal was niet te missen, ik had alle tijd om hem binnen te glijden", zei Vos na afloop. Vlak voor rust kreeg Vos na een goede pass van Daan Rui tenbeek nog een goede kans, maar deze keer ging zijn inzet voor- langs. Jari Vyaene was zijn vervanger en die had meteen de 2-0 op zijn schoen. Net als een week eerder te gen RVVH scoorde Vyaene echter niet. Dat deed XerxesDZB in de tweede helft wel. Jesper van den Na rust leken de ploegen al snel vrede te hebben met de gelijke stand. Het opvallendste moment was nog wel dat vlak voor tijd Ril- landia-doelman Jeremey Spijkers na een ongelukkige botsing het veld moest verlaten en veldspeler Kees van Oosten plaats moest ne men onder de lat. De eindstand stond op dat moment allang vast. Vos: „In de eerste helft kenden we één goede fase, maar we vergaten daarvan te profiteren. Verder was dit gewoon een matig duel dat we snel moeten vergeten." Ook MZC'11 trainer Adriaan Nieu- wenhuijse was enigszins teleurge steld. „Niets ten nadele van Rillan dia, maar ik had toch wel gere kend op drie punten. We hebben veel meer balbezit gehad, maar met name in de tweede helft heb ben we nauwelijks iets gecreëerd. We mogen dan al een periodetitel op zak hebben, dat neemt niet weg dat we gewoon graag elke Bosch kopte een corner binnen, waar Hoek-doelman Jordi de Jong- he er niet best uitzag. Het leek puntenverlies op te leveren, tot Clinckemaillie nog eens aanzette en het gaatje vond: 2-1. wedstrijd winnen om zo scherp mogelijk aan de nacompetitie te beginnen. Ons eerste doel is ech ter om deze competitie als num mer twee af te sluiten. Daarom baal ik een beetje van dit gelijk spel." Donderdag kan Nieuwenhuijse met zijn ploeg alweer aan de bak. Dan speelt MZC'11 een oefenwed strijd tegen Club AS Woyowayan- ko de Bamako, een ploeg met veel jeugdige talenten uit de tweede di visie van Mali, waarna zaterdag een bezoek aan Kapelle wacht. MZC'11- Rillandia 1-1 (1-1). 30. Mar co Minnaard 0-134. Thomas Vos 1 -1 Scheidsrechter M. de Zwarte (Vlissin- gen). Aantal toeschouwers: 75. Opstelling MZC'11: Ruud van der Lin de; Björn Boot, Freek Torensma, Barry Hage, Remon de Jonge; Fred van der Helm, Lars Holm, Frank Kristelijn, Daan Ruitenbeek (62. Arne Holm); Thomas Vos en Frank van der Helm (77. Niels Muller). VLISSINGEN - Op basis van de tome loze inzet hadden de voetballers van zaterdag-eersteklasser GPC Vlissingen drie punten verdiend te gen Roda Boys, maar de Vlissingse equipe standde in het zicht van de haven. Twee minuten voor tijd kwamen de bezoekers uit Aalst nog langszij: 2-2. Poulegenoot Zaamslag deelde de punten met Everstein: 1-1. GPC Vlissingen-Roda Boys 2-2: „Meteen scherp", riep keeper Max Leijer aan het begin van de wed strijd nog tegen zijn verdedigers, maar deze boodschap kwam niet bij iedereen goed aan. Roda Boys-aanvaller Toby Tan mocht al in de derde minuut ongehinderd spits Ozcan Ozkaya vrij voor de goal zetten. Op diens inzet had Le ijer geen verweer: 0-1. Na een klein halfuur zorgde Jeroen van Ommen met een geschampte kopbal, uit een voorzet van Grigor Sahakjan, voor de 1-1. GPC rook dat er meer te halen viel dan een punt en kreeg na een uur ook bijna loon naar werken. Een mooie lange pass van Jeroen van Ommen bereikte Grigor Sahakjan, die zijn inzet echter op de paal zag landen. Roda Boys zakte steeds ver der terug, maar werd tot tweemaal toe geholpen door de dubieus op tredende vlagger. Bij de derde keer ging scheidsrechter Deurloo echter niet meer op zijn advies in. Remon de Vlieger opende schitterend op Grigor Sahakjan, die met een beke ken schuiver de 2-1 op het score bord bracht De ruimte die Roda Boys daarna liet, op zoek naar de gelijkmaker, werd echter niet be nut door GPC. Prompt kreeg de thuisploeg kort voor het einde het deksel nog op de neus ook. Angelo ,Stoove mocht een lange pass onge hinderd terugkoppen op de vrij staande Toby Tan, die Roda Boys alsnog een punt bezorgde. Zaamslag-Everstein 1-1: Zaamslag kwam op slag van rust door een ei gen doelpunt van Everstein-speler Ruben de Gans op 1-0. Er werd in een hoog tempo gevoetbald, waar bij beide ploegen kansen kregen. In de tweede helft kwam Everstein verdiend langszij door een treffer van Eferem Shiferaw. Daarna eiste scheidsrechter Van der Werff de aandacht op zich door de Zaamslag-spelers Arjan Ha melink (tweemaal geel) en Karim el Bodmossi met een rode kaart uit het veld te sturen. Met negen tegen elf miste Peter Dieleman de kans om de wedstrijd in het voordeel van Zaamslag te be slissen. In blessuretijd werd nog een doelpunt van Everstein vanwe ge buitenspel afgekeurd. MIDDELBURG - In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal verloor Oostkapelle op eigen veld met 0-1 van koploper DTS'35 Ede. „We hadden engeltjes op de lat en de paal. DTS creëerde voor rust veel kansen, maar gelukkig bleef het 0-0", aldus trainster Irma de Wit te. Pas nadat Shamila Hamers na een handsbal haar tweede gele kaart had gekregen, slaagde DTS'35 erin te scoren. EDRIJF I lil m itÉp 0 v.;'-.V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33