Mulder met vlasbaardje naar goud 29 Nederlands kwartet verrast met zilveren medaille op WK shorttrack Teams Mulder en Groeneveld in sail-off maandag 12 maart 2012 IEPER Marco Minnaard op podium in Kattekoers Marco Minnaard uit Wemeldinge is gisteren in de Kattekoers op de derde plaats geëindigd. De 22-jarige wielrenner van het Rabobank Con tinental Team moest in de massa sprint in leper slechts de Belg Roy Jans en de Australiër Steele Von Hoff voor zich dulden. Er werden 157 renners geklasseerd in de koers over ruim 170 kilometer. Bij de junioren reed Boaz Bal uit Zierikzee, lid van wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, naar de vierde plaats in Knesselare. Rémy Ver- sluijs uit Zuidzande behaalde in die wedstrijd de zestiende plaats. DEN HAAG Persoonlijk record Butter in CPC Loop Michel Butter is klaar voor de mara thon van Boston. Daar gaat de Noord-Hollander op 16 april op jacht naar een olympisch startbe wijs op de marathon. Gisteren leg de de 26-jarige atleet een goed exa men af in de CPC Loop. Hij liep op de halve marathon naar de der tiende plaats. Belangrijker was zijn tijd van 1.02.33, een persoonlijk re cord. De race werd gewonnen door de Keniaan Stephen Kibet. De Afri kaan kwam met 58 minuten en 54 seconden net tekort voor het par- coursrecord, dat wijlen Samuel Wanjiru in 2007 op 58.33 bracht. HOOGEVEEN Twee Drentse zeges Marianne Vos Wielrenster Marianne Vos heeft za terdag de Ronde van Drenthe ge wonnen. Het was de eerste wed strijd van dit seizoen uit de wereld bekercyclus. Vos won na ruim 130 kilometer de sprint van een groep van zo'n twintig rensters. Landge note Kirsten Wild werd tweede, de Zweedse Emma Johansson derde. Een dag later won Vos ook de Novi- lon Euregio Cup in Coevorden. Ze was in de sprint medevluchtster Marta Bastianelli uit Italië de baas. Die was in de slotfase ontsnapt, waarna Marianne Vos en Lizzy Ar- mitstead aansloten. KOUDEKERKE Schweertman: geen PSA-toernooien meer De Koudekerkse squasher Piëdro Schweertman (28) heeft zaterdag bekendgemaakt dat hij niet langer zal deelnemen aan toernooien van Professional Squash Association. De international kan het financieel niet meer opbrengen. Schweertman, die op het recente NK als tweede eindigde, stond in 2010 op de 89e plaats van de we reldranglijst. Daarna zakte hij weg uit de top honderd. De reden daar voor was dat hij weinig internatio nale toernooien kon spelen. Hij miste goede sponsors. Schweertman wil wel voor Oranje blijven uitkomen. SHANGHAI - De Nederlandse short trackers hebben gisteren op de slotdag van het WK in Shanghai zilver veroverd op de aflossing. Sj- inkie Knegt, Niels Kerstholt, Daan Breeuwsma en Freek van der Wart moesten in de finale alleen titel verdediger Canada laten voorgaan, maar hielden wel Zuid-Korea drieduizendste van een tel achter zich. De Nederlanders, dit seizoen al Eu ropees kampioen, gingen in de eindstrijd voor goud. Bang voor de concurrentie waren ze niet De ra ce was tot het slot spannend. Cana da won in 6.42,570. Nederland zat er met 6.42,626 direct achter, met voor het'oog amper verschil met Zuid-Korea (6.42,629). „Een hele goede race", jubelde bondscoach Jeroen Otter. „Met een superfinish." Bij de vrouwen ging de relaytitel naar gastland China, voor de Ver enigde Staten en Zuid-Korea. De Nederlandse vrouwen, vorig jaar goed voor zilver op de WK, werden in de halve eindstrijd uit geschakeld. Ze eindigden als zesde. Vincenzo Nibali wint de rit naar Prati di Tivo, Johnny Hoogerland zat als nummer vier kort achter hem. foto Gian Mattia D'Alberto/AP en staat elfde in het algemeen klas sement. Hoogerland heeft niet de illusie dat hij Homer nog kan ver schalken, maar Michele Scarponi en Rinaldo Nocentini misschien wel. Zij zijn een paar seconden voor hem geklasseerd op de vier de en vijfde plaats en vandaag wacht opnieuw een zware etappe. Niet met echt hoge bergen, maar wel met heel veel korter klim werk. „Een soort WK-parkoers", heeft Hoogerland begrepen. Mor gen, op de slotdag, staat een tijdrit over 9,3 kilometer op het program ma. Hoogerland ziet de toekomst steeds zonniger tegemoet. „Ik deed het gisteren en vandaag niet op hangen en wurgen. Straks een paar dagen rust en dan Milaan-Sanremo. Daarna kan ik met extra motivatie, gaan trainen voor de voorjaarsklassiekers. Dan pas moet ik op m'n top zijn. Bij Luik-Bastenaken-Luik en de Am- stel Gold Race moet ik pieken. Ik kan nog een paar procentjes beter worden." 'Ik was liever tweede geworden. Maar in de laatste meters kwam ik net tekort' Johnny Hoogerland BERLIJN - Een week nadat hij voor de eerste keer in zijn carrière een medaille pakte bij een wereldbe kerwedstrijd, trok Michel Mulder die lijn ijzersterk door bij de we reldbekerfinale in Berlijn. De 26-ja- rige schaatser van de bescheiden APPM-ploeg klokte in het Berlijn- se Sportforum een tijd van 35,01 seconden en bleef daarmee alle concurrenten voor. „Dit is fantas tisch", sprak hij na zijn eerste zege in een World Cuprace. Michel Mulder stond de afgelopen seizoenen enigszins in de scha duw van zijn tweelingbroer Ro nald, die in 2009 het Nederlands record op de 500 meter enige tijd in bezit kreeg. Juist op het mo ment dat Ronald de overstap maakte naar de Control-ploeg, bloeide Michel langzaam maar ze ker op. Het resulteerde vorig week einde al tot een fraaie podium plek. „Ik wist dat ik goed bezig was, maar dan sta je er opeens bij. Toen zei ik al tegen mijn trainer Gerard van Velde: als je in vorm bent, moet je er gebruik van ma ken." En dat deed hij. Mulder bereikte na 35,01 seconden de eindstreep en verwees zodoende olympisch kampioen Mo Tae-bum uit Zuid-Korea naar de tweede plaats: 35,04. Het brons ging naar Jan Smeekens, die slechts 0,07 secon de minder snel was dan Mulder. Zijn 'geheim' onthulde de Zwolle naar vorige week al in Thialf Mi chel Mulder zweert tijdens een toernooi het scheren af en op die manier gelooft hij extra energie vast te houden. „Als je je scheert, krijg je toch vaak kleine wondjes en dat kost het lijf energie om die te herstellen. Daarom doe ik dat niet." Met een vlasbaardje boekte hij ver volgens in Berlijn de fraaie pri meur. De eindzege in de World Cup ging naar Mo Tae-bum, die in de laatste race de Amerikaan Tucker Fredricks (achtste plaats) nog inhaalde. De Aziaat kwam uit op 702 punten. Fredricks zag ook nog de Fin Pekka Koskela voorbij komen (646 om 674 punten). Bes te Nederlander in het World Cup klassement werd Jan Smeekens: vierde. Smeekens mag over twee weken in Heerenveen, samen met de tweelingbroers Mulder, strijden voor de medailles tijdens het WK afstanden. En ondanks zijn vrij le ge palmares acht Michel Mulder zich zeker niet kansloos. „Het zou gek zijn als ik nu zou zeggen dat ik bij de WK niet kan meedoen. Het veld zit natuurlijk heel dicht bij el kaar, maar dit resultaat geeft veel vertrouwen." Sven Kramer maakte zaterdag dui delijk dat hij over twee weken als topfavoriet aan de start staat bij het WK afstanden op de 5000 me ter. De 25-jarige Fries won in Ber lijn op die afstand met overmacht. De voorsprong op rivaal Bob de Jong bedroeg ruim drie tellen. „Dit was mijn beste vijf kilometer van het jaar", reageerde Kramer. „Het ging heel gemakkelijk." De olympisch kampioen eindigde de race met een slotronde van 29,3 seconden, hetgeen duidelijk maak te dat hij nog voldoende energie over had. „Het klinkt misschien gek, maar het klopt wel. Ik kon ge makkelijk 'doorversnellen'." Shani Davis boekte zijn vierde overwinning op rij op de 1000 me ter. De Amerikaan klokte in het Berlijnse Sportforum een tijd van 1.09,24 en bleef daarmee Kjeld Nuis 0,12 seconde voor. Stefan Groothuis werd vierde (1.09,46) en moest zodoende de eindzege van de World Cup ook aan Davis laten. Vorige week in Heerenveen bleef Davis ook al Groothuis (tweede) en Nuis (derde) voor. NIEUWEGEIN - De strijd om een tic ket voor Londen 2012 tussen de matchraceteams van Mandy Mul der en Renée Groeneveld wordt over twee maanden op het olympi sche zeilwater in Weymouth be slist. Beide teams hebben zich al geno mineerd en tevens vormbehoud getoond. Tijdens de zogenoemde Delta Lloyd Trials (5-7 mei) moe ten de twee ploegen onderling uit vechten wie er mag deelnemen aan de Olympische Spelen. Het eerste team dat tijdens deze sail-off negen wedstrijden wint, verovert het felbegeerde startbe wijs namens Nederland. De bemanning van stuurvrouw Mulder bestaat uit Merel Witte- veen en Annemiek Bekkering. Groeneveld zit in de boot met An- nemieke Bes en Marcelien Bos-De Koning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31