Vechtend op biljard om gunst van PvdA'ers zeeland17 Poortvliet vóór V1 Poppenspreekuur brieven ZorgSaam 2012., zeeland in de vorige eeuw maandag 12 maart 2012 Ronald Plasterk en Diederik Samsom strijden om leiderschap door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Haagse politici vlie gen soms snel op de kast. Maar op het biljard? De PvdA' ers Diederik Samsom en Ronald Plasterk ston den er gisteravond bovenop en 'vochten' om de gunst van tiental len mensen. Op jacht naar hun stem. Nog twee dagen. Dan kiezen PvdA' ers hun nieuwe leider. Met de PvdA- idealen is niets mis, trapt Samsom af in een bomvol Ca fé Kanaalzicht in Middelburg. „Maar keuzes zijn nodig. Sterke so cial e hervormingen. Geen kaal af breuk beleid." Plasterk: „Het kabi net Rutte doet heel slechte dingen voor het land. Ik wil van de PvdA de grootste partij maken." Soms lijkt de titanenstrijd meer op een vervroegde verkiezingscam pagne. Erg is het niet. De toehoor ders krijgen antwoorden op hun vragen. Of ze nu gaan over bezuini gingen, de zorg of de euro. Al is het met zweet op het voorhoofd, want het is binnen bloedheet. Wat de PvdA doet voor de gewone, man? Plasterk: „We moeten weer opkomen voor gewone mensen. Het neoliberalisme is te ver door geschoten. Zie de bonussen." Samsom weet raad met de Zeeuw se economie. „De havens in Vlis- singen zijn uitermate geschikt Ronald Plasterk en Diederik Samsom op het biljard. voor de bouw van windmolens die op zee moeten komen." Een enkele keer gaat het politieke masker af Wat de heren aan zich zelf willen veranderen? „Een politi cus is geen columnist", antwoordt Plasterk. „Ik zou iets minder analy ticus moeten zijn." Samsom: „Ik moet soms sneller de politieke vei ligheidsgordel omdoen. Bijvoor beeld als ik iets wil zeggen over een lokale burgemeester. Niet doen." En hoe PW-kiezers terug te winnen? Plasterk: „Geert speelt niets voor ze klaar. Als afschaffen Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Art Babes Als tentoonstellingsmaker kun je geen betere reclame wensen dan die de tentoonstelling Art Babes e.a. Verworvenheden ten deel valt door de veroordeling vanuit 'chris telijke hoek' (PZC d.d.10 maart). Kunst gaat o.m. over vrijheid van denken en het verbeelden daarvan. Daan Samson (Rotterdam) analy seert als (welvaarts) kunstenaar op scherpe wijze onze samenleving en gebruikt daarvoor de middelen en beelden die nodig zijn. De ze ven vrouwen die in lingerie poseer de zijn alle intelligente, op goede posities werkende vrouwen in de hedendaagse kunst. In volledige vrijheid kozen zij ervoor om het idee van de kunstenaar te volgen. Een uitermate vrije pose om juist aan te geven hoe verstikkend som mige circuits ook in de kunst kun nen zijn. Het is uitermate vreemd dat een politieke partij die stelt dat hun vrouwen "vrijwillig" kiezen Zeeuws-Vlaanderen ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen presenteert zich op zaterdag 17 maart van 10:00 tot 16:00 uur op locatie Antonius in Oostburg tijdens de Open Dag van Zorg en Welzijn! Locatie Antonius in Oostburg Er is veel te beleven, zoals.... alle info op www.zorgsaam.org/opendag om geen deel uit te maken van be stuurlijke partijfiincties nu af schuw spreken over deze zelfgeko zen vrijheid van zogenaamde "stoeipoezen". In 2012 hebben wij nog steeds met dogma's en dicta ten te maken. De kunst stelt ze in ieder geval ter discussie. Leon Riekwell Programmacoördinator beeldende kunst Vlissingen. Art Babes (2) Dat veel Gereformeerden een enigs zins verwrongen vrouwbeeld han teren is niet nieuw. Dat komt triest tot uiting in het discriminerend standpunt van de Gereformeerde Kerk t.a.v. actieve deelname van vrouwen in de politiek. Maar dat SGP-ers een dergelijk hard oordeel vellen over 'Art Babes' mag onge past genoemd worden. Ook de SGP dient, wil ze politiek geloof waardig overkomen, democrati sche vrijheden te respecteren en de gebezigde term 'smerig on kruid' voor poserende vrouwen, is absoluut discriminerend. Gevaarlij ker wordt het, wanneer deze ge loofsrichting politiek in Zeeland domineert. De vorige Gedeputeerde Staten be stond volledig uit gereformeerden. Dat is net zo ongezond, dan wan neer deze volledig uit WD-ers of PvdA-ers zou bestaan, want Zee land heeft een pluriforme samen stelling en verdient een democrati sche vertegenwoordiging. Met dat verschil dat de beide laatsten wel terecht de vrouw op elk gebied als volledig gelijk aan de man beschou wen. Hans Pollemans Singel 10 4515 BT Biervliet Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvan gen een waardebon. foto Ruben Oreel van de euro echt 45 miljard ople vert, legt hij dat in het Catshuis op tafel. Hoeft er niet meer bezuinigd te worden op de ouderenzorg." Samsom: „We zijn mensen kwijt geraakt toen straten, scholen en ziekenhuizen niet meer veilig en van ons waren. We moeten zor gen dat ze weer veilig en van ons zijn. Dan komen de PW' ers weer thuis." Na dik een uur volgt een daverend applaus. „Ik geloof weer in die partij", roept een man. „De PvdA is de winnaar." De peilingen geven hem vooralsnog gelijk. mammmmmmmmasmmmmtmaam De raadkaart van afgelo pen week doet velen te rugdenken aan de Tweede Wereldoorlog. Het is de Smidsstraat in Poortvliet. De huizen in deze straat, die op de foto te zien zijn, werden in 1945 al lemaal verwoest door een Vi bom menwerper die daar is neergestort. „Daarbij zijn enkele gezinsleden van de familie Reders om het le ven gekomen", weet Jacob Over- beeke uit Kapelle die destijds vijf honderd meter van de Smidsstraat woonde. „De Vi's werden vanuit Duitsland gelanceerd richting Engeland", ver telt hij. „Hiervan kwamen er diver se over het eiland Tholen. Vanuit Ossendrecht werd geprobeerd de ze Vi's neer te halen. Bij de Vi die in de Smidsstraat in Poortvliet is terechtgekomen is dit gelukt, maar met fatale gevolgen." In totaal werden er volgens Kees Overbeeke uit Aagtekerke zeven tien huizen verwoest. Hij herin nert zich dat de familie Reeders daarbij vier gezinsleden verloor. Overbeeke denkt in de personen links op de foto mevrouw G. Ree- ders-Lindeboom met haar kinde ren te herkennen. Rechts naast de huizen, stond het bedrijf van Kees Mullié. Hij had een showroom voor fietsen en een opslagruimte voor materialen voor zijn smederij. Later is een gedeelte van het bedrijf nog in gebruik ge weest als kolenschuur voor de plaatselijke kolencoöperatie. Het pand met de vlaggenmast was voor de oorlog een cafetaria. Peter de Rooij uit Kloetinge dook verder de archieven in en meldde dat het kerkringdorp, dat ontstaan is op een kreekrug, voor het eerst vermeld werd in 1200. De her vormde kerk die rechts op de foto te zien is, is volgens hem een basili- kale kruiskerk. De torenonder- bouw stamt uit ongeveer 1350. Winnaars waardebon: PC Heijboer, Poortvliet; G. Verdonck, Zuidzande; P.Uijl, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29