Op weg naar trendy Renesse B zeeland 115 Gerard Rabelink 'We draaien het maar om: vakantiehuis in Limburg' 8» NADER i Rentevrije weken rente Vissen Oosterschelde gaat op de tast A^oTeam Water maandag 12 maart 2012 'Het liefst zou ik morgen met mijn lieftallige echtgenote op Schouwen- Duiveland wonen. Mijn vrouw is een paar dagen per week hier, de rest in Maasbree. Dat we nog steeds dubbele woonlasten hebben, is een gegeven.' Water is een krachtig product voor het toerisme, vindt Gerard Rabelink. Schouwen-Duiveland is omringd door water. Maar net als zijn voorganger Jack Asselbergs heeft Rabelink persoonlijk niets met zwemmen, duiken of varen. Morgen is hij halverwege zijn eerste ambtstermijn. .De 58-jarige Gerard Rabelink vindt het nog steeds 'een voor recht' burgemeester van Schouwen-Duiveland te zijn. „En ik hoop dat ik nog wat langer mag blijven." door Ton van den Nouweland eleidsmatig heeft Rabe link een aantal ijzers in het vuur. „Zo zijn we op weg naar Trendy Renesse. Een badplaats waar mensen zich prettig voelen, waar het veilig is en waar mensen zich aan afspraken houden. De burgemeester is daar de trekker van. Dat zie ik als mijn plicht. Hoe staat Renesse nu op de kaart? Jon geren en veel drank. Trendy Renes se is een mooie badplaats waar ook ruimte is voor jongeren." Volgend jaar verschijnt het master- plan Renesse. Of daarin sprake is van verplaatsing van de disco's naar de polder, laat Rabelink in het midden. „Ik ben geen hore- ca-ondernemer. Maar disco's heb ben hun langste tijd gehad, hoor ik in den lande. De horeca zou zich geroepen moeten voelen nieu we wegen te zoeken. Renesse hoeft geen Domburg te worden. Die twee zijn onvergelijkbaar. Het plan voor die duinvilla's achter de Zeeuwse Stromen bijvoorbeeld. Dat heeft een trendy uitstraling. De nieuwe zaak van Geleijnse, de nieuwe viswinkel bij de Waterme ter. Die dragen bij aan dat beeld: trendy, maar niet elitair." Van Zierikzee zag Rabelink het liefst dat de stad zich profileert als historisch centrum. „In Deventer trekt een evenement rond Charles Dickens honderdduizenden. Dat potentieel hebben wij ook aan toe risten. En de voormalige stichting Historische Spelen bezit duizend kostuums. Ik zeg gebruik dat. Buit dat uit. Zo'n nieuwe dub als de Re derijkers. Dat doet me goed. Pri ma. Het is niet aan mij om dat uit te werken, maar zij zouden bij voorbeeld een aantal weekeinden in het jaar op kunnen treden. Tij dens een kerstmarkt, of schaat send op de ijsbaan." Dat hoeft niet voor niets, vindt Ra belink. „Ik denk dan niet aan een structurele subsidie. Maar eerder een waarderingsbijdrage of hoe je dat ook noemen"'wilt. Daar wil ik me best hard voor maken." De actualiteit lijkt strijdig met Ra- belinks betoog. B en W zeiden vo rige week niet bereid te zijn 190.000 euro uit te trekken voor een treffen van oude beroepssche pen, dat in Zierikzee 100.000 be zoekers op de been brengt. Rabe link: „Dat is een eenmalig iets. Zelfs voor evenementen die Schou wen-Duiveland structureel op de kaart zetten - ik denk aan Concert at Sea, de Visserijdagen Bruinisse en de Havendagen Zierikzee - leg gen we zulke bedragen niet op ta fel." Voor het autovrije Havenplein heeft Rabelink al een idee: „We hebben hier prachtige Zeeuwse paarden. Je zou de bezoekers met paard en wagen van hun parkeer plaats naar het centrum kunnen brengen. Of met van die zesper- soons golfkarretjes. Onderweg luis ter je naar een bandje met infor matie. Binnenkort ga ik met een aantal ondernemers rond de tafel om dat vorm te geven." Aanjagen, verbindingen leggen, het gesprek aangaan. Dat ziet Rabe link als belangrijke taken. En dan kan het ook over wonen gaan. „De woningmarkt zit op slot. Wat kan de gemeente betekenen? Ik vind dat we daar over na moeten den ken. Binnenkort gaat de woonvisie „Een waarderingsbijdra ge voor de Rederijkers in Zierikzee. Daar wil ik me best hard voor maken." komen en ik denk dat daar wat kansen in staan. Kangoeroewonin gen bijvoorbeeld, waarbij de ouders hun huis overdragen aan een kind en zelf op een verdieping blijven wonen. Dat sluit aan op ontwikkelingen in de zorg, de mantelzorg. In Bruinisse heb je al een kangoeroewoning. En verder, hoe kun je toch de starters, de jon geren een plaats geven? Ik denk dat we eens goed moeten kijken of er mogelijkheden zijn." Dieptepunt in drie jaar bur gemeesterschap is volgens Rabelink zonder twijfel 'de zwarte bladzijde van Zierik zee', het gezinsdrama twee jaar ge leden waarbij een vader twee van zijn kinderen en vervolgens zich zelf doorschoot. Over een hoogte punt moet Rabelink langer naden ken: „Die zijn er voortdurend. Be stuurlijk gezien, vind ik het vast stellen van onze strategische visie een hoogtepunt. Maar er zijn er zo veel: Van de opening van de jacht haven Bruinisse tot de 104-jarige die je een handje walnoten geeft uit de boom die eerder voor hem is geplant. Dat zijn dingen die het heel mooi maken. Het persoonlij ke contact met burgers, ook als soms dat niet zo prettig is. Ik pro beer een enthousiaste, betrokken bestuurder te zijn." Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG Vrouw gewond door steen door de ruit De bewoonster van een woning aan de Oostmede in Middelburg raakte vrijdagavond rond 21.15 uur gewond doordat iemand een steen door de ruit van haar woonkamer gooide. Vlak daarvoor zat de vrouw nog met haar baby op schoot voor de te levisie. Op het moment dat haar man de baby naar bed bracht, werd de steen door de ruit gegooid. Die belandde bij de vrouw op schoot waardoor zij letsel aan haar been opliep. GOES Open huis bij ADRZ tijdens Dag van Zorg Het Admiraal De Ruyter Zieken huis doet zaterdag mee met de Open Dag van Zorg en Welzijn. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes open voor publiek. In de vorm van presentaties, de monstraties en rondleidingen kun nen de bezoekers kennismaken met verschillende medische vakge bieden en met afdelingen van deze vestigingen van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Het liefst zou ik morgen met mijn lieftallige echtge note op Schouwen-Duive land wonen", verzucht Gerard Ra belink. De praktijk is anders. Na drie jaar is het burgemeestersechtpaar hun huis in het Limburgse Maasbree nog steeds niet kwijt. „We hebben drie kijkers gehad. De een miste een weiland voor zijn paard, de an der vond de garage te klein en de derde kreeg het financieel niet rond. Dan houdt het op." De Rabe- links willen graag bouwen in Burgh-Haamstede. Maar eerst moet het oude huis worden ver kocht. Tot het zo ver is, huren ze een huis van Zeeuwland in Burgh-Haamstede. „Onze kinde ren zijn het huis uit. Mijn vrouw is een paar dagen per week hier. De rest in Maasbree. We kunnen dat huis niet leeg laten staan. Dan ver paupert het. Dat we nog steeds dubbele woonlasten hebben, is een gegeven: klaar. We hebben het maar omgedraaid. Vroeger hadden we een vakantiewoning in Zee land, nu eentje in Limburg. Zelf ga ik er eens per vij£ zes weken naar toe. De kinderen zijn in het week einde ook wel eens hier. Onze jongste dochter woont tegenwoor dig in Goes. Dat is wat dichter bij. De oudste in Utrecht" De caravan van de familie op camping Duin rand wordt tegenwoordig door de dochters gebruikt, zoals Rabelink bij zijn aantreden had beloofd. Een andere reden dat Marja Rabe link nog deels in Limburg woont, is het vrijwilligerswerk dat ze daar doet in een zorginstelling. „Marja is hier een tijdje lid geweest van Luscinia. Maar dat koor repeteert in Kats en dat was met reizen niet vol te houden. Marja wil hier wel actief worden in de Wereldwinkel en straks ook in het Stadhuismu seum." De veronderstelling dat Schouwen-Duiveland de burge meestersvrouw weinig te zien krijgt, weerspreekt Rabelink: „Ik bezoek alle woonkernen elk jaar en Marja gaat altijd mee." ZIERIKZEE - De onlangs opgerichte stichting 'Schouwen-Duiveland Doen!' is initiatiefnemer van het promotieboekje over water, natuur en cultuur van Schouwen-Duive land. In de PZC van zaterdag werd abu sievelijk vermeld dat de Ladies Cir cle initiatiefnemer zou zijn. Deze serviceclub maakte echter het kookboek (H)eerlijk Schou wen-Duiveland. Beide promotie-uitgaven vinden hun oorsprong in het initiatief De Kering 2039. bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Let op! Geld lenen kost geld ZIERIKZEE - Na een lente-achtige dag als gisteren, is het nog nauwe lijks voor te stellen. Maar zaterdag was het afzien langs de kust van de Oosterschelde. Op het strandje van de Levens strijdpolder in Zierikzee hield de hengelsportvereniging Dreischor zaterdag de eerste wedstrijd van het seizoen, 's Middags werden de 21 deelnemers overvallen door een plots opstekende mist. „Het werd ook meteen een stuk kouder", ver telt deelnemer Dirk Fluijt uit Sir- jansland. Er werd weinig gevangen zaterdag. De mogelijke oorzaak hiervan is volgens Fluijt de nog la ge temperatuur van het zeewater. Hengelsportvereniging Dreischor heeft nog zeven wedstrijden te gaan. foto Ronald den Dekker Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 6 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27