Rooien populieren Weeldijk begint SCHOUWEN-DUIVELAND Jubileumeditie strao eindigt voortijdig almanak Woody MAANDAG 12 maart 2012 13 Rabelink is halverwege ambtstermijn 14 en 15 Weggetje Noordgouwe is volgens gemeente gevaarlijk voor wandelaars door Ton van den Nouweiand NOORDGOUWE - Met een beroep op de Algemene wet Bestuurs recht heeft de gemeente vergun ning verleend voor het rooien van 2ii populieren aan de Weeldijk in Noordgouwe. Volgens de gemeen te zijn de bomen gevaarlijk. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland is inmiddels begonnen met de houtkap. Er komen andere bomen voor terug. Het werk ge beurt in weerwil van het advies van een landschapsdeskundige en zonder dat toestemming is ge vraagd van een landbouwer, de ei genaar van de meeste grond en bo men. De Weeldijk is een slingerend, gro tendeels verhard, weggetje tussen Noordgouwe en Zonnemaire. Het gaat deel uitmaken van het Wan delnetwerk Schouwen-Duiveland. Daarom wil Landschapsbeheer het opnieuw inrichten. Net zoals met de Kuikuitsedijk en de Veerdijk ge beurt. Voor de laatste twee dijkjes gaf de gemeente eerder vergun ning. Voor de Weeldijk niet, om dat de landschapsarchitect zich ver zette. Met een beroep op het alge meen belang doet de gemeente dit nu alsnog. Landschapsbeheer zegt dat de vijf tig jaar oude bomen een gevaar vormen. Ze vertonen gebreken en bij de laatste storm is er een omge waaid. De bomen zijn volgens Landschapsbeheer een gevaar voor gebruikers van de langsliggende Goudmijnweg en straks voor voor de wandelaars over het Schouwse netwerk. Landschapsbeheer is door het wa terschap Zeeuwse Stromen al eens aangesproken over de doorgescho ten populieren lans de Weeldijk. „Door het kappen van de bomen zal de dijk er de eerste tien, twin tig jaar wel vrij kaal bijliggen. Maar op den duur wordt dit beeld hersteld door de nieuwe beplan ting met duurzame soorten die zeer lang meekunnen", motiveert de gemeente haar vergunning. Landschapsbeheer wil eventueel snelgroeiende bomen planten, zo dat het beeld van de dijk eerder hersteld zal zijn. De gemeente merkt verder op dat de populieren, als er iets gebeurt, binnen twintig jaar vanzelf omval len. Dan is het nog maar de vraag of er iets voor in de plaats komt. De Weeldijk valt onder het be stemmingsplan Buitengebied en is een beschermde dijk, maar wel met een verkeersfunctie. SCHARENDIJKE - Een 26-jarige vrouw uit Zierik- zee is zaterdagmiddag gewond geraakt tij dens het strao in Scharendijke. Bij het ringsteken in de Dorpsstraat na afloop RILLAND Man ligt in weiland naast vrachtwagen van de strandrit, steigerde haar paard. De be rijdster viel er af en brak daarbij haar bekken. Ze is opgenomen in het ziekenhuis. Vanwege het ongeval kwam er een voortijdig einde aan het jaarlijkse ruiterfeest in Scharen dijke. „De lol was er af. We zijn er meteen mee gestopt", zegt voorzitter Mark Hubregt- se van het straocomité. Vanwege het 35-jarig bestaan van het strao Scharendijke waren er juist extra feestelijkheden zoals volksdans (fo to) en traktaties op glühwein en schroosels geprogrammeerd. foto Ronald den Dekker ■aaatn ZIERIKZEE Drankrijder moet rijbewijs inleveren De politie heeft zaterdagochtend rond 3.00 uur het rijbewijs ingevor derd van een 32-jarige automobilist uit Zierikzee. Hij werd aan de kant gezet in de Rozemarijnstraat in zijn woon plaats. Uit de ademanalyse bleek dat de man ruim 2,7 maal te veel had gedronken. De automobilist werd ook uitgenodigd voor een be zoek aan de rechtbank. GOES Aanhoudingen bij ruzie uitgaanscentrum De politie heeft gisterochtend in Goes drie Middelburgers aangehou den voor mishandeling en het bele digen van agenten. Twee mannen van 22 en 23 hadden een 31-jarige Goesenaar geslagen op de Oude Vismarkt. Bij de aanhouding verzet te de 22-jarige zich. Een andere Mid delburger (23) werd gearresteerd, omdat hij zich met de aanhouding bemoeide en agenten beledigde. Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse moeder met haar zoon Tristan van negen en dochter Fay van zeven gaan gezellig eten bij opa en oma. Tristan neemt zijn Engels pratende pop Woody, die hij in Euro- disney heeft gekocht, altijd overal mee naartoe. Zo ook naar het etentje bij opa en oma. Na het eten komt Woody ook weer tevoorschijn aan tafel. Tristan wil de pop laten praten door aan het touw tje op zijn rug te trekken, maar Woo dy blijft stil. Tristan kijkt zijn opa aan en vraagt op serieuze toon: „Opa, ik geloof dat de batterijen op zijn, heb je mis schien nieuwe voor Woody? Maar dan wel graag Nederlandse batterij en want dan praat hij voortaan Ne derlands!" Een 35-jarige man met onbekende woonplaats is in de nacht van vrij dag op zaterdag naar het zieken huis gebracht voor onderzoek. De politie vond de chauffeur van een vrachtauto in een weiland naast zijn voertuig. De vrachtwagen was aan de Anna Mariaweg in Rilland van de weg geraakt en in een sloot tot stilstand gekomen. Wat er pre cies is gebeurd is onduidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25