Vlissingen heeft nieuwe coalitie Het geld gaat naar de MAF WALCHEREN Brandweer haalt gezin uit woning met een hoogwerker almanak Woody MAANDAG 12 maart 2012 13 Victoria en Vika bij gezin Harthoorn 14 en 15 Ophef over 'Art Babes' is hypocriet 16 Partij Souburg Ritthem schuift fractieleider Lambert Prevoo naar voren als wethouder door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Vlissingen heeft een nieuwe coalitie in de gemeente raad. VVD, LPV en CDA vormen die samen met de Partij Souburg Ritthem (PSR). De PSR schuift fractievoorzitter Lambert Prevoo als kandidaat-wethouder naar vo ren. De LPV heeft dit gisteravond bekendgemaakt. Met de vorming van de nieuwe coalitie spreekt de LPV, de groot ste partij binnen die coalitie, de hoop uit dat 'de rust terugkeert in Vlissingen en er weer gewoon ge werkt kan worden'. Fractievoorzitter Rens Reijnierse van de PvdA toont zich verbaasd over de snelheid waarmee alles in kannen en kruiken is gekomen. „Het lijkt een geregisseerd spel. Men wilde niet alleen van de wet houder af, maar ook van de PvdA. En dat is gelukt nu de PSR hieraan meewerkt." De fractievoorzitters van WD, CDA en LPV gaven zaterdagoch tend in een gesprek met Reijnierse al te kennen dat ze het vertrou wen in de PvdA opzegden 'wegens verstoorde verhoudingen en ver schil van inzicht over het functio neren van wethouder Piet Polder man'. Daarmee was het einde van de coalitie al een feit. Gisteravond bracht de LPV naar buiten dat de PSR niet alleen tot de coalitie toe trad, maar ook fractievoorzitter Lambert Prevoo als wethouder kandidaat stelde. Lambert Prevoo ziet zijn toekomst optimistisch in. „Ik heb er vertrou wen in dat ik dit kan. Er zijn pun ten die ik zeker kan verbeteren. Ik zal insteken op een betere commu nicatie, een beter overleg tussen het ambtelijk apparaat en de ge meenteraad. De informatievoorzie ning is ook een punt van aan dacht. De komende dagen gaan we ons oriënteren op de portefeuil leverdeling. Als de gemeenteraad tenminste instemt met mij als wet houder. Ik ga er vanuit dat ik het grootste deel van de portefeuille van Polderman overneem. Een aantal dossiers, zoals de timmerfa briek, Britannia en de cruisekade, zal zeker extra aandacht vragen." LPV-voorman Mark Weug meent dat er met Prevoo een goede keuze is gemaakt: „Ik denk dat hij over voldoende capaciteit beschikt. We willen nu snel verder. Er heerst te veel onrust in Vlissingen. Dat is niet goed." De PvdA zal nu de oppositie in moeten. Reijnierse: „In de opposi tie zal ik wat meer van me laten horen. Ik hoef me niet meer in te houden. We zullen ons wel con structief opstellen. Dat kan niet an ders. Maar we blijven ook nu nog achter onze wethouder staan. Er is voor ons, en ik denk voor vele an deren, nog steeds geen duidelijke reden waarom hij het veld moest ruimen. Je kunt iemand niet aar dig vinden, moeite met zijn ma nier van communiceren hebben. Maar dat is geen reden om hem weg te sturen. Informatie achter houden? In bepaalde zaken moet een wethouder als die midden in onderhandelingen zit, even zijn mond houden. Zeker hier in Vlis singen. Als je maar even iets laat vallen, ligt het gelijk op straat. Pol derman had ook niet de makkelijk ste dossiers. Er blijft altijd een lijst je met kritiek; dit moet anders en dat moet beter. Ik zie ook wel za ken die anders kunnen. Maar of dat per definitie beter is? Boven dien zijn alle dossiers in de raad behandeld en goedgekeurd. Dit is in feite mosterd na de maaltijd, maar wel uiterst pijnlijk." door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - In een loods aan de Oude Zandweg in Westkapelle staat een keur aan spullen; van kroonluchters en meubilair tot een kist mandarijnen, schilderijen en serviesgoed. De hele familie Wisse uit Meliskerke biedt de han del te koop aan. De opbrengst gaat naar dochter, zus en schoonzus Co- rina en haar man Bastiaan de Waal. Zij werken in Madagaskar voor de MAF (Mission Aviation Fellowship). Die verleent medi sche hulp, geeft voorlichting en brengt het evangelie naar mensen in afgelegen gebieden. De hulpor ganisatie komt op de meest onbe reikbare plaatsen met kleine vlieg tuigen en hovercrafts. Corina en haar man zaten al in Bangladesh en vertrekken in het voorjaar met hun drie zoons naar Sudan om daar een post van de MAF op te zetten. De familie in Zeeland volgt alle verrichtingen van Corina de af gelopen drie jaar en probeert zo veel mogelijk geld bijeen te bren gen. De verkoop is er aanstaande zaterdag en zaterdag 24 maart ook nog van 9.30 tot 12.00 uur. RILLAND Houseparty onder viaduct gestopt De politie heeft zaterdag een house party in Rilland opgebroken. Zaterdag kwam bij de politie een melding binnen van geluidsover last op de Oostelijke Schelderijn- weg in Rilland. Daar waren men sen een houseparty onder een via duct aan het opbouwen. Na een goed gesprek met de politie ruim den de organisatoren alles op en is de party afgelast. OOST-SOUBURG De brandweer haalde gister ochtend rond zeven uur met een hoogwerker een gezin met drie kin deren uit een woning in Oost-Sou burg. Kort daarvoor was brand ont staan in de keuken. De vader van het gezin werd wakker van een brandlucht en ging het vuur te lijf met een poederblusser. Hij wist het vuur te doven. Door de rook ontwikkeling besloot hij met zijn gezin de komst van de brandweer op de bovenverdieping af te wach ten. Die haalde, in verband met die rook, het gezin via ladders en een hoogwerker uit het huis. Iedereen bleef ongedeerd. De woning liep rook en roetschade op. Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse moeder met haar zoon Tristan van negen en dochter Fay van zeven gaan gezellig eten bij opa en oma. Tristan neemt zijn Engels pratende pop Woody, die hij in Euro- disney heeft gekocht, altijd overal mee naartoe. Zo ook naar het etentje bij opa en oma. Na het eten komt Woody ook weer tevoorschijn aan tafel. Tristan wil de pop laten praten door aan het touw tje op zijn rug te trekken, maar Woo dy blijft stil. Tristan kijkt zijn opa aan en vraagt op serieuze toon: „Opa, ik geloof dat de batterijen op zijn, heb je mis schien nieuwe voor Woody? Maar dan wel graag Nederlandse batterij en want dan praat hij voortaan Ne derlands!" De opbrengst van de schuurverkoop van de familie Wisse uit Meliskerke gaat naar Madagaskar. Daar woont en werkt de dochter Corina en haar man Bastiaan de Waal voor de MAF. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13