Voor wie vast loopt is er een nieuw begin Brouwse dominee Wim Jansen te huur via site Rent a Priest Gemeente betaalt mee aan promotieboekje Z^.toTe,am 22 Z Rentevrije weken 0 0/0 rente Marjan de Ruiter open expositie Bewaerschole Mini-instuif jeugd in De Driehoek zaterdag 10 maart 2012 SSÜE85KOTSSK5Ï0K üvr* - iw ■rneef informatie bel 0113 - 37 24 74 kijk op wv 165.000 V.O.N. 145.000 V.O.N. '.veerwegkamperland.nl door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Dominee Wim Jan sen van de Protestantse gemeente Brouwershaven is aangesteld als voorganger bij het landelijk opere rende Rent a Priest. Via die website kunnen mensen die niet, of niet meer, ter kerke gaan, toch een dominee of een priester vragen voor een speciale gelegenheid. Bijvoorbeeld een doopplechtigheid of een huwelijks inzegening, maar ook voor een persoonlijk gesprek, een biecht of een uitvaart. De website Rent a Priest werd in het voorjaar van 2006 opgezet. Bij de start waren er vier voorgangers, nu zijn er zestien geestelijken ver spreid over het hele land. Sinds kort is de in Vlissingen woonachti ge predikant Wim Jansen toegetre den tot het team van Rent a Priest. Jansen zal het zuidwesten van Ne derland bedienen. De in Vlissingen woonachtige pre dikant is een bekende geestelijke in Zeeland. Hij was dominee van de PKN-gemeente in Veere en Ga- pinge van 1990 tot 1994. Hij is op dit moment predikant in Brou wershaven en in Delft. Hij is ook godsdienstdocent en als studenten pastor verbonden aan de Hoge school Zeeland in Vlissingen. Onlangs verscheen van zijn hand het boek 'Waar ben je nu?' Een boek over de dood van dierbaren en de vraag waar de dierbaren naar toe zijn gegaan. Hij schreef te vens het werk 'Voorbij de leegte - een spiritualiteit zonder gods dienst'. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland geeft 15.000 euro subsidie uit voor de ontwikkeling van een 'DOE-boekje', waarmee toeristen de 'veelzijdigheid van het eiland' op het gebied van water, cultuur en natuur moeten ontdek ken. Voor het college van burgemeester en wethouders is het thema water in het kader van het Zeeuws Jaar van het Water extra belangrijk. Re den voor de initiatiefnemers om een extra bijlage over water aan het boekje toe te voegen. De uitgave is een initiatief van de www.outoteam.nl bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions 'Jacobus is de naamgever van de dorpskerk in Renesse, die sinds 2002 fungeert als pelgrimskerk en halte onderweg naar Santiago de Compostella' Piter Goodijk, predikant PKN-gemeente Renesse/Noordwelle Hervormd predikant Piter Goodijk gaf de voorzet en tekstschrijver/componist Henk Blom werkte het idee uit tot de musical Jacobus, naamgever van de dorpskerk in Renesse. De voorstelling wordt daar deze maand vier keer opgevoerd. door Ali Pankow Netwerken en pelgrima ges spelen een promi nente rol in de nieuwe musicalproductie in Renesse. „Netwerken in een letter lijke betekenis", lacht regisseuse Ariene van Westen. Zij doelt op de speelse teksten van Henk Blom. Hij weet heel goed eeuwenoude bijbelse verhalen te verbinden met situaties in het he dendaagse Renesse-aan-zee. In het lied Ons mooie meer zingt het koor bijvoorbeeld over Quality Coast, de parel van Tiberias. En wat dat 'netwerken' betreft: Ja cobus en zijn broer Johannes zijn vissers en werken dus dagelijks met netten. Zij laten hun beroep echter achter zich als zij de roep- stem van Jezus horen. „Het is een tegendraads verhaal over de moed hebben tegen de stroom in te durven gaan. Gooi het eens over een andere boeg, wordt letterlijk als advies gegeven voor wie vast loopt in zijn leven. Dan kan er weer een nieuw begin ontstaan", licht Van Westen toe. Als regisseuse hecht zij groot be lang aan de essentie van het ver haal. De musical producties bieden volgens haar het bewijs dat de ver halen uit zowel het Oude als het Nieuwe Testament nog steeds van kracht zijn. Van Westen houdt van de creatieve en humorvolle manier waarop dit hier gebeurt. Zij werkt met een cast van ruim dertig spelers, onder wie acht ba sisschoolleerlingen. De kinderen hebben een specifiek aandeel in het lied Ons mooie meer en in de gelijkenis De Barmhartige Samari taan, die als een van de scènes in deze musical met een eigentijds sausje wordt opgevoerd. Een ander prominent tafereel Tekst is voor mij het uit gangspunt bij een musi cal. De boodschap moet worden overgebracht' speelt aan het decadente hof van Herodes en zijn vrouw Herodias. De spanning loopt er hoog op bij de erotische dans van Salomé. Naast spel en dans zijn zang en muziek uiteraard belangrijke ingre diënten in deze voorstelling. Zangpedagoge en dirigente Lies- beth Franken uit Zierikzee tekent voor de leiding van zowel het mu sicalkoor als het gelegenheidscom bo. „De tekst is voor mij het uit gangspunt bij een musical. De boodschap moet worden overge bracht", zegt Franken. Zij let dan ook niet alleen op zaken als zuiver heid en dictie, maar ook op perfor- I mance. Van september tot januari werkte zij apart met het koor. Van af begin dit jaar werden spel en zang geïntegreerd tijdens de weke lijkse repetities. „De koorleden hebben een cd met hun zangpar tijen erop, zodat er ook thuis geoe fend kan worden", laat Franken H weten. Dirigente en regisseuse zijn ook zeer te spreken over alle inzet voor de bouw van het decor en de talrijke kostuums die gebruikt wor- den in 'Jacobus, de musical'. „Het maken van zo'n productie is altijd heel gemeenschapsvormend. Dat is geweldig om te ervaren", zegt Van Westen. Ladies Circle Schouwen-Duive- land. Eerder maakte de club in sa menwerking met het Sociaal Eco nomische Advies Platform het kookboekje (H)eerlijk Schou- wen-Duiveland. Net als bij die uit gave, wordt ook in het DOE-boek- je vormgegeven volgens het on langs opgestelde DNA van Schou- wen-Duiveland. De uitgave sluit wat de gemeente betreft helemaal aan bij het eilandmarketingplan, waar momenteel de laatste hand aan wordt gelegd. Daarin stond de wens voor themaboekjes voor toe risten al opgenomen. Het quiltdoek, gemaakt bij het 500-jarig bestaan van de Een van de attributen voor de musical Jacobus is de pel- kerk in Renesse verbeeldt ook Jezus en Jacobus. grimshoed opgesierd met de bekende schelp. CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld BURGH-HAAMSTEDE - Marjan de Ruiter, directeur van het Zeeuws Museum in Middelburg opent van middag de eerste expositie binnen het project 'Open Call' van de Be waerschole in Burgh-Haamstede. De twee beeldend kunstenaars Ruth van Beek en Tamara Dees be ginnen deze tentoonstellingsreeks- met ieder een eigen installatie. Van Beek maakte voor de wanden van de expositieruimte een filmi sche scène met als titel The Island. Tamara Dees onderzoekt met The Bat de verhoudiging tussen huis en schip, door een zeilboot met mast en al op zijn kop te hangen. De opening is om 16.00 uur. ZIERIKZEE - De christelijke jonge- hoek aan het Kerkhof Noordzijde ren vereniging YMCA organiseert in Zierikzee. De instuif is voor kin woensdag 14 maart weer een mi- deren van vier tot zes jaar. De spel- ni-instuif voor de kinderen. letjesmiddag begint om 14,00 en Dat gebeurt in gebouw De Drie- duurt tot 16.00 uur. ENERGY 4ALL ONTDEK ALLE GEHEIMEN VAN DE NEDERLANDSE MEUBELBRANCHE De Nederlandse interieur bouw- en meubelindustrie zet op VI maart haar deuren open. Ontmoet de ontwerpers en vakmensen binnen déze energieke branche. Kijk voor adressen bij u in de buurt op www.opendagmeubel.nl AG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 94