'Grote gemiste kans voor Zierikzee* SCHOUWEN-DUIVELAND 'Mijn tijden zijn in Gods hand' Insluipster Afzuigkap 9-10 MAART WOONLAND.NU ZATERDAG 10 maart 2012 21 Musical vier keer opgevoerd 22 en 23 Gemeente vindt 192.500 euro te veel voor organisatie nautisch evenement door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland laat een enorme kans liggen door geen geld te wil len steken in de organisatie van een groots evenement met klassie ke beroepsvaartuigen in de haven van Zierikzee. Dat vindt Alertl-raadslid Jos Beije. Beije is verbaasd dat het college van B en W op eigen houtje be sluit geen geld aan het evenement uit te geven. Hij hoopt dat een meerderheid in de gemeenteraad wél het geld vrij wil maken voor de reünie van zo'n tweehonderd schepen. „Dit evenement past naadloos in de strategische toe komstvisie, die samen met de ge meenteraad tot stand is gekomen", vindt Beije. Bovendien acht hij de reünie van Het Historisch Bedrijfs- vaartuig van groot belang voor de promotie van Zierikzee en de ge meente Schouwen-Duiveland. Het spektakel, dat volgend jaar zomér plaats had moeten vinden in de ha vens van Zierikzee, zou de ge meente in totaal 192.500 euro kos ten. Het college is niet bereid om dat bedrag op tafel te leggen. De or ganisatie wilde 50.000 euro kas geld. Aan aanpassingen aan de ha vens - onder meer meerpalen in de Museumhaven - en gederfde in komsten van passanten was de ge meente 142.500 euro kwijt ge weest. Burgemeester Gerard Rabe- link: „Dat vinden we gewoon te veel. Als gemeente stoppen we niet zo veel geld in een evene ment, hoe mooi het ook is. Dat doen we ook niet bij Concert at Sea, de Visserijdagen in Bruinisse en de Havendagen van Zierikzee." Beije heeft schriftelijke vragen over de kwestie gesteld en wil pre cies weten hoe het bedrag tot stand is gekomen. Hij denkt dat het bedrag niet zo hoog hoeft te zijn omdat door de aanleg van een steiger bij Rollandt- hof - een wens van de gemeente raad die wordt onderzocht - al extra capaciteit in de haven bij komt. En de gederfde inkomsten van passanten worden volgens Be ije ruimschoots goedgemaakt door de inkomsten uit parkeergeld en bestedingen van de naar schatting 100.000 tot 150.000 bezoekers die de stad tijdens het evenement zou den aandoen. NIEUWERKERK - Bewoners van een woning in de Magnoliastraat in Nieuwerkerk ontdekten gisteren om 14.30 uur een insluipster. Het ging om een licht getinte vrouw met zwart haar van 25 a 30 jaar en 1,55 tot 1,60 meter lang. De vrouw wist te ontkomen. Er is niets weggenomen uit de woning. almanak e98SO«4&»93**«»ee9 Tip? redactie@pzc.nl Na veel wikken en wegen besloot het Temeuzense paar de keuken te ver nieuwen. Ze reisden wat keukenleve ranciers in dm lande af en kwamen, geconfronteerd met de enorme kos ten, tot de conclusie dat het verstan diger was veel van het werk zelf te doen. Dus werd hij erop uitgestuurd om een afzuigkap te kopen. Zij wist precies wat ze wilde en druk te hem op het hart dat het een exem plaar van roestvrij staal moest zijn. Toen hij terugkeerde, pakte ze vol verwachting de doos uit. Om bozig te constateren dat hij zich niet aan de dienstorder had gehouden. Het was een rare witte, stelde ze vast. Hij reageerde droog: „Haal nou eerst die folie er eens af!" Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! BURGH-HAAMSTEDE - 'Mijn tijden zijn in Gods hand'. Het is de tekst die de 100-jarige F. de Ron de uit Burgh-Haamstede heeft uitgekozen voor op het gedenkplaatje bij zijn boom aan het Boeijs- bosch in Burgh-Haamstede. De boom, een es, is vrijdagochtend door burgemeester Gerard Rabe- link en de eeuwling geplant in het parkje. Het is sinds enige jaren de gewoonte om voor alle inwo ners van de gemeente Schouwen-Duiveland die 100 jaar worden of zijn geworden een boom te planten. foto Ronald den Dekker Kwekerij open- elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2 a Crijpskerke ZEELRflD info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan WONfNGBEURS ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93