sport 133 Roda wint van VW Eneco Tour krijgt voor Bijrol voor Rutger Smith het eerst ploegentijdrit Rolmodellen Nuis in race voor extra prijs zaterdag 10 maart 2012 door Koen de Vries Wel eens van de stich ting Meer dan Voet bal gehoord? Nee? Ik eerlijk gezegd ook niet. De stichting Meer dan Voetbal moet de maatschappelijke activiteiten van met name prof voetballers stimuleren en coördine ren. Profvoetballers zijn rolmodel len en zijn bij uitstek geschikt om ook buiten het veld het goede voorbeeld te geven. Daarom stuurt de stichting voetballers naar dood zieke kindjes in het ziekenhuis, naar projecten tegen drugsversla ving en overgewicht, naar vroegtij dig schoolverlaters en nog het een en ander. Geweldig werk. Het gebeurt echter nog veel te wei nig, vindt KNVB-voorzitter Mi chael van Praag. Veel voetballers staan nog met hun rug naar de sa menleving, stelt hij. En dat terwijl ze uiteindelijk betaald worden door de bezoekers van de wedstrij den. En niet zo'n klein beetje ook. Profvoetballers hebben een luizen leventje, ook in vergelijking met andere topsporters, dus ze kunnen zich naast het spelen op het veld en de spelcomputer-best nog ver dienstelijk maken op een ander vlak. Het is goed dat Michael van Praag zich hard maakt voor de stichting Meer dan Voetbal. Maar het is jam mer dat hij zich nauwelijks druk maakt om de keerzijde van de me daille. Alle goodwill die voetballers in het dagelijks leven opbouwen, doen ze dubbel en dwars teniet als ze in het veld een kopstoot uitde len, de stervende zwaan spelen of de scheidsrechter verrot schelden. Daarover van Van Praag echter geen woord. Na een kopstoot hoef je slechts vijf wedstrijdjes aan dë kant te blijven en trainers kunnen de vierde official en plein public, herhaaldelijk en ongestraft uit schelden voor vuile leugenaar. Als dat niet met wortel en tak uitge roeid wordt, kan Meer dan Voet bal rustig opgedoekt worden. Kjeld Nuis rijdt een allerminst perfecte race, maar finisht desondanks als tweede op de 1500 meter in Berlijn. foto Markus Schreiber/AP Voor Kjeld Nuis gloort een lucratieve extra prijs. Van aïle individuele afstanden bij de wereldbeker wordt een totaalklassement, een soort van allround-rang schikking, opgemaakt en de winnaar daarvan verdient 20.000 dollar, plus een scooter. Na vrijdag liep Nuis zijn achterstand op zijn ploegmaat bij Control, Groothuis, bijna helemaal in. Beiden rijden dit weekeinde nog de 1000 meter. gehouden. „Gelukkig ben ik vol door blijven trainen. Reserve zijn, je doet het helemaal, of niet, maar niet half Gelukkig pakte dat goed uit." door Patrick Delait SITTARD - De Eneco Tour beleeft op 7 augustus een primeur met een ploegentijdrit in Sittard. Het is voor het eerst dat de spectaculaire discipline is opgenomen in de World Tour-etappekoers, die wordt verreden van 6 tot 12 augus tus. De ploegentijdrit moet een ge nerale repetitie worden voor de WK ploegentijdrit voor merken- teams die op 16 september op de zelfde plek start. De teams moeten in de tweede etappe van de Eneco Tour 18,9 kilometer afleggen, waar van een groot gedeelte op Duits grondgebied. Dat de Eneco Tour dit jaar in het teken staat van het WK wielrennen in Zuid-Limburg, blijkt niet alleen uit de ploegen tijdrit. De derde etappe met start en finish in Belgisch-Limburg maakt een lange lus over het weg- Aan plaatsing voor het WK Afstan den had ze niet meteen gedacht. „Dat zegt iedereen nu ook, dus ook al zit het niet in je hoofd, dan wordt dat er wel ingepraat." parkoers van het WK, met onder meer de beklimming van de Cau- berg. De enige etappe van de Ene co Tour die nog definitief moet worden ingevuld, is de openings etappe die door Zeeland zou moe ten gaan. Route Eneco Tour 6 augustus: Schouwen - Middel burg (onder voorbehoud) 7 augustus: Sittard - Sittard (ploe gentijdrit) 8 augustus: Riemst - Genk 9 augustus: Heers - Bergen op Zoom 10 augustus: Hoogerheide - Aalter 11 augustus: Ardooie - Ardooie (individuele tijdrit) 12 augustus: Maldegem - Ger- aardsbergen „Het hele jaar is een wonder", zei ze over de bonus die de vierde tijd opleverde. „Ik beloon mezelf elke keer weer." Zowel op het EK als het WK Allround debuteerde De '^ssiwsssss^s-jwsssscsaswsss^sgssaxsssixes door Marco Knippen ISTANBUL - Al na de kwalificatie had Rutger Smith zich verzoend met het onvermijdelijke lot: het WK indoor in Istanbul zou de ko gelstoter geen nieuwe glorie bren gen. Zelfs de hoop op een Neder lands record, hetgeen een pleister op de wond zou zijn geweest, ver vloog gisteravond in de eindstrijd. Smith moest uiteindelijk genoe gen nemen met plek zeven en een overbrugde afstand van 20,30 me ter. Het was elf centimer verder dan in de voorronde, maar dat was een schrale troost. Bij het NK in door reikte het krachtmens uit het Groningse Leek twee weken gele den nog tot 20,56 meter, terwijl zijn uit 2008 stammende natio naal record 20,89 meter bedraagt. De bijrol past overigens in de trend van de afgelopen jaren. De realist Smith wist eigenlijk al van tevoren dat een medaille een toe valstreffer zou zijn geweest De Vries, in wie (uitgerekend) TVM geïnteresseerd is om haar voor het nieuwe seizoen in te lijven, met een vierde plaats. Op het NK dit jaar haalde ze zilver. iZSSiZSlSSBeSSSaSStSSSZ^SSSeS^SZSeSi^iiSSWSSBi tijd dat hij tot de podiumkandida ten werd gerekend, ligt immers al weer ver achter hem. In het vorige olympische jaar wa ren de verwachtingen nog hoogge spannen geweest. Smith had met zijn sterke optredens in eerdere sei zoenen - met als uithalen het zil ver bij het WK in de buitenlucht en het EK indoor in 2005 - het beeld geschapen dat in hem wel eens een olympisch kampioen kon schuilen. 'Peking 2008' resul teerde weliswaar in een finale plaats, maar leverde hem ook een desillusie op. In de strijd om ere metaal had hij zich immers bij lan ge na niet kunnen mengen. Na dien werd hij door blessureleed en privésores teruggeworpen en stond hij bijna tweeënhalf jaar aan de zijlijn. Die langdurige absentie heeft zich gewroken. Smith - inmiddels der tig jaar - heeft de aansluiting verlo ren met de huidige gevestigde or de. taamBBBBmaumaBBBmammmmmtuauBB KERKRADE - Roda JC heeft gistera vond in de eredivisie de derby te gen VW-Venlo gewonnen. Het elf tal van vertrekkend trainer Harm van Veldhoven was in Kerkrade met 3-1 de sterkste. Bij rust leidde VW nog dankzij een doelpunt van Maya Yoshida. In de tweede helft maakte Sanharib Malki al snel gelijk, waarna Davy De Beule Roda op voorsprong bracht. Malki benutte in de slotfase nog een strafschop en staat nu op negen tien competitiedoelpunten. In de Jupiler League heeft FC Zwolle een moeizame zege be haald. De koploper versloeg op ei gen veld FC Den Bosch met 1-0. Door de benauwde zege komt FC Zwolle zes punten los van Sparta. De nummer twee speelt vandaag uit tegen Fortuna Sittard. Willem II, met Istvan Bakx weder om in de basis, was thuis met 3-1 te sterk voor Veendam. Overige uitslagen: Volendam-Dordrecht 1-1, Emmen-Eind- hoven 0-1Helmond Sport-Oss 2-1Tel star-Go Ahead Eagles 0-2, Almere Ci- ty-MW 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81