0.16 Van reserve tot een medaillekandidaat Onwijs knap Zege Sanchez redt gezicht van Rabobank 321 spot I Zilver voor Nuis, Tuitert verrast Dagsucces voor Boasson Hagen in Tirreno zaterdag 10 maart 2012 Zo min mogelijk tijd verlie zen. Dat was het plan van Johnny Hoogerland in de eerste drie etappes van de Tirreno Adriatico. Dat lukte aardig, maar niet hele maal. In de eerste etappe, een kor te ploegentijdrit, moest zijn team Vacansoleil 51 seconden toegeven op het winnende GreenEdge. Op zich niet slecht maar het had nog beter gekund, kijkt Johnny terug. „Er zat er bij ons één tussen die het ritme ontregelde", vertelt hij zonder namen te noemen. „We hadden hem beter achter kunnen later. Dit heeft ons zeker tien se conden gekost." Donderdag en gisteren reed John ny lekker in de buik van het pelo ton mee, om krachten te sparen voor de vierde en vijfde etappe. Donderdag leek het nog even mis te lopen omdat hij werd opgehou den door een valpartij. Maar geluk kig gebeurde dat vlak voor de fi nish, zodat de achterblijvers dezelf de tijd kregen als de winnaar. In die etappe kregen de Vacanso- leil-renners van ploegleider Michel Cornelisse te horen dat hun ploeg genoot Lieuwe Westra de etappe in Parijs-Nice had gewonnen. „Dat gaf wel een kick", erkent Johnny. Hij wist dat zijn Friese ploegge noot wat in zijn mars had, maar dit, nee. „Vorig jaar reed hij ijzer- sterk in de Driedaagse van de Pan ne. Maar De Panne of Parijs-Nice, dat maakt nogal verschil. Onwijs knap." Gefeliciteerd heeft hij ZEIST Tuchtcommissie schorst Verbeek De tuchtcommissie van de KNVB heeft gisteren AZ-trainer Gertjan Verbeek voor drie duels geschorst waarvan één voorwaardelijk. De coach moet boeten voor zijn ge drag tijdens de thuiswedstrijd afge lopen zaterdag tegen Heracles Al melo. Scheidsrechter Ruud Bossen stuurde hem naar de tribune. De tuchtcommissie achtte bewezen dat Verbeek meerdere keren duide lijk had gemaakt het niet eens te zijn met een beslissing van de arbi trage. Claudia Pechstein is in de slotrit 0,16 seconde rapper dan Linda de Vries. Daardoor belandt de Ligarijdster net naast het podium: vierde. Westra nog niet: „Hij heeft het momenteel druk genoeg. Maar als ik hem binnenkort zie, zal ik het zeker doen." Vandaag en morgen wordt het er op of eronder voor Johnny. De vierde etappe is liefst 252 kilome ter lang en eindigt bergop. De vijf de, die van morgen, is wat korter, maar nog geaccidenteerder. Michel Cornelisse heeft al gemeld dat een plaats in de toptien van Johnny en ploeggenoot Wout Poels tot de mogelijkheden behoort. Johnny heeft in elk geval nog steeds het zelfde supergevoel als vorige week. „We gaan kijken of er een ritzege inzit en proberen hoog in het klas sement te eindigen", zegt hij. Wie hij speciaal in de gaten gaat hou den? „Scarponi. Ik denk dat die heel goed is." De Tirreno Adriatico eindigt dins dag met een individuele tijdrit. Koen de Vries inda de Vries grijpt bij de wereld bekerfinale in Berlijn net naast een medaille op de 3000 meter. De schaatsster, die op het laat ste moment de plek van de zieke Ireen Wüst inneemt, komt tot een tijd van 4.07,80, goed voor een vierde plaats. door Robbert Minkhorst BERLIJN - De absentie van Ireen Wüst dit weekeinde bij de finales van de World Cup in Berlijn heeft niet alleen verstrekkende gevolgen voor (mogelijk) haarzelf, maar ook voor Linda de Vries. De Drentse stayer van Team Liga kwam als re serve naar Duitsland, maar is plot seling medaillekandidaat voor de 3000 meter op het WK Afstanden, over twee weken in Heerenveen. Met haar vierde plek in Berlijn - Claudia Pechtstein reed De Vries in de slotrit van het podium - werd ze beste Nederlandse. Marti na Sablikova won, zoals ze alle eer dere wereldbekerwedstrijden ook al won. Of wereldkampioene Wüst straks in Thialf op de 3000 meter mag rij den, is nog onduidelijk. Op grond van de reglementen zijn na giste ren De Vries, Diane Valkenburg en Jorien Voorhuis geplaatst voor het WK. „Maar we hebben te allen tij de een aanwijsplek", waarschuwde Arie Koops, directeur sport van de KNSB. Morgenavond valt de beslis sing. Koops ontkende berichtge ving van de NOS dat de plek al aan Wüst is toegewezen. Het gaat tussen Voorhuis en Wüst, die ploeggenoten zijn bij ISTANBUL Dobrinska verbreekt wereldrecord vijfkamp Meerkampster Natallia Dobrinska heeft gisteren in Istanbul de we reldtitel indoor op de vijfkamp ver overd. Dat deed de atlete uit Oekraï ne met een wereldrecord: 5013 pun ten. De olympisch kampioene op de zevenkamp onttroonde de Brit se Jessica Ennis, die als tweede ein digde met 4965 punten. Het brons ging met 4802 punten naar de Li touwse Austra Skujyte. Dobrinska verbeterde het wereldrecord dat al in twintig jaar in handen was van de Russin Irina Belova. BERLIJN - Kjeld Nuis heeft gisteren zilver gewonnen op de 1500 meter bij de World Cup schaatsen in Ber lijn en legde daarmee ook beslag op de tweede plaats in het eindklas sement van die afstand. Koen Ver- weij, goed voor brons, greep het laatste beschikbare startbewijs voor de mijl op het WK Afstanden. Mark Tuitert, als reserve aan de start verschenen, werd even knap als verrassend vierde. „Ik voel me vrijer dan de afgelopen twee sei zoenen", liet de Olympisch kam pioen van Vancouver zich ontval len. Tuiterts seizoen dreigde een misère te worden toen hij plaat sing voor alle internationale wed strijden en toernooien misliep. De eerste dag van de finales om de wereldbeker stond in het teken van de reserves. In plaats van Groot huis reed Ronald Mulder de 500 meter waar hij vierde werd. Afhan kelijk van zijn tweede rit, vandaag, kan Mulder plots ook het WK Af standen halen. Koen Verweij hoefde voor zijn tic ket voor Heerenveen gisteren niet veel te doen op de 1500 meter, be halve de finish halen. Het werd nu zelfs een medaille, zijn eerste op een World Cup. Tuitert, een dui zendste langzamer dan Verweij, kon zich niet meer kwalificeren. De Noor Havard Bokko won. door Geert Langendorff Met de duim in de mond komt Luis Leon Sanchez over de finish in de zes de etappe van Parijs-Nice. foto Lionel Cironneau/AP SISTERON - Met zwartomrande ogen meldde Luis Leon Sanchez zich gisteren op het podium in Sis- teron om zich te laten huldigen voor zijn dagzege in Parijs-Nice. Enkele minuten daarvoor had hij met een uiterste krachtsinspan ning zijn fiets over de streep ge duwd, enkele millimeters voor die van Jens Voigt. Daarmee voorzag hij het kleurloze optreden van Ra bobank van enige glans. De Spanjaard toonde zich na af loop een ingetogen winnaar. Een eruptie van vreugde bleef, begrijpe lijkerwijs, uit. Zijn ploeg eiste indi vidueel succes, nadat de kansen op een hoge klassering in duigen wa ren gevallen. Kopman Bauke Mol- lema raakte op de tweede dag ach terop en verloor zo direct het zicht op de gele trui. Niet de Groninger TVM, al is de verwachting dat de wereldkampioene het derde start bewijs krijgt, ook bij Voorhuis. „Ik denk dat het heel duidelijk is", ver telde de schaatsster. „Ik wil natuur lijk zelfj maar ik denk dat Ireen hem krijgt. Zij kan op het WK po dium rijden. Dan is het niet zo moeilijk meer." Coach Gerard Kemkers van beide vrouwen waagde zich niet aan een oordeel. Wel gaf hij aan dat de in druk is dat - op basis van haar pres taties over een heel seizoen - Wüst de startplaats wordt gegund. „Maar ik laat het even aan de selec tiecommissie. Wat ik vind als Ir een niet mag? Dan geef ik die me ning alsnog. Dus daar geef ik geen antwoord op." Het wrange voor Voorhuis is dat door het afzeggen van haar ploeg- maatje zij nu op het WK Afstan den de 3000 meter dreigt mis te lo pen. Als Wüst wel was gestart, had De Vries niet gereden en kon ze dus ook niet sneller zijn dan Voorhuis. „Dan waren inderdaad Diane en ik met Ireen naar het WK gegaan", drong het besef tot de Twentse door. „Hier baal ik na tuurlijk van." Wüst werd ziek en besloot het he le weekeinde niet in actie te ko men. De buikloop Waar de Bra bantse mee kampt, heeft geen ge volgen vóór deelname op de 1000 en 1500 meter op het WK Afstan den. Daarvoor had ze zich eerder al gekwalificeerd. De Vries, die zichzelf en anderen voortdurend verbaast dit seizoen, kon haar geluk niet op gisteren. Ze kreeg laat in de ochtend te horen dat ze mocht schaatsen. „Nu moet de knop om", had ze zichzelf voor maar zijn knechten kregen onder uit de zak. De verwijten - een ge brek aan tactische discipline - kwa men hard aan. Mollema zorgde voor het eerste sprankje optimis me. Gisteren, zo gaf hij intern aan, wilde hij een serieuze poging gaan wagen. Zijn verloren gewaande krachten keerden terug in zijn be nen. Het kwam er niet van. De nummer vier van de Ronde van Spanje van 2011 werd geteisterd door een griepaanval en stapte na honderd kilometer af. De druk kwam daardoor op de schouders van Sanchez te liggen. Door zijn klasse aan te wenden behaalde hij het voor Rabobank zo dringend ge wenst resultaat. Bij Vacansoleil lig gen de zaken heel anders. Met nog twee ritten te gaan staat Lieuwe Westra tweede in het klassement, op slechts zes tellen van Bradley Wiggins. TERNl - Edvald Boasson Hagen heeft gisteren de derde etappe in de Tirreno Adriatico gewonnen. De Noorse wielrenner van Team Sky bleef in de 178 kilometer lange rit, van Indicatore naar Terni, de Duitser André Greipel in de mas sasprint voor. De Slowaak Peter Sa- gan finishte als derde. Johnny Hoo gerland werd 34e op drie secon den. De Nederlander Kenny van Hummel sprintte gisteren ook mee voor de zege, maar de rijder van Vacansoleil kwam niet verder dan de zevende plaats. Matthew Goss uit Australië eindig de als zesde en behield de leider strui in de wedstrijd, die deel uit maakt van de WorldTour. Hooger land staat 73e en heeft 54 secon den achterstand. De komende twee dagen staan er belangrijke klassementsritten op het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80