27 Huizenkopers in de watten bij Woonland Aan afvloeiing bij provincie valt niet te tornen Kaloot bijna heel seizoen dicht Peijs gekrenkt door onheuse aantijgingen zaterdag 10 maart 2012 o <-.1 -J Hans van den Boom: „Mensen zijn angstig. Als ze met iemand praten, geeft dat meer vertrouwen dan wan neer ze informatie uit een brochure of van een website halen." Makelaar Frank Plouvier heeft al en kele afspraken met potentiële ko pers gemaakt. „Dat is al heel wat. Je verkoopt op zo'n beurs geen wonin- foto Willem Mieras gen. Die tijd is voorbij." nog tien jaar wachten. Deze wo- ningbeurs geeft ons ook de gele genheid om eens te zien of er nog meer appartementen gebouwd worden. Zo weten we hoe de markt is voor de verkoop van ons eigen huis." Juist als het slecht gaat op de wo ningmarkt werkt een beurs goed, beweert Hans van den Boom van Boom Communicatie, de organisa tor van Woonland. „In moeilijke tijden is contact met klanten be langrijk. Mensen kunnen praten met makelaars en maquettes bekij ken. Er zijn hier ook notarissen aanwezig. Daar stap je normaal ge sproken niet zo makkelijk binnen. Nu de huizenverkoop onder druk staat, zijn mensen angstig. Als ze met iemand praten, geeft dat meer vertrouwen dan wanneer ze infor matie uit een brochure of van een website halen." Makelaar Frank Plouvier van Faas- se 8c Fermont is tevreden. „Ik mag niet mopperen. Voor de vrijdag middag is het aardig vol." Hij heeft enkele afspraken gemaakt met po tentiële kopers. „Dat is al heel wat. Je verkoopt op zo'n beurs geen wo ningen. Die tijd is voorbij." Desiree de Pesseroy (24) zoekt een huurwoning in Goes. Ze is in haar pauze even een kijkje komen ne men bij de woonbeurs, maar loopt na tien minuten teleurgesteld naar buiten. „Voor huurders is er bijna door Nadia Berkelder BORSSELE - Het Kalootstrandje is vanaf half maart tot oktober afge sloten voor het publiek. Alleen tij dens de bouwvak is het strandje bij Borssele toegankelijk. De afslui ting is nodig omdat er aan de dijk wordt gewerkt. Waterschap Scheldestromen en bu reau Zeeweringen versterken de dijk die voor de kerncentrale ligt en de dijk langs de Europa- weg-Zuid. Twee jaar geleden bleek die dijk volgens de geldende norm niet sterk genoeg. De dijk wordt met een laag klei verhoogd en de bui tenkant van de dijk krijgt een nieu we bekleding van steen en asfalt. De toegangswegen naar de dijk langs de kerncentrale worden tij dens de werkzaamheden afgeslo ten voor fietsers. Ook worden er omleidingen voor automobilisten en fietsers ingesteld. Op de Europa- weg-Zuid, de toegangsweg naar on der meer Thermphos en de Sloe- door Ben Jansen niets. Ja, R8cB Wonen is er wel, maar zij hebben geen woningen in Goes. Jammer. Naar de koopwo ningen kan ik wel kijken, maar ik kom er toch niet voor in aanmer king. Een hypotheek krijg je bijna niet in je eentje, of je moet een héél riant salaris hebben. Ik ver dien middelmatig en kan maxi maal 100.000 euro lenen." Er zit maar één ding op. „Ik ga maar verder met sparen." De woningbeurs Woonland in de Crote Kerk in Goes is ook vandaag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Bekijk de video op www.pzc.nl/video MIDDELBURG - De Staten van Zee land mogen ervan vinden wat ze willen, de vertrekregeling voor pro vincieambtenaren van 57 jaar en ouder is een feit. Deze boodschap van gedeputeerde George van Heu- kelom (SGP) tijdens een informa tiebijeenkomst voor de statenle den over de reorganisatie bij de provincie kwam gisteren nogal hard over. De keus voor een 57-jarigen rege ling is voor Provinciale Staten niet vanzelfsprekend en er gingen dan ook stemmen op om een extra sta tenvergadering aan dit onderwerp te wijden, waarin zou kunnen wor den vastgesteld of dit middel het doel wel wettigt. Van Heukelom hielp de Staten ge duldig maar beslist uit de droom: ze gaan er niet over. De organisatie en de omvang van het ambtelijk apparaat is een zaak van het dage lijks provinciebestuur. Zolang dat maar binnen de budgetten blijft die de Staten hebben beschikbaar gesteld en binnen de beleidslijnen die de Staten hebben geschetst. Hij legde uit dat vijf opties zijn be keken: reorganisatieontslag, ver plicht vertrek voor 57-plussers, na tuurlijk verloop, een vrijwillige ver trekregeling voor iedereen en de nu gekozen vrijwillige vertrekrege ling voor 57-plussers. Van Heukel om: „We willen snel maar verant woord naar een nieuwe organisa tie, maar daarbij willen we ook ab soluut een goede werkgever zijn." Vanuit de Staten werd tegengewor pen dat ook eerst gekeken had kun nen worden naar een ingrijpende beperking van ingeleend werk of naar een vrijwillige vertrekregeling op bijvoorbeeld 60-jarige leeftijd. Van Heukelom hield vol dat de ge kozen oplossing voor de provincie én voor de medewerkers de beste oplossing is om de organisatie te vernieuwen en de omvang van het ambtelijk apparaat van 663 tot 500 terug te brengen. Alle tegenwerpingen vanuit de Sta ten ten spijt blijft de regeling over heid. Sinds dinsdag en vóór 1 mei kunnen de 57-plussers onder de provincieambtenaren zich voor de regeling melden. Die gaat dan op 1 januari 2013 in. centrale, wordt tijdelijk een rij baan afgesloten. Als het werk klaar is, gaat de weg langs de dijk bij de kerncentrale de finitief dicht. Dat is volgens exploi tant EPZ nodig om de kerncentra le beter te kunnen beveiligen. Voor die tijd wordt de Kaaiweg, de weg vanuit het dorp Borssele rich ting Vlissingen Oost, verbreed en aangepast. Op de dijk langs de kerncentrale komt wel een onder- houdsweg waar fietsers overheen mogen rijden. MIDDELBURG - Haar kleinkinderen worden erover op school door klas genoten aangesproken, haar chauf feur krijgt het te horen bij de frites kraam. De reacties naar aanleiding van de - achteraf onjuist gebleken en gerectificeerde - publicatie van RTL Nieuws over haar vermeende declaraties van bloemen en fruit hebben commissaris van de konin gin Karla Peijs diep gekrenkt. „Ik vind het heel erg dat er Zeeuw en zijn die denken dat ik bloemen en fruit voor thuis koop en de bon netjes ervan bij de provincie in dien", zei ze gisteren in de Staten. Peijs vertelde dat het wekelijks ver verste boeket op haar werktafel en het fruit („een schaal met drie ap pels, drie sinaasappels en twee ba nanen") waaruit bezoekers die tus sen de middag een broodje mee-eten een keus kunnen maken ten onrechte als persoonlijke kos ten zijn geboekt en niet als be drijfskosten. „Je kunt die uitgaven vergelijken met die voor nietjes en kopieerpapier: kosten die het func tioneren van de commissaris van de koningin mogelijk maken." RTL Nieuws mag de publicatie dan hebben rechtgezet, de bescha diging die ze heeft veroorzaakt, is volgens Peijs niet zo makkelijk te herstellen. „Het is een ervaring die ik niemand toewens. Op het inter net staan bakken vol ellende op si tes waar mensen kunnen reageren. Ik lees ze maar niet meer." Peijs ging uitgebreid in op wat de onheuse aantijgingen met haar en haar omgeving hebben gedaan. En dat terwijl ze eerder iedereen tot spoed en beknoptheid had ge maand omdat de vergadering dreigde uit te lopen. Niemand nam het haar kwalijk. Er was zelfs applaus na haar woorden. Hoogst ongebruikelijk in de Zeeuwse Sta-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75