'Kieke totdao je lasohen kriegt' sweet m 261 zeeland 123 Lens" Provincie wil allesomvattend plan voor aanpassing aan dijken zaterdag 10 maart 2012 door Frans van der Heijde Aol onze kleinhuus eb be op d'r kaemer een eihen tillevisie, een platten...! Het bin d'r 'mè drie, mè toch...! Ze bin noe nie mi afhankelijk van de rest van 't gezin bie 't kiezen van ulder programma^ Wat een weelde! En di bin meer kleinhuus, die dat ebbe! Bie oma en opa staet er éên tillevi sie in uus, een tillevisie, die zö'n vuuftien jaer gelee nieuw was. En ik moe zeie, da'k meer dan tevree bin over de regelienge wie of er nè wat kiekt iedere dag. Alleen bie 'Spoorloos' en 'Memories' ken ze hin genade...! Zodoende staet'n nöha es een,keer op sport in 't algemeên en op voetbal in 't bij zonder. En dat is er nie minder op hore toen a'k, om de kleinhuus te plezieren, meedee an een actie 'twi maenden gratis Eredivisie-li ve', noe anderalf jaer gelee! Ik prof- fïtere d'r onderwiele ook nog van...! Drie tillevisies in éên uus is tegen woordig niks bijzonders mi. In de serie 'Opa vertelt over vroeger' zou'k toch hraog gezeid willen eb be, da'k het nog goed wete, dat er bie ons op 't êle durp mè drie toe stellen waere. Wonderlijke dingen, die, in zwart-wit, de wereld dicht- bie brochte. En ook toen waere 't sportwedstrijden, die m'n aandacht trokke. Het moe alverwe- he de vuuftiger jaeren geweest eb be, dao je vö d'eeste keer zöies zag. Hin Leo Pagano of Herman Kuip hof op de radio, mè een film, be wegende voetballers zag je onder wiele da ze hliek an 't spelen wae- re. Liet was alleên een geluk ao je erregens terecht kon om te he kie ken. In Béékerke was onze pollisie bereid een uuskaemer vol toe te laeten. En 't was aoltied uutver- kocht....! In 1958 fietste me nè Koukèreke, wi me in een volle werkplekke van een fietsenzaok mochte kom- me kieke nè het WK in Zweden. Zö leerde me Pele van Brazilië ken- ne. M'aode vage kennissen in Sou burg, die 'k tot ome en tante pro moveerde toen bleek da ze een til levisie angeschaft aode. Ik mocht éên vriendje meeneme om nè 't voetballen te komme kieken. In de rust krehe me zelfs een glasje ga- zeuse, a was dat een biekommend voordeêl! Die tied liekt een ééuwigheid ge lee. Iedereên ein noe minstens éên tillevisie, zwart-wit beelden lieke- ne van onderd jaer gelee'en m 'ore overspoeld mee sportwedstrijden. De tied, da kranten de leste toegangskaarten opkochte bie Eu ropacupwedstrijden, omda anders een wedstrijd nie op de beeldbuze kwam, is lang vöbie. Je kan tuus nè sportwedstrijden kieke totdao je lasohen kriegt. Je kan nie mi tuus bluve vö voetbalwedstrijden, wan di oordt naebie iedere dag ge speeld. En anders wi herhaald. Ne- derland-Modavië, of een "klassie ker" uut de vorigen eêuw, in de herhaling, is een straf om nè te kie ken! Over een paer maenden krie- he me wi een echte sportzeumer. Eêl juni voetballe en tennisse, in juli wielrenne en in augustus de Olympische Spelen. En aoles komt drek in j'n uuskaemer of slaopkae- mers van je huus. En di komme vast en zeker anbiedingen vö nieu we, hoekope tillevisies. Me dienke d'r sterrek over om ook een plat ten te he kopen. Wè oop ik, da.ze 'Memories' een zeumer stoppe..! WEEKENDDEAL Ben je toe aan een set nieuwe lenzen? Bestel bij Sweetdeal een waardebon van maar liefst €25,- voor slechts €9,- en kies uit diverse soorten bij 123lens.nl. WEEKENDDEAL Ga voor een ontspannende vakantie in het prachtige Tjechië. Trek je een week lekker terug in een prachtig vakantiehuisje voor max. 8 personen in het 4-sterren Green Valley park vlak bij het oude stadje Starkov, WEEKENDDEAL Een goede nachtrust begint bij een goed matras. Jumbo Bedden beschikt over de beste matrassen in diverse maten. Bestel nu op Sweetdeal een Platina 5-zone matras in de maten 80 x 200 of 90 x 200 voor slechts €199,-. SffiWiH k JE KUNT ONS 00K VOLGEN OP TWITTER: «SWEETDEALNL EN FACE800K: SWEETDEAL.NL Lia en Aard de Jong krijgen uitleg over de nieuwbouwwijk Riethoek in Goes. Informeren naar nieuwbouwplannen? Huizen kijken? Nu, met deze woningmarkt? Toch wel. Het was gistermiddag best druk op de wo- ningbeurs Woonland, in de Grote Kerk in Goes. Bezoekers kunnen er ook vandaag nog rondneuzen en informatie vergaren bij make laars, notarissen, projectontwikkelaars. door Cornelleke Blok Het ruikt naar pop corn in de Grote Kerk. „Wilt u mis schien een chocolaa tje?", vraagt de me vrouw die bij binnenkomst met een grote zilverkleurige schaal komt aanlopen. Als potentiële hui zenkoper word je in de watten ge legd, dat is meteen wel duidelijk. Woonland trekt vrijdagmiddag vooral vijftigers en zestigers. De meesten zijn niet écht van plan om een huis te kopen, zo blijkt al snel. „We zijn gewoon benieuwd wat er allemaal in de buurt ge bouwd wordt", zegt een mevrouw. Een ander: „Het is leuk om te zien wat de laatste ontwikkelingen op de woningmarkt zijn." Aard en Lia de Jong (65 en 60) uit Goes zijn wél serieus op zoek. Ze buigen zich over de maquette van de Goese nieuwbouwwijk Riet- hoek. „We oriënteren ons op de mogelijkheden voor het kopen van een nieuwe woning", vertelt Aard. „Nieuwbouw ja, want we hebben geen zin in een verbou wing." Riethoek valt in de smaak. „Het zijn huizen met een slaapka mer op de begane grond. En er is veel ruimte, dat is fijn", zegt Ria. Het liefst wil het echtpaar kleiner gaan wonen en een tweede optrek je in een warm oord kopen 'om te overwinteren'. „Maar we hebben een groot appar tement, dat we eerst nog moeten verkopen." Dat zal niet makkelijke zijn, erkennen ze. „Maar ja, we hebben dit plan altijd gehad en ge zien onze leeftijd kunnen we niet mtmSBSSBBKSimBmmBaigSiSSKeSSetSStmamtXSSammSmamSMmgm MIDDELBURG - Gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, natuur en water) wil alle werkzaamheden aan de dijken langs de Ooster- en Westerschelde in één overzicht brengen. Op die manier kan volgens hem de steeds weer de kop opstekende discussie over de maatregelen die op de diverse dijkvakken worden voorbereid, in goede banen wor den geleid. Het gaat bij de verbete ring van de dijkglooiingen vooral om de onderhoudsweg die water schap Scheldestromen daarbij aan legt. De uitvoering van die weg en de toegankelijkheid ervan in ver band met de natuur en de recrea tie leveren steevast discussie op. In de statenvergadering gisteren zette Koos Meulenberg-op 't Hof (CDA) de dijkversterkingen bij Sint-Annaland en het Goese Sas ter genover elkaar. Heijning onder streepte dat een algemene norm niet mogelijk is. Van plaats tot plaats wordt bekeken wat nodig en mogelijk is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74