OPEN mus DAG ZorgSaam Een geboren scheepsberger zeeland 125 Bryan B, Des'ray en Yes-R naar Middelburg In Memoriam 1958 - 2012 Locatie Antonius in Oostburg zaterdag 17 maart 10:00 -16:00 uur ai_ www.zorgsaam.org/opendag 2012 Zeeuws-Vlaanderen WELZIJN In Kerkwerve overleed don derdag op 54-jarige leeftijd Paul Glerura. Hij genoot aanzien als scheepsberger. door Ton van den Nouweland De loopbaan van Paul Gle- rum leest als een jongens boek. Hij bestreed bran den op tankers, redde scheepsbe manningen en werd bijna zeven maanden in gijzeling gehouden in Iran. Al op 10-jarige leeftijd wist de in Burgh-Haamstede geboren Gle- rum dat hij naar zee zou gaan. Met een na de Zeevaarstchool in Vlis- singen, in 1976, monsterde hij aan op een zeesleper van Smit in Rot terdam. Vijfjaar later ontdekte Gle- rum waar zijn passie echt lag: het Paul Glerum bergen van schepen. Vanaf dat mo ment was hij nooit meer dan tien stappen uit de buurt van een tele foon. „Eén telefoontje en ik spring op een vliegtuig", vertelde hij graag in gezelschap. Het bekendste scheepswrak dat Glerum - toen in dienst van Smit Internationale - boven water haal de, was ongetwijfeld de Russische onderzeeër Koersk in 2001. Een jaar latef - dan in dienst van Mul traship in Terneuzen - gaf hij lei ding aan het boven water halen van het autotransportschip Trico lor - dat de scheepvaart in Het Ka naal hinderde. Als inwoner'van Nieuwerkerk werd Glerum in 1997 zelf wereldnieuws toen hij met 34 andere opvarenden werd gegijzeld door het bewind in Iran omdat zij - eigenlijk als tussendoortje - een Amerikaanse legerhelikopter aan boord hadden gehesen. Bergingslei der Glerum en twee kapiteins wer den bijna zeven maanden vastge houden en kwamen pas vrij na di plomatieke bemiddeling en het be talen van losgeld door Smit. Later vestigde Glerum zich als zelf standige in Zierikzee, eerst als ver zekeringsexpert in de scheepvaart, later samen met een compagnon weer als berger. Daarna besloten Glerum en zijn echtgenote het rus tiger aan te doen en te verhuizen naar de polder in Kerkwerve. Glerum werd vader toen hij uit Iran terugkeerde. Hij werd grootva der op de ochtend van zijn plotse overlijden door een hartstilstand. Paul Glerum wordt dinsdagmid dag begraven in Nieuwerkerk. zaterdag 10 maart 2012 ZorgSaam presenteert zich op deze locatie tijdens De Open Dag van Zorg en Welzijn. Benieuwd wat er te doen is? Kijk snel op ZATERDAG 17 MAART MIDDELBURG - Bryan B en 2 Brothers on the 4th Floor (met Des'ray) en Yes-R zijn drie van de artiesten die op Koninginnedag op de Middelburgse Markt optreden. De Stichting Evenementen Middel burg heeft het programma van de optredens op 30 april bekendge maakt. Bryan B en Des'ray werden (weer) bekend dankzij het SBS6-te- levisieprogramma 'The winner is...' met Beau van Erven Dorens. Yes-R is een bekende rapper (en neef van Ali B). In de ochtend treden het Middel burgs Muziekkorps en de Senioren Brassband Middelburg op. Het middagprogramma ziet er als volgt uit: 11.30 uur Kidz-D], 14.30 uur, Doenja 8c Kids Kindershow, 15.30 uur Sjon 8c Sjeffrie, 16.15 uur Yes-R en 17.00 uur El Combo, 's Avonds treden op: 19.00 uur tribu- teband Gunz n' Rozes, 20.30 uur Crazy Piano's on Tour, 21.30 uur 2 Brothers on the 4th Floor, 22.00 uur Crazy Piano's on Tour en om 23.30 uur Brian B. Verder treedt van 13.30 tot 17.00 uur Humoreske op op het Abdij plein en zijn er in de ochtend kin derspelen verzorgd door de scou ting. Yes-R t Zandorp 45 en 59 Middelburg cggs Op woensdag 14 maart a.s. van 15.30 uur t/m 17.30 «I uur kunt u beide woningen S§ vrijblijvend bezichtigen. Ere U kunc zich melden bij 't I Zanddorp 59 te Middelburg. I Voor meer informatie kunt I u kijken of de website van jeStèïoil of M2Makeiaars.nl Prijzen vanaf 101.250,- k.k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73