'We doen het zelf wel 221 zeeland Woonvoorziening ex-cliënten Emergis Snoeien in het snoeien a i» Rentevrije weken 0% rente Rommelmarkt ZA\Aut,?,Team 'Ais de rozen plaats moeten maken voor gras, verdwijnt net dat beetje kleur in de Straat' André Groenen berg Spinnen voor het goede doel zaterdag 10 maart 2012 Voor meer informatie bei 0113 - 37 24 74 kijk op: ww jjSgggSgiSSaaaMSBCBEgigigg^^ 165.000 VO.N. 145.000 VO.N. I,veerwegkamperland.nl door luc Oggel GOES - Woninbouwverenigirig RWS en onwikkelaar Marsalci wil len aan de Heemskerkstraat in Goes een woonvoorziening voor ex-cliënten van Emergis bouwen. De nieuwbouw is onderdeel van het ingrijpende wijkverbeterings- plan voor Goes-West. De twaalf ex-cliënten van het centrum voor geestelijke gezondheidszorg die het nieuwe complex straks - de planning is 2013 - zullen betrek ken, wonen sinds een aantal jaar aan de Abel Tasmanstraat. Ze moe ten daar weg omdat- de vier appar tementen en een woning zullen worden gesloopt. Er is lang ge zocht naar een góede locatie voor nieuwbouw en die is gevonden in de Heemskerkstraat. Ook daar zal een aantal woningen worden ge sloopt. Er was indertijd bij bewo ners van de Abel Tasmanstraat ver zet tegen de komst van de ex-Emergis cliënten, die weliswaar zelfstandig wonen, maar nog steeds begeleiding krijgen (be schermd wonen). Volgens sector manager woonservice Henk Bëk- ker van RWS gaat het na die aan vankelijke angst echter al een hele tijd goed. „Natuurlijk is er wel eens een rimpeling, maar proble men hebben zich nog nooit voor gedaan." Omdat de plannen voor nieuwbouw aan de Heemskerk straat echter eerder naar buiten zijn gekomen dan de bedoeling was, vreest Bekker dat bewoners van die straat wellicht hun hakken in het zand zetten, terwijl dat vol gens hem niet nodig is. „We had den eeq. zorgvuldig communicatie project opgesteld. Op 20 maart ver schijnt de nieuwsbrief Goes-West, waarin de ervaringen van de bewo ners, van' de Abel Tasmanstraat staan. Daarna hadden we de bewo ners van de Heemkserkstraat per soonlijk willen informeren over het nieuwbouwplan." De bouw van de woonvoorziening stond aanvankelijk gepland voor 2015, maar is naar voren gehaald. De herstructurering van Goes- West is al in volle gang. Het pro ject is opgesplitst in deellocaties, waarvan de Heemskerkstraat er één is. Het totale wijkverbeterings- plan heeft een looptijd van twin tig jaar. Ex-cliënten verkassen van Abel Tasmanstaart in Goes-West naar het te bouwen complex aan Heemskerkstraat MIDDELBURG - Voetbalvereniging Zeelandia Middelburg houdt op za terdag 17 maart van 8.30 tot 11.30 uur in het clubhuis een rommel markt. Spullen voor de rommel markt kunnen woensdag tussen 14.00 en 17.30 uur worden afgege ven in het clubhuis op sportpark Veerse Poort aan de Boassonlaan. K3JS!^flK-%S5CvfK®wS bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering S 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering 6 extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET De overheid moet bezuinigen. In Middelburg gebeurt dat on der meer op het openbaar groen. Bij het bekendmaken van de plannen, werden burgers uit genodigd zelf met snoeischaar en schoffel gemeentelijk groen te onderhouden. In de Nieuwe Oostersestraat namen twee bur gers de werkhandschoenen op. door Theo Giele MIDDELBURG - Stef Bos zingt in de huiskamer: 'We doen het zelf wel, we hebben twee sterke handen'. „Dat lied bracht me op het idee om zelf de rozenperkjes in onze straat te gaan onderhouden." André Groenenberg sprak er met zijn buurman Walter ten Klooster over. Die heeft verstand van rozen. Ze stelden een brief op en deden die in de Nieuwe Oostersestraat huis-aan-huis in de bus. Een paar dagen later was er een clubje van zes man én een buurvrouw die geen groene vingers heeft, maar wel voor de koffie wil zorgen. Via de wijkbeheergroep binnenstad hoorde Groenenberg van de bezui nigingen in het gemeentelijke groen. Veel beukenhaagjes worden gerooid, hier en daar knotwilgen, bloembakken verdwijnen en ro zenperkjes moeten weg, zoals in Groenenbergs straat. „Als de rozen plaats moeten maken voor gras, verdwijnt net dat beetje kleur in de straat." Veel tijd hoeft het onderhoud vol gens de twee Middelburgers niet te kosten. Groenenberg: „In een dagje kun je heel wat doen. Ik hoop alleen dat de gemeente het snoeisel wil ophalen." Daarover moeten met de gemeente nog af spraken gemaakt worden. Ten Klooster hoopt dat het lukt: „Het zijn oude stommels, die rozen hier, maar er zit nog genoeg leven in." Volgens de gemeente zijn er nog niet veel burgers geweest die zich hebben aangemeld om mee te hel pen bij het onderhoud. Overigens is er in de Bomenbuurt in de Grif fioen al jaren een werkgroep bezig die in samenwerking met de ge meente voor het groen zorgt. Let op! Geld lenen kost geld MIDDELBURG - Ruim ïoo.ooo euro moet de gemeente Middelburg be zuinigen op het openbaar groen, zo heeft de gemeenteraad beslo ten. Er is een lijst opgesteld van bo men en vooral struiken die zullen verdwijnen om de kosten voor het onderhoud terug te dringen. Snoeien op het snoeien, zogezegd. Op de lijst staan hagen, heesters, bloembakken en bloemperken die zullen verdwijnen om ruim 80.000 euro te besparen op het on derhoud. Daarmee is al ruim de helft binnen van de 157.000 euro die in 2012 aan groenbeheer bezui nigd moet worden. Verder wordt nog eens geld be spaard door minder vaak gras te maaien, minder te doen aan on- kruidbestrijding en het onder- MIDDELBURG - Bij Fit for All op het Zep in Middelburg wordt zaterdag 17 maart van 10.00 tot 14.00 uur een spinningmarathon gehouden voor Villa Joep. Door mee te fiet sen, steunen de deelnemers kinde ren die neuroblastoomkanker heb ben. De deelnemers kunnen zelf vier uur fietsen of een team ma ken en rouleren op één fiets. Het minimale sponsorgeld is 25 eu ro per persoon. Meer informatie: www.villajoep.nl Rooilijst houd aan bomen minder vaak te laten gebeuren. Bijna 10 procent van de hagen en 10 procent van de perken (vooral rozenvakken) en bloembakken staan op de lijst. Ver der zullen 255 van de 23.800 ge meentelijke bomen worden verwij derd. Hierbij gaat het om knotwil gen die relatief veel onderhoud ver gen. De lijst is besproken met de wijk- beheergroepen en komt deze en volgende maand aan de orde op de wijlctafels. Inwoners kunnen dan op- en aanmerkingen maken over de plannen en alternatieven aandragen. De gemeente bekijkt vervolgens welke wensen zij wil honoreren. De werkzaamheden beginnen eind april. Een willekeurige.greep uit de lange lijst van gemeentelijk groen dat op de nominatie staat te verdwijnen, met het bespaarde bedrag aan on derhoud: Beukenhaag langs Penninghoeksin- gel, Molenberg en Beenhouwerssin gel (2805 euro); Walcherse haag langs President Rooseveltlaan (4535 euro); Knotwilgen langs Stromenweg (1575 euro); Haag aan de Rustenburgstraat (45 euro); Haag aan de Noordweg (25 euro); Rozen en heesters aan Karei Door manplein (329); Rozen en heester Korenbloem- straat Arnemuiden (7617 euro); Veldesdoornhaag Wielingen Arne muiden (74 euro); Bloembakken en -perken (totaal; 9900 euro). ■- ONTDEK ALLE GEHEIMEN VAN DE NEDERLANDSE MEUBELBRANCHE 0v Nederlandse inter;ew'rbciuw-;eri fneubefcnöusl.-e 2ct op 17 moaU haar deuren öpên; Qpbnoetde Sptwerpérs en vafoyvëftsen binnen dë?e energieke branche. Kijk yóor adressen bij u ih de buur; op www.opendagroeubet.nl syntrus tiv /Mrj i7 PEN!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70