benzinepomp Het is verleidelijk om snel prijzen te veranderen binnenland 15 TO©S weekendcompany® 'Dynamic pricing is minder transparant' '0ardu Kort geding aangespannen tegen invoering wietpas 3 dagen Utrechtse Heuvelrug www.weekendcompany.nli KRAS.NL. zaterdag 10 maart 2012 'Elke pomphouder zal beseffen dat voor de klant duidelijk moet zijn wat deze gaat betalen. Een Mars voor 1 euro mag bij de kassa geen 1,20 kosten' Edsko Schuitema, woordvoerder van Belangenvereniging Tankstations WINTERSWIJK - Zelfstandig pomp houder Hans Mennink van het Shell-tankstation in Winterswijk heeft overwogen soft- en hard ware aan te schaffen waarmee je met één druk op de knop prijzen in de shop en aan de pomp kunt variëren in de loop van de dag. „Maar voorlopig vind ik dat een te grote investering. Ik hou het nog even bij acties op vaste tijden, zo als een broodje met korting in de ochtend en Magnums voor 50 cent." Maar verleidelijk is het wel om binnen een etmaal te concurreren met bijvoorbeeld de benzineprij zen. „In Winterswijk zitten we al laag met de literprijzen, maar voor veel lokale ondernemers kan het gunstig zijn om vaker in te spelen op de situatie in de regio en meer te wisselen in prijzen op verschil lende tijdstippen. Op tijden dat veel tankstations geopend zijn, kun je dan de prijzen laten zak ken." Daarbij is Mennink zeer actief op sociale media als Twitter en Face- book. Hij maakt veel reclame in de plaat selijke bladen. „Ik geef de hele dag door een goede korting. Maar met de technische apparatuur zou ik daar nog meer mee kunnen spe len. Dus voor de langere termijn is dynamic pricing wel een overwe ging." Edsko Schuitema van Belangenver eniging Tankstations, waarbij 1.200 zelfstandige ondernemers in PAUL KUSTERS Nederland zijn aangesloten, zegt dat het beleg op de boterham voor pomphouders vooral moet komen van de shops. „Op de benzineprijzen zelf valt nauwelijks nog te verdienen. Dy namic pricing is vooral voor de shop een kans winstmarges te ver groten." Dat kan dan niet met sigaretten, het verkoopproduct dat voor een gemiddeld tankstationshop 60 pro cent van de omzet bepaalt. „Het zal vooral moeten komen van serviceproducten als broodjes, koffie en andere tussendoortjes. Als gemakswinkel is dat hetgene waarmee de tankshop zich het meest onderscheidt, zeker in een tankstation waar de shop een buurtfunctie vervult." Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Vaaoudiaio maart 0.01a. ROTTERDAM - Woordvoerder Eds ko Schuitema van Belangenvereni ging Tankstations erkent dat wille keur op de loer kan liggen, wan neer pomphouders op enig mo ment van de dag met één druk op de knop de prijzen van alle artike len in de tankshop kunnen opho gen. „Maar elke pomphouder zal zelf ook beseffen dat voor de klant in de zaak vooraf duidelijk moet zijn wat deze gaat betalen. Het kan niet dat je een Mars aanbiedt voor 1 euro en dat een klant dan bij de kassa 1,20 euro moet afrekenen." Volgens de Consumentenbond is dynamic pricing voor de pomphou ders een lucratieve manier om in te spelen op vraag en aanbod. „We zien het ook bij vliegmaat schappijen en hotels", aldus een woordvoerster. „Het is legaal, maar voor de consu ment is het minder transparant. Dan kun je pech hebben. Aan ons de taak om consumenten te hel pen grip te krijgen op schomme lende prijzen." MKB Nederland ziet evenmin be zwaren en juicht de ontwikkeling zelfs toe. Een woordvoerster: „Als kleine on dernemers zich met eigen prijsbe leid staande kunnen houden, vin den wij dat prima." MAASTRICHT - Vier advocaten span nen namens eigenaren en perso neel van coffeeshops in Nederland een kort geding aan tegen de staat om invoering van de wietpas te voorkomen. De coffeeshops vinden deze wiet pas in strijd met het recht, zei de Maastrichtse advocaat André Beckers gisteren. De vier raadslieden vertegenwoor digen ook buitenlanders die na 1 mei de coffeeshops niet meer in mogen. Volgens advocaat Beckers worden coffeeshophouders en hun perso neel gedwongen tot discriminatie en schending van de privacy van mensen, die gedwongen worden veel privégegevens te overleggen om lid van een besloten shop te mogen worden. Het laatste houdt in dat alleen le den worden toegelaten. Bedrijfsfeest Bruiloft Receptie Diner Congres Hotel Vlissingsestraat 38-40 Koudekerke Tel.: 0118 - 55 30 03 www.huysterschelde.nl I ME6ER&AS j" LAAT MAAR EENS WAT ZIEN DAM... TOOSENHENK NL Landgoed Zonheuvel* Doom 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet 1 x gebruik sauna stoombad Gratis fiets- of wandelroutes Verblijf tot 27 juli 2012 Korting 34% 168 beschikbaar! OP=OP 10 20 30 40 50 60 70 30 90 100% Reserveren via. 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09 00 - 21.00 uur za 10.00 uur-16.00 uur zo 12.00 -16.00 Prijs o.b.v: 2-persoonsbezetting en excl. reserverlngskosteri 12,50 parboelung. Let op! Alleen op 10 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. U verblijft in het 3-sterren Sorat Berlin Spandau, op ca. U verblijft in het 4-sterren Austria Trend Hotel Ananas, 15 km van het centrum van Berlijn. Inclusief ontbijtbuffet, gelegen nabij de langste winkelstraat van Wenen. Inclusief Met o.a. een sauna (tegen betaling). ontbijtbuffet. Met o.a. een restaurant. Aankomstdata: van 17/3 Vm 31/10 Aankomstdata van 17/3 t/m 13/5 U verblijft in het 4-sterren Courtyard by Marriott Prague Flora, op ca. 7 minuten per metro van het centrum van Praag. Inclusief ontbijtbuffet. Met o.a. een bistro. Aankomstdata- van 17/3 t/m 30/10 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm Prijzen zijn per persoon, tenzi/ anders vermeld. Prijzen zijn exclusie! reseivermgskosien en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5