5 spectrum Boekenbal hoogdravend RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Zaterdag 10 maart 2012 net, een van de meest adembenemende boeken ooit door mij gelezen! Wat betreft de feestjurken die je op het Boeken bal tegen het lijf loopt, dat is een wilde verzame ling outfits, zoals theemutsachtige baljurken, waarvan je je afvraagt uit welke diepe kast ze ko men, fantasierijke omgeslagen kleurrijke lappen waarin de draagster zich een contemporaine schrijfster waant, en af en toe iets waarvan je ja loers denkt: 'wow! Ik scheur die jurk van haar lijf!' Hoewel, die laatste categorie is verreweg in de minderheid Wat ik aantrek? Wanneer de lente niet onmiddellijk losbarst trek ik een lange wollen gebreide jurk van Issey Miyake aan, een vijfentwintig jaar geleden in een vlaag van verstandsverbijstering tijdens een koudegolf aangeschaft buiten-budgettair geval... En mocht het inmiddels op 13 maart lauw voor jaarsweertje zijn... dan... nou ja, dan weet ik het, nu op dit moment de regen weer eens langs de ramen gutst, nog niet. Dat leest u volgende week! raar uit! Maar mijn kleindochter ziet er nooit raar uit! Ze volgt de mode op de voet, laat mij trots de spullen zien, waarin ze er uitziet als een plaatje: 'kijk oma, dit komt van H&M, zes euro. En dit is uit de Kringloopwinkel. Twee euro!' Ik moet niet aan mijzelf denken in iets van twee euro uit de Kringloopwinkel. Lezer, denk niet dat ik iets tegen de Kringloopwinkel heb, maar mijn bejaarde gestalte moet het hebben van vormvaste solide kleren uit eigen kast, ooit ge kocht met het predikaat 'progressief klassiek'. Je hangt het eens een jaar of twee in een kleren- zak, en als je het dan bijna bent vergeten en je komt het weer tegen, oogt het als nieuw. En wat betreft de literatuur: mijn kleindochter is gelukkig net zo'n leesgek als haar grootmoe der. Ik splits haar met geregelde tussenpozen de boeken in haar maag, die mij zelf zo goed zijn be komen. Dat aanbod varieert van de oude Rus 'Oblomov' van Gontsjarov tot het verrukkelijke 'HHHH' van de Prix Goncourtwinnaar 2010 Laurent Bi- Vorig jaar sloeg ik het Boekenbal over. In plaats daarvan had ik een Zeeuws avondje in het knusse Filmtheater in Zierikzee, waarna een rustige nacht volgde in het unieke verblijf Klaas Vaak! Maar dit jaar is het weer Bal en daar ik jarenlang mijn vier zoons exploiteerde door aan hun arm de ro de loper te betreden, hielden ze het voor gezien. „Dat weten we nu wel!", riepen ze in koor, niet op de hoogte van het feit dat de toegang tot dat boekenbal veel mensen er toe brengt bezitters van kaartjes koelbloedig om zeep te helpen! Ik bedacht een alternatief en besloot het potentieel aan begeleiders onder mijn inmiddels tot half- wasdom gekomen kleinkinderen aan te spreken door mijn oudste kleindochter te inviteren! Een hartgrondig 'Ja oma!' weerklonk, toen ik haar vroeg. Zeventien jaar is ze en je kunt niet zeggen dat ze 'never been kissed' is! Oh no! She is! Ik denk aan mijzelf, zeventien jaar oud. Met een hoed van mijn moeder op de kop naar een film voor achttien jaar! Gód, wat zag ik er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37