zeeland3 ff Parkeerbeleid economische stimulans Geen rhinovirus bij Franse konijnen komen paarden Scheldestad ook naar Zeeland ■B Restwarmte uit de industrie benutten commentaar Art Babes zaterdag 10 maart 2012 steeds duurder, foto Dirk-Jan Gjeitema Op het De Ruyterplein wordt seizoensparkeren ingevoerd, foto Ruben Oreel Dichter bij het Middelburgse centrum Grote steden Het hoogste tarief in Nederland be taal je in de parkeergarages Water- looplein en Centre (Centraal Sta tion) te Amsterdam: 5 euro per uur. In Rotterdam is het toptarief 3 eu ro per uur. Vlaanderen is wat dat betreft heel wat goedkoper. In Gent betaal je 2 euro per uur in de centrumzone en 1,50 euro per uur in een par keergarage. Antwerpen rekent 1,50 voor het eerste uur op straat. Wethouder Rob van Doorn van de gemeen te Vlissingen legt uit dat de gemeenteraad niet langer wilde toeleggen op de exploitatie van de parkeergarages. Daarom is in 2010 het tarievenbeleid aange past. Jaarlijks gaat het tarief daar om met ïo eurocent omhoog over een periode van vier jaar. Om het parkeren in de parkeerga rages in Vlissingen te stimuleren is het parkeren op het maaiveld iets duurder dan in de garages. De gemeenteraad heeft ook be paald dat geprobeerd moet wor den met voorzieningen als parkeer garages een economische impuls aan de binnenstad te gegeven. Om die reden worden in parkeer garage De Fonteyne dicht bij de binnenstad geregeld acties ge voerd. Zo gaat de garage over twee weken 24 uur per dag open en dat gedurende zeven dagen in de week. Van Doorn vertelt dat er ook een voorstel richting de gemeenteraad komt om de parkeertarieven in De Fonteyne tussen 18.00 uur en 9.00 uur te halveren. Op die manier wordt getracht bijvoorbeeld de ho reca in het Vlissingse centrum wat extra klandizie te bezorgen. Van Doorn legt uit dat ook met het parkeerbeleid geanticipeerd moet worden op veranderingen in de openbare ruimte. Zo'n verande ring is bijvoorbeeld de aanpassing van het Bellamypark, waarmee een aantal parkeerplaatsen verlo ren zijn gegaan. MIDDELBURG - De provincie Zee land gaat samen met de gemeen ten Goes, Middelburg en Vlissin gen bekijken hoe restwarmte uit de industrie beter kan worden be nut. In initiatiefvoorstel van GroenLinks met déze strekking werd gisteren in de Staten van Zee land aangenomen. Restwarmte gaat nu vaak verloren. Dat is verspilling, zeker omdat be drijven vanaf volgend jaar moeten betalen voor de lozing van CO2. Er komt een onderzoek naar moge lijkheden om die restwarmte te ge bruiken. De provincie trekt er in eerste instantie 50.000 euro voor uit. De gemeenten moeten ook een duit in het zakje doen. De Zeeuwse Statenle den Arjan Beekman en Joan van Burg van de Christenunie en de SGP hebben braaf hun plasje gedaan over de tentoon stelling Art Babes. De beden kers noemen het zelf'zinnen prikkelende foto's in verwarren de tijden'. Maar de christelijke Statenleden twijfelen niet. Ze vinden de licht-erotische foto's smerig. Deze overgevoeligheid voor al les wat met lust te maken heeft is genoegzaam bekend. Het heeft dus heel weinig zin dit punt opnieuw te maken. Zeker niet over deze foto's van zelfbe wuste vrouwen, die precies we ten wat ze doen en die op geen enkele manier geëxploiteerd worden. Zelfs het feministische opinieblad Opzij maakt heel neutraal melding van deze ex positie die vanaf zondag in Vlis singen is te zien. Beekman en Van Burg vallen over een onschuldige kunstui ting. Zo preken zij vooral voor eigen parochie. Misschien is dat wel hun enige doel. 'Exploitatie parkeertarieven re^emn, ïfl in de gemeente Vlissingen 4 - U I moet wel kostendekkend zijn' BH*1 Wethouder Rob van Doorn De tarieven in Terneuzen zijn meer bescheiden. foto Peter Nicolai Parkeergarage Scheldeplein te Vlissingen. foto Ruben Oreel Kijk op www.pzc.nl/video voor eer. vi deo over de nieuwe expositie Art Ba- bes, die zondag wordt geopend. EN VERDER Video's over onder meer de Woon beurs in Goes en de actiebereidheid onder de Zeeuwse politie. VLISSINGEN - Paardensportvereni ging Scheldestad uit Vlissingen kan opgelucht ademhalen. Bij de vereniging is geen rhinovirus ge constateerd. Dat maakte dierenarts Henk van Dijk uit Heinkenszand gisteren bekend. Deze week werden van twee grie perige paarden bloedmonsters af genomen omdat gevreesd werd voor het mogelijk dodelijke rhino virus. De paarden hadden verho ging en 'waren wat saai'. In het bloed werden geen sporen van het rhinovirus geconstateerd. Voorzitter Erwin Verstraate ver wacht dat begin volgende week de 'bedrijfsvoering bij de Scheldestad weer normaal is'. Er zijn deze week verder geen nieuwe uitbra ken ontdekt van het rhinovirus. De ernstige ziekte is vastgesteld op drie bedrijven; in Heumen, Berg en Dal en Woubrugge. Om nieu we besmettingen te voorkomen zijn alle paardensportevenemen ten afgelast. De strao in Scharendij- ke gaat in aangepaste vorm door. Er mogen geen paarden van bui ten Schouwen-Duiveland mee doen. Het rhinovirus wordt overge bracht als paarden contact met el kaar hebben, en ook mensen kun nen het virus van paard naar paard brengen. Voor mensen is de ziekte niet gevaarlijk. door René Schrier KATTENDIJKE - Enkele tientallen Franse hangoor-konijnen worden ondergebracht bij de Kleindiere- nopvang Zeeland te Kattendijke. De dieren komen van een fokkerij in het Noord-Franse Dieppe die door de overheid is gesloten. Dat is gebeurd omdat was geconsta teerd dat de langoren'werden ver waarloosd. In totaal gaat het om 500 konijnen die ondergebracht moeten worden. Daarvan konden er heel wat een plaatsje in Frank rijk krijgen. De rest is gisteren door de Haagse konijnenopvang Het Knagertje opgehaald. Die heeft op zijn beurt een oproep ge daan onder de kleindierenopvang- centra in Nederland. En zo komen er 50 tot 60 konijnen bij het Zeeuwse centrum in Kattendijke terecht. Daar is vrijdag in allerijl een paardenstal ingericht om plaats te kunnen bieden aan de nieuwe gasten. Diana Verburg van de Zeeuwse kleindierenopvang ver telt dat haar centrum nu wel wat uit de voegen begint te barsten. Jaarlijks krijgt ze ongeveer 400 tot 500 dieren binnen en die vinden hun weg naar dierenliefhebbers. Subsidie krijgt Diana niet. Alles wordt uit eigen zak of met steun van vrijwilligers betaald. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3