50 Zeeuws parkeertarief met sprongen omhoog 21 zeeland Bij snelheidscontroles wordt straks even de andere kant op gekeken Terrorist De krant 6 weken voor 18 euro! PZC zaterdag zaterdag 10 maart 2012 procent is het parkeertarief in de Vlissingse parkeergarages omhoog gegaan. Wie zich nog zorgen maakt over de vraag of we terro- rismedreiging in Zeeland wel aankunnen, hoeft dat niet te doen. Dat blijkt wel uit de oefening die politie en landmacht donderdag hielden op Neeltje Jans. Er werd gesimuleerd dat er een terroristische aanval op het Topshuis plaatsvond. De oefening verliep uitstekend. Niemand wist aan de aandacht van het leger en de politie te ontsnappen. Zelfs journalisten niet. Dat ondervond een verslaggever van Omroep Zee land aan den lijve. Hij werd tij dens de oefening aangezien voor een terrorist en moest daarom, terwijl hij onder schot werd ge houden, geboeid door de knieën. Pas nadat was vastgesteld dat hij journalist was lieten ze hem gaan. Die verslaggever is nu boos, want hij had zich voorgesteld en was al zes keer in een uur de parking van het Topshuis overgestoken en toch werd hij 'gearresteerd'. Hij vond het vernederend dat hij ge boeid en gefouilleerd werd en on der schot werd gehouden. Kom COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 A8 Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholén@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwèn-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl op, je weet toch dat het een oefe ning is, dat je niet echt wordt aan gehouden. Ik vind het een gerust stellende gedachte dat politie en leger zo gehandeld hebben, want als er straks een keer echt wat aan de hand is moet het niet zo zijn 'dat je even de parking kan over steken omdat je journalist bent'. We kunnen immers allemaal wel zeggen dat we journalist zijn. De leiding van Omroep Zeeland neemt het niettemin hoog op en eist excuses. Dat is toch om je te bescheuren. Hoe moeten die agen ten en soldaten hem dan herken nen als journalist? Deze verslagge ver en Omroep Zeeland moeten blij zijn dat ze van zo dichtbij een oefening hebben meegemaakt. Dit is toch een schitterend ver haal. En daar gaat het toch om in de journalistiek? Anders moet die verslaggever maar een carrière switch maken. Ik las dat binnen kort het leven van Osama bin La den verfilmd gaat worden. Nou, als je zonder dat je er iets voor hoeft te doen op Neeltje Jans al voor terrorist wordt aangezien, dan zou ik auditie doen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Familieberichten: 088- 0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst vla Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener én zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijsstelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gébruiken van uw.e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (ma) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (nazs) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld v; Rekeningnummer 1 mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat zorgvuldigoir In slechts twee jaar tijd zijn de parkeertarieven in verschillende Zeeuwse gemeenten met tiental len procenten gestegen. Vlissin- gen spant de kroon met een stij ging van bijna 50 procent. door René Schrier Het inflatietarief is be paald niet van toe passing op de stij ging van de parkeer tarieven in de Zeeuwse steden. In Goes steeg het tarief de afgelopen twee jaar met 25 procent, in Middelburg werd het parkeren op straat zo'n 45 pro cent duurder en in de parkeergara ges in Vlissingen gingen de bedra gen met 50 procent omhoog. Terneuzen doet het -wat rustiger aan, maar is met een stijging van 10 procent ook nog aan de forse kant. Maar daar zijn de tarieven op zich weer wat lager. In Hulst en Zierikzee bleven de tarieven gelijk. Twee jaar geleden, in de zomer van 2010, deed de PZC al een ver gelijkend onderzoek van de par keertarieven. Toen werd de hoogte van het ta rief op verschillende plaatsen ver geleken. Middelburg kwam toen als een van de duurste uit de bus met een tarief van 1,80 euro op het Walplein en het Damplein evenals Domburg en het stadje Veere. Twee jaar later zijn de tarieven in de garages in Middelburg niet ge stegen, maar op straat wel. Daar komt nog bij dat in het Middel burgse centrum niet zoals gebrui kelijk tot 18.00 uur betaald moet worden als het geen koopavond is, maar tot 20.00 uur. En elke zondag (niet tijdens de kerkdiensten) moet er eveneens betaald worden. De stijging is in Vlissingen echter het hoogst; bijna 50 procent in de parkeergarages. Daar is ook wel een verklaring voor. De gemeente raad heeft in 2010 een nieuw tarie- venbeleid vastgesteld, omdat de oude tarieven niet kostendekkend waren. In dat beleid is tevens ver vat dat de tarieven gedurende een periode van vier jaar met maar 10 eurocent per jaar mogen stijgen. Detailhandel Nederland heeft een landelijk onderzoek naar de par keertarieven gedaan. Daaruit kwam naar voren dat de tarieven in 3 van de 24 onderzochte steden duurder is geworden. Assen span de de kroon met een stijging van 50,4 procent in drie jaar. Breda zat op een verhoging met 42,9 pro cent. Detailhandel Nederland heeft kri tiek op het feit dat er in parkeerga rages geen eenduidig beleid is, als het gaat om de periode waarover betaald wordt. Die schimmigheid wordt nogal eens misbruikt om verhogingen van de tarieven te ver bloemen. door Marcel Modde MIDDELBURG - De mobiele flitsca- mera's staan dan nog wel langs de kant van de weg, maar het kan zo maar zijn dat ze de andere kant op worden gericht, zegt regiobestuur der Johan Kerbel van politiebond ACP. „Of zodanig afgesteld dat de snelheidsovertreding op de snel weg pas bij een veel hoger kilome tertal wordt geregistreerd." Vertegenwoordigers van ACP en NPB mobiliseerden gisteren in Middelburg de Zeeuwse achterban voor acties voor een betere cao. De actiebereidheid is groot. De agen ten in de volle zaal schaarden zich unaniem achter het protest. Tach tig procent van de Zeeuwse politie is aangesloten bij de bonden. De overige twintig werkt vooral bij on dersteunende diensten en schrij ven dus sowieso nauwelijks bekeu ringen, vertelt Kerbel. Dus de kans dat een burger net die 'ene' dien der treft die wel braaf boetes blijft uitdelen, is volgens Kerbel klein. Het actiecomité heeft alle eenhe den geïnstrueerd wanneer ze nu wel of niet naar het bonnenboekje moeten grijpen. Voor lichte over tredingen, waarbij de veiligheid niet in het geding is, wordt voorlo pig volstaan met een waarschu wing. Die situatie kan makkelijk enkele maanden duren, zegt NPB-onderhandelaar Jan Willem van de Pol. Het overleg met minis ter Ivo Opstelten zit muurvast. „De minister is bezig met afbraak van de rechtspositie en arbeids voorwaarden. We merken ook hier in Zeeland dat de mensen op hun achterste benen staan. Ze zijn écht boos!" Wat steekt, legt Van de Pol uit, is dat Opsteken het aantal vrije week einden wil terugbrengen van 26 naar 17, om meer capaciteit op straat te brengen. Ook het plan nachtdiensten van 10 uur in te voe ren, is voor de bonden onbespreek baar. „Zo maak je mensen kapot." door Maikel Harte Plaats 2010 percentage Parkeertarieven in Zeeland Middelburg, garages Middelburg, straat Goes, Westwal Goes, Oostwal Vlissingen, garages Vlissingen, straat Terneuzen, Oostkolk Terneuzen, parkeerterreinen Hulst Zierikzee 0,96 +10% 1,20 +10% 0,80 0 1,00 0 Parkeertarieven euro's per uur i gemeente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2