Deal baant weg naar noodhulp ABN Amro buigt verlies om in winst economie13 Spanje roept huisuitzettingen een halt toe Ziggo naar beurs De schoonheid van de twist® Subtiele lijnen, verrassende details Eindelijk een relaxstoel met een state of the art draaisysteem zaterdag 10 maart 2012 Griekenland krijgt 'de tweede, historische kans die het zo hard nodig heeft' 95,7 procent van Griekse staatsobligaties komt in aan merking voor een ruil. Belangrijke stap om wanorde lijk bankroet van Griekenland te voorkomen. Voorzitter EU-groep noemt ak koord 'bemoedigend'. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De eurolanden zullen volgende week het licht op groen zetten voor nieuwe noodhulp voor Griekenland ter waarde van 130 miljard dollar. Met deze over eenkomst tussen Athene en zijn private schuldeisers over het kwijt schelden van bijna 100 miljard eu ro Griekse staatsschuld, is volgens de ministers van Financiën van de eurozone aan alle voorwaarden voor die nieuwe steunoperatie vol daan. Voorzitter Jean-Claude Juncker van de eurogroep noemde het ak koord 'bemoedigend'. De Luxem burgse premier zei na telefonisch beraad met zijn euro-collega's dat het een belangrijke bijdrage is aan de houdbaarheid van de Griekse staatsschuld. De eurolanden riepen Grieken land op door te gaan met de inge zette bezuinigingen en hervormin gen, die het land weer op het goe de pad moeten helpen. Minister Jan Kees de Jager sprak van 'een belangrijke en noodzake lijke stap', die een wanordelijk bankroet van Griekenland voor komt. De deelname van de private beleg gers aan de schuldendeal was een Nederlandse eis om te kunnen in stemmen met nieuwe Europese noodsteun. „Zij delen nu mee in de pijn", aldus De Jager. Premier Mart Rutte noemde bestempelde de overeenkomst als 'goed nieuws'. Donderdagavond boden de private schuldeisers - banken, verzeke raars, beleggers - 83,5 procent van hun Griekse staatsobligaties aan voor een ruil, die de Griekse schuld met 107 miljard euro zal ver minderen. De investeerders krij gen in ruil daarvoor nieuwe obliga ties die echter minder dan de helft waard zijn dan de oude, een lange re looptijd hebben en een lagere rente. Een beperkt aantal beleggers dat niet wilde meedoen, kan op grond van een speciale clausule daar door de Griekse regering nu toch toe gedwongen worden. Daardoor komt het totaal aan om te ruilen obligaties op 95,7 procent van wat de private schuldeisers bezitten. De Griekse minister van Financiën Evangelos Venizelos sprak in een reactie van 'een buitengewoon suc ces' dat zijn land 'de tweede, histo rische kans geeft die het zo nodig heeft'. De euroministers van Financiën riepen het Internationaal Mone tair Fonds op ook een 'significante bijdrage' te leveren aan de 130 mil jard noodsteun. Volgende week donderdag moet de leiding van het IMF - waarin onder meer ook de Verenigde Staten, China, India en Japan meepraten - daarover be slissen. De euroministers van Financiën bevestigden gistermiddag ook dat zij 30 miljard euro zullen uittrek ken om de pijn van de obligatie- ruil voor de schuldeisers wat te ver zachten. Op een bijeenkomst in Brussel maandag zetten de ministers de laatste puntjes op de i van hun bij drage. MADRID - De Spaanse overheid heeft richtlijnen uitgevaardigd om een halt toe te roepen aan de dra matische golf uitzettingen van huiseigenaren die hun hypotheek schuld niet meer kunnen aflossen. Het gaat om een gedragscode die banken vrijwillig ter harte zouden moeten nemen. De code stelt dat hypotheekschul den kunnen worden geherstructu reerd en uitgesmeerd over een looptijd van 40 jaar. Ook zou een eigenaar onder voorwaarden zijn onroerend goed moeten kunnen overdragen om zo van de schuld verlost te worden. Veel gezinnen zonder inkomen worden achter volgd door de restschuld, nadat ze zijn uitgezet. Vicepremier Soroya Saenz de Santamaria wil daar een eind aan maken. De regels gelden voor huishoudens van werklozen en waar de aflossingen voor de hy potheek ruim 60 procent uitma ken van het geld dat binnenkomt. AMSTERDAM - De genationaliseer de bank ABN Amro heeft het ver lies van 414 miljoen euro over 2010 vorig jaar omgebogen in een nettowinst van 689 miljoen euro. Dat meldde het concern gisteren. In het vierde kwartaal boekte ABN echter weer een nettoverlies van 121 miljoen euro. Dat kwam doordat de bank onder meer 380 miljoen euro extra opzij moest zet ten voor Griekse overheidsgegaran- deerde bedrijfsleningen, die niet meer terugbetaald kunnen wor den. „Aanzienlijk hogere krediet- voorzieningen hebben in het twee de halfjaar de nettowinst volledig doen verdampen", aldus de bank. De stroppenpot voor mogelijke verliezen op slechte leningen moest worden aangevuld tot 1,76 miljard euro, vergeleken met 837 miljoen euro in 2010. Ook een voorziening voor verdere herstructureringen en personeels reducties drukte de resultaten. Daarnaast had „het snel verslechte rende macro-economische kli maat" een negatief effect op de re sultaten. UTRECHT - Kabelaar Ziggo wil op 21 maart naar de Amsterdamse beurs gaan. Dat viel gisteren op te maken uit het prospectus naar aan leiding van de beursgang. Het be drijf denkt tussen 664 miljoen eu ro en 744,6 miljoen euro op te ha len. Daarmee is het de grootste Eu ropese beursgang in bijna een jaar tijd en de grootste in Nederland sinds 2009. Ziggo heeft een indica tieve bandbreedte voor de intro- ductiekoers vastgesteld van 16,50 euro tot 18,50 euro per aandeel. De opbrengst van de beursgang gaat in zijn geheel naar de huidige aan deelhouders die stukken verko pen. Het bedrijf verdient zelf geen geld aan de beursnotering. Oog voor detail. Zo bedient U het relaxsysteem van de twist® op een moderne manier. Toen Chubby Checker in de jaren zestig een hit maakte van 'The Twist', moest het echte relaxen nog uitgevonden worden. De relaxstoelen waren kolossale stoelen met beperkte mogelijkheden. Pas een halve eeuw later wordt de twist® geïntroduceerd. Een revolutionaire stoel! Een ongekend slanke stoel met een spraakmakend design. Het is verbazingwekkend. Juist deze stoel zonder grote hendels en zichtbare mechanieken overtreft qua comfort al zijn voorgangers. Het Nieuwe Relaxen is begonnen. Vraag meteen de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76 of www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers. Voetensteun subtiel Voetensteun draait onder zitting onder de zitting uit. Breda, Grenssteen 15 Goes, Albert Plesmanweg ic Waalwijk. Prof. Zeemanweg 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13