Nee, nee, dit gaat 'm bij ons niet worden 241 zeeland 0115 69 50 10 'Ik had het dirigentschap niet willen missen' VERHUIZEN MET ZORG! Communicatie cliënten Soka schoot te kort zaterdag 10 maart 2012 monDiflLmouERSJ^^ HEIKANT Duivendubs houden samen een feestje De vijf duivensportverenigingen uit Kloosterzande, Clinge, Sint Jan steen, Hulst en Heikant vieren mor genavond een jaarlijkse feestavond. Op de feestelijke avond in 't Heike in Heikant, worden de winnaars van verschillende kampioenschap pen in het zonnetje gezet. De festiviteiten starten om 18.00 uur en de genodigden kunnen ge nieten van een koud en warm buf fet. NIEUW-NAMEN Bezoek aan slikken en schorren Saeftinghe Het Zeeuwse Landschap houdt van ochtend een excursie door het Ver dronken Land van Saeftinghe. De tocht duurt 3 uur en gaat langs en door slikken en schorren. Kinde ren zijn ook welkom, vanaf 10 jaar. Vertrek is om 9.30 uur bij het be zoekerscentrum aan de Emmaweg bij Nïeuw-Namen. Meelopen kost 6 euro, kinderen tot 16 jaar 3 euro, donateurs van de stichting gratis. TERNEUZEN Opbrengst van bingo naar rattenopvang Croissanterie Pays de Mer aan de Noordstraat in Temeuzen houdt morgen een bingo. De opbrengst gaat naar de rattenopvang van Ine ke Arts in Leusden. Het goede doel is gekozen door de presentatrice van de avond, Liz' Richards. Ze wordt geassisteerd door La Plume. De bingo, waaraan iedereen mee kan doen, begint om 15 uur. Op www.paysdemer.nl staat meer in formatie. In de rubriek De dag van staat elke zaterdag een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws-Vlaming centraal. Vandaag de dag van man nenmodeman Johan van Westen uit Zaamslag. ohan van Westen is al even I niet meer in zijn winkel in I Zaamslag geweest. Het is in- I kooptijd, dus woont Van Wes- ten (52) een tijdje in zijn auto. Na inspiratiebezoekjes aan modebeurzen in Florence en Ber lijn is nu de periode van geld uitge ven aangebroken. Van Westen be zoekt samen met zijn collega-inko per Marco Bakker (27) zo'n veertig leveranciers in het land om modi- sche colberts, pakken, jeans, over hemden en accessoires naar 't Durp te loodsen. Voor Van Dix- hoom Mode in Terneuzen, de tweede winkel die hij ook samen met zijn broer Peter runt, gaat hij met een andere inkoper op pad. Om de zaken strikt gescheiden te houden. We pikken 's ochtends om 8 uur eerst Marco op in Axel, waarna de tocht eerst naar het bedrijf Micro in Capelle aan de IJssel leidt. „Daar gaan we stropdassen, overhemden, sjaals en manchetknopen kopen. Daarmee richten we ons alweer op de volgende winter. Wij leven in heel veel seizoenen tegelijk. In de winter houden wij ons met de zo mer bezig en andersom. Bij de fa brikanten is het nog erger; die zijn nu al actief voor het voorjaar van 2013." Je zou er nog van in de war raken. Voor je het weet zing je tijdens vorst de Hazes-klassieker Zomer in mijn bol of bij tropische temperatu ren dat Winter in America heel cold is. Het zal Van Westen niet overko men; hij houdt er voortdurend zijn koppie bij. De inkoop is im mers het hart van het bedrijf. „Doen wij het verkeerd, dan verko pen we minder. In een inkoop periode ben ik met mijn kop dan ook nergens anders dan bij kle ding." Van Westen gaat ook vandaag weer op pad met een uitgedokterd plan. De verleiding om bij een leve rancier meer te kopen dan nodig 'omdat alles zo mooi is', moet vak kundig worden uitgeschakeld. De computer helpt daar bij. Die liegt niet, die zegt precies hoeveel er vo rig jaar van een bepaald merk is verkocht en in welke maten. „Naar sommige merken moeten wij bij voorbeeld helemaal niet kijken, omdat het gewoon te duur is. Wij leven niet in 't Gooi, maar in Zeeuws-Vlaanderen. Daar kan veel, maar het moet ook weer niet te gek worden. Wij zijn overigens een modischer volkje dan bijvoor beeld de mensen in het noorden. Dat moeten wij zo houden door de klanten te blijven prikkelen." Het voorwerk vergemakke lijkt keuzes maken, blijkt al snel als vertegenwoordi ger Sjoerd Wilmots in Capelle aan de IJssel een serie stoffen op tafel legt. In sneltreinvaart razen Van Westen en Bakker door staaltjes voor overhemden en stropdassen. Die wel, die niet, die niet, die wel. Nee, dat gaat 'm niet worden, maar die dan weer wel. Er is geen tijd om te twijfelen, een keuze moet je in een oogopslag maken. Op gevoel. En in de wetenschap wat je elders al hebt gekocht of nog gaat kopen. Van Westen doet bovendien een beroep op zijn erva ring, die hij sinds zijn 24e opdoet. Toen wierp zijn vader hem voor de leeuwen; zoon Johan kon ook best alleen de verantwoordelijk- 'Waarom verkoopt dat ene overhemd in Zaam slag wel, maar in Eindho ven helemaal niet?' door Raymond de Frel heid voor de inkoop dragen. „Je moet heel veel voorkennis hebben. Waarom verkoopt dat ene over hemd in Zaamslag wel, maar in Eindhoven niet?" Met accessoires is dat een ander verhaal. Van Westen en Bakker kie zen wat horloges en manchetkno pen uit. Niet te veel, het is vooral om de zaak een extraatje te geven. Zo is het ook met mode, die qua vormgeving en kleur uit de band springt. „Ik weet dan al dat ik het niet veel zal verkopen, maar ik koop er toch wat van. Het springt in het oog en je laat zien dat je de ontwikkelingen op modegebied op de voet volgt. Kijk, zo'n over hemd met een heel harde streep is echt een Randstad-overhemd. Die met dat wat zachtere ruitje loopt bij ons wel. Maar zo'n geblokt over hemd van een pluizige stof is weer niet voor onze streek. Dat zien on ze klanten vooral als een werkte- nue. Dan roepen wij altijd hetzelf de zinnetje: dat gaat 'm niet wor den." Een broodje en 159 bestelde strop dassen later zetten we koers naar Waalwijk. We gaan bij het Europe an Fashion Team nog even wat ca sual colberts van het merk 7Square scoren. „Je colberts hebben het de ze winter goed gedaan", kietelt Van Westen de verkoper bij bin nenkomst. „Dan is het tijd om jouw budget iets te verhogen, hè Johan", reageert hij gevat. Nou vooruit, een beetje dan. Goede ver koop smaakt immers naar meer. En dus bestelt Van Westen wat ge durfde, felgekleurde jasjes van een Schotse stof. Of die de winkel in Zaamslag ooit in een plastic tas zul len verlaten? Ach, ze zijn vooral voor de leuk, voor de fun. Ook al weet Van Westen allang dat 'dit 'm waarschijnlijk niet gaat worden'. TERNEUZEN - Stichting Oude renzorg Kanaalzone is te kort ge schoten in de voorlichting van haar cliënten rondom de korting op de huishoudelijke hulp. Direc teur Bennie Saman erkent dat de communicatie 'beter had gekund'. Tijdens informatieavonden afgelo pen week in De Redoute in Sas van Gent, 't Verlaet in Westdorpe en De Blide in Terneuzen gaf de di rectie van Soka tekst en uitleg over de wijzigingen op de wmo waar mee de thuiszorgorganisatie nu eenmaal wordt geconfronteerd. De korting op de huishoudelijke hulp wordt bij ontevreden cliënten per direct weer teruggedraaid, beloof de Saman. Samen met vrijwilligers organisatie Aan Z gaat Soka bekij ken welke alternatieve vormen van hulp er zijn, bijvoorbeeld via vrijwilligers of familie. „Niemand komt zonder hulp te zitten." Jan Anthonisse aan het werk als slagwerkdirigent bij muziekvereniging De Vliegende Hollander uit Terneuzen. foto Domien van Oeffelen na de middelbare school naar het conservatorium in Gent ging. Daar volgde hij de richting slagwerk en trompet. Na zijn studie ging Jan in militaire dienst, waar hij deel uit maakte van de militaire fanfare de Limburgse Jagers. Toen hij afzwaaide, begon hij als slagwerkdocent bij de muziek school in Temeuzen, die later werd ondergebracht bij Toon beeld. In die periode wisselde hij slag werk en trompet nog af, maar koos uiteindelijk voor slagwerk. Anthonisse: „De twee instrumen ten produceren zoveel decibels, dat ik bang was om doof te wor den. Daarom koos ik voor mijn eerste liefde, het slagwerk." Gisteravond nam de Terneuzense muziekvereniging afscheid van Anthonisse. In het clubgebouw aan het Edvard Grieghof werd hij tijdens een afscheidsreceptie be dankt voor zijn jarenlange inzet. door Christel Tuin TERNEUZEN - Na tweeëntwintig jaar de slagwerkgroep van muziek vereniging de Vliegende Hollander uit Terneuzen te hebben gediri geerd, legt Jan Anthonisse voor goed het dirigeerstokje neer. „Ik heb het al die jaren met veel plezier gedaan. Vooral dè vele con coursen waar we als slagwerk groep aan mee hebben gedaan, wa ren voor mij hoogtepunten. We hebben altijd goede resultaten be haald en dat is toch wel een hele prestatie", stelt de muzikant. Anthonisse zat al vroeg in de mu ziek. „Ik ben als slagwerker begon nen bij de fanfare van Biervliet. Ik leerde het van mijn vader, die thuis een drumstel had staan. La ter ging ik ook bugel spelen." Anthonisse liet de trommels een tijdje voor wat ze waren, maar pak te het rond zijn vijftiende weer op. Hij deed het zo graag, dat hij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 112