Zorgcomplex op plek Ter Schorre Paul Glerum overleden Tegelpaneel terug in kantoor Sas ZEEUWS-VLAANDEREN 9-10 MAART WOONLAND.NU Fusie scholen Waterlandkerkje en IJzendijke ZATERDAG 10 maart 2012 21 Supermarkt heeft ook in dorp toekomst 22 en 23 Appartementen voor koop en huur, groepswoningen en commerciële ruimten aan Churchilllaan door Martijn de Koning TERNEUZEN - Op en bij de plek van het 'oude' verpleeghuis Ter Schor re in Terneuzen komt een nieuw- bouwcomplex met zestig apparte menten, 48 zorgplaatsen in acht woongroepen, en commerciële ruimten. Ernaast verschijnen drie woontorens met elk 34 apparte- .menten. De betrokken partijen te kenden daarvoor gisteren een ont- wikkelovereenkomst. Het zorgcomplex, met de naam Maxima, verrijst op de voormalige parkeerplaats van Ter Schorre, aan de Churchilllaan bij de brug naar de wijk Othene. 1-Iet gebouw krijgt vijf etages. De zestig appartementen (veertig voor verkoop en twintig voor so ciale verhuur) krijgen drie kamers en zijn tachtig tot honderd vier kante meter groot. Ze liggen aan een atrium met een binnenplaats en een glazen dak, en hebben uit zicht over de Westerschelde. De prijs van de koopwoningen 'be gint' bij zo'n 180.000 euro. Ze wor den verkocht door makelaar Kindt 8c Biesbroeck. De huurwoningen worden verhuurd door Clavis. Op de begane grond komen commer ciële ruimten. Voor de invulling wordt gedacht aan 'wijkvoorzie- ningen' als een kapper, huisarts en pedicure. Onder het gebouw komt een parkeerkelder voor bewoners. Het complex wordt gebouwd door aannemer Van der Poel. Die koopt daarvoor de grond van de Stich ting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) en financiert het project door de bouw van drie woonto rens, naast het gebouw Maxima. In elk van die torens, die 17 verdie pingen hoog worden, komen 34 koopappartementen. In het 'oude' Ter Schorre wonen nog 24 mensen. Zij verhuizen straks naar Maxima. Daarna gaat het gebouw tegen de vlakte en kan begonnen worden met de bouw van de torens. „We doen dat staps gewijs, zonder haast", vertelt Kees de Regt van Van der Poel. „We denken voorzichtig aan 2014, 2016 en 2018." De bouw van Maxima begint bin nenkort: er is al een begin ge maakt met het geschikt maken van het terrein. Eind volgend jaar moet het gebouw worden opgele verd. De verkoop van de appartemen ten in Maxima begint volgende week, op 17 maart Die dag is er een informatiebijeenkomst in het Hampshire Hotel Churchill aan de Churchilllaan, van 11 tot 15 uur. 22 KERKWERVE - Scbeepsberger Paul Glerum is donderdag op 54-jarige leeftijd aan een hartstilstand over leden. Meteen na de Zeevaartschool in Vlissingen, in 1976, monsterde hij aan op een zeesleper van Smit in Rotterdam. Vijfjaar later wist Gle rum waar zijn passie lag: het ber gen van schepen. Het bekendste scheepswrak dat Glerum - in dienst van Smit Inter nationale - boven water haalde, is ongetwijfeld de Russische onder zeeër Koersk in 2001. Een jaar later - in dienst van Multraship in Ter- neuzen- gaf hij leiding aan het bo ven water halen van het autotrans portschip Tricolo, dat de scheep vaart in Het Kanaal hinderde. Paul Glerum wordt dinsdagmid dag begraven in Nieuwerkerk. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! door Henk Boot SAS VAN GENT Eigenlijk komt het door Frank Puylaert, de oude huis arts uit Sas. Die kwam een paar jaar geleden met wat stukken en brokken in een oude theedoek aan zetten bij architect Guido Goet hals. Het waren tegels die vroeger een tableau hadden gevormd. Ze waren afkomstig uit het pand Oostkade 31, waar Goethals nu kantoor houdt. Goethals hield de boot af, tot hij in 2010 op Monu mentendag de zoon van voorma lig stadsarchitect Jan Hennink te genkwam. „Diens vader heeft hier gewoond en zijn zoon wist nog dat de tegels op een plateau in hun toilet hadden gehangen. Daar plas ten ze tegen." Goethals zocht daar op contact met het Nationaal Tege- -museum in Otterlo. Zo kwam hij terecht bij restauratrice Kelly Wit- teveen uit Lichtenvoorde. Die ont dekte dat het ging om een paars ta bleau uit 1750 van platteelbakkerij Aalmis uit Rotterdam. Die had nogal wat klanten in Zeeland. Goethals trok zijn knip en liet voor zevenhonderd epro de van achter genummerde tegels restaure ren en in de goede volgorde op een paneel lijmen. „Het is niet he lemaal puntgaaf, maar littekens ho ren bij de geschiedenis". Goethals heeft het Zeeuws erfgoed ingelicht over het gerestaureerde tableau. WATERLANDKERKJE - De openbare basisscholen Inspecteur Leen- houts in Waterlandkerkje en De Schuttershoek in IJzendijke gaan fuseren. Dat is de uitkomst van overleg tussen scholenkoepel Escal- da en de. ouders van leerlingen van de Inspecteur Leenhouts- school. De school in Waterland kerkje heeft maar zeventien leerlin gen meer en dreigt dicht te moe ten. Door te fuseren hoopt Escalda dat de kinderen uit Waterlandkerk je samenblijven, en niet 'uitwaaie ren' naar verschillende scholen. Bo vendien krijgt de school bij een fu sie een aantal jaren geld van het Rijk, waardoor voorlopig alle leer krachten van beide scholen in dienst kunnen blijven. Escalda weet nog niet precies hoe de fusie handen en voeten krijgt. Mogelijk blijven de groepen 1 en 2 wel in Waterlandkerkje. In de school zou dan ook de kinderop vang een plek kunnen krijgen. Escalda wil de fusie per 1 augustus laten ingaan. Of die datum ge haald wordt, is onder meer afhan kelijk van de voortgang van over leg met het ministerie. SBBBSBOISBBSSBSSB8mmiSmKaBmBmt&aSBBSSB8Kl Guido Goethals met het gerestaureerde tegeltableau met neo-classicistisch tafereel liit omstreeks 1750, dat vroe ger ook in het rijksmonumentale pand van V+G Architekten Ingenieurs aan de Oostkade hing. foto Mark Neelemans WONINGBEÜRS ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109