OPEN §j§ DAG zeeland 25 ZorgSaam Actiecomité zwembad: Wij hoeven geen luxe 0 JU A Variant 7a Variant 7b ■H£39":a| Variant 7c Kleuters skypen met astronaut Van den Berg Locatie Antonius in Oostburg zaterdag 17 maart 10:00 -16:00 uur Zeeuws-Vlaanderen 2012 www.zorgsaam.org/opendag De meeste scholen in Tholen-stad (De RegenboogTer Tolne en De Veste) zouden graag zien dat het sportcomplex wordt verplaatst. In dat geval ontstaat voor hen meer ruimte. De sportclubs willen liever op hun huidige locatie blijven. zaterdag 10 maart 2012 Scholen en sportvelden zitten nu nog bij elkaar. Het is de vraag of dat zo blijft. foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - Het onlangs opgerichte actiecomité 'Blijven Spetteren', dat strijdt voor het behoud van zwem bad De Spetter in Tholen, denkt dat de renovatie van het bad heel wat minder hoeft te kosten dan de 1,3 miljoen euro die een adviesbu reau onlangs berekende. Daarmee zit het comité op één lijn met de lokale CDA-fractie. Die is in samenwerking met een onder nemer een eigen onderzoek begon nen. De christen-democraten ver moeden dat renovatie veel minder zal kosten als wordt uitgegaan van een bescheiden zwembad. „Daar zijn wij het helemaal mee eens", zegt Johan Koedood van het actie comité. „Wij hoeven geen luxe. De burgers zijn al tevreden met een bescheiden bad." Wel uit hij het idee om net als bij voetbalvelden reclameborden rond om het zwembad te plaatsen. Vol gens hem bestaat daar interesse voor bij bedrijven. Met het geld dat hiermee wordt binnengehaald, kunnen bijvoorbeeld speeltoestel len worden aangeschaft of tafels en stoelen bij de snacktent wor den geplaatst. Volgens Koedood was het hoog tijd voor een actiecomité. „Een zwembad heeft geen duidelijke achterban", legt hij uit. „Als er iets gebeurt met een sportcomplex is er meestal een vereniging die op zijn achterste benen staat. Een zwembad heeft dat niet en is daar om een gemakkelijk bezuinigings slachtoffer." Het actiecomité wijst erop dat Tho len op nummer 413 staat in de voorzieningenwijzer van Elsevier. Slechts vijf gemeenten doen het slechter. „Hoe zou de gemeente Tholen scoren als ook de zwemba den nog verdwijnen?" Voetbal blijft op huidige locatie en krijgt een nieuw natuurgras- veld en een nieuw kunstgrasveld. Accommodatie wordt uitgebreid met vier was- en kleedkamers. Realisatie van vijf nieuwe tennis velden op de huidige locatie. Renovatie basisscholen De Re genboog, Eben Haëzer en De Kraal. Nieuwbouw voor basisscholen Ter Tolne en De Veste en kinder opvangvoorzieningen. Renovatie zwembad De Spetter. Uitbreiding gemeenschapscen trum Meulvliet. Gymzaal wordt gesloopt. Voetbal blijft op huidige locatie en krijgt nieuw kunstgrasveld. Er komt een nieuwe kantine met tien was- en kleedruimten. Er komt een nieuw tennispark ten noorden van het zwembad met vijf nieuwe tennisvelden, kan tine en was- en kleedruimten. Renovatie basisscholen De Re genboog, Eben Haëzer en De Kraal. Nieuwbouw voor basisscholen Ter Tolne en De Veste en kinder opvangvoorzieningen. Renovatie zwembad De Spetter. Uitbreiding Meulvliet. Gymzaal wordt gesloopt. Ervaar wonen in Veerhaven Kruiningen -??" ÉBBSÊSZi Q Ravenstein 12 Penthouse, type K Prijs: 765.000,-V.O.N Q Ravenstein 24 Penthouse, type N Prijs: 575.000,-V.O.N B Ravenstein 20 Appartement, type E Prijs: 499.000,- V.O.N Q Ravenstein 31 Appartement, type G i V.O.N Schonewal 16 Vrijstaande woning, type 0 Royale woonkamer (ea. 55 rn:j, open keuken en 4 slaapkamers Pereeeloppervlakte: 532 m* Prijs: 399.000,- V.O.N Voor meer informatie of hel maken van een afspraak kijkt u op: www.thuisinveerhaven.nl of bei ons-623100. arcus Veerhaven uw thuishaven Voetbal blijft op huidige locatie en krijgt 1 nieuw kunstgrasveld. Er komt een nieuwe kantine met tien was- en kleedruimten. Er komt een nieuw tennispark ten noorden van het zwembad met vijf nieuwe tennisvelden, kan tine en was- en kleedruimten. Zwembad De Spetter verdwijnt. Renovatie basisscholen De Re genboog, Eben Haëzer, De Kraal. Nieuwbouw voor basisscholen Ter Tolne en De Veste en kinder opvangvoorzieningen. Uitbreiding Meulvliet. Woningbouw in het gebied. Gymzaal wordt gesloopt. NIEUWVLIET - De jongste leerlingen van de Johan Willem Frisoschool in Nieuwvliet praten dinsdag met de eerste Nederlandse astronaut, de uit Sluiskil afkomstige Lode- wijk van den Berg. De 'skype-afspraak' met de in Amerika wonende Van den Berg is door bemiddeling van Space Ex po in Noordwijk tot stand geko men. De kleuters werken al vijf we ken aan een ruimteproject. De kleuters wilden eerst 'live' met Kuipers praten, maar die heeft het te druk in de ruimte. Van den Berg maakt wel even tijd vrij om met de jonge ruimtevaarders te praten. ZATERDAG 17 MAART ZorgSaam presenteert zich op deze locatie tijdens De Open Dag van Zorg en Welzijn. Benieuwd wat er te doen is? Kijk snel op Kijkdag 14 maart t Zandorp 45 en 59 Middelburg 5*3$ Op woensdag 14 maart aj. van (5.30 uur t/m 17.30 h. uur kunt u beide woningen vrijblijvend bezichtigen. 86» U kunt zich melden bij 't V Zanddorp 59 te Middelburg. I Voor meer informatie kunt I u kijken of de website van - i jeStelcni of M2Makela3rs.nl Prijzen vanaf 101.250,- k.k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105