241 zeeland Vlissingen op zoek naar nieuwe coalitiepartner Sportclubs versus scholen staat uoor eeïfperiode VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Priester huren via Rent a Priest ook in Zeeland Fotowedstrijd Frikadel eten NIEUWE COLLECTIE RINMPNIIMIM r/f ReparReiniging Ook Zorggroep Tér Weel opent haar deuren OPEli DAG en GOED! DOELEN-MARKT zaterdag 10 maart 2012 mamssssBBfSBs door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Hoe het nu verder moet in bestuurlijk Vlissingen - na het wegsturen van PvdA-wethou- der Piet Polderman en het uiteen vallen van de coalitie? De betrok ken partijen zeggen het nog niet te weten. Polderman werd donder dagavond door de gemeenteraad van Vlissingen aan de kant gezet. De gemeenteraad nam een motie van wantrouwen tegen hem aan. Zeker is wel dat de PvdA niet ver der wil met de Lokale Partij Vlis singen (LPV), CDA en WD. En al leen de Partij Souburg Ritthem is groot genoeg om de rest van de coalitie weer aan een meerderheid te helpen. Deze partij zal dan ook een wethouder leveren. In de ach terkamers lijkt het dus al klip en klaar; voor de bühne moet er 'eerst overlegd worden'. Binnenkort komen de fractievoor zitters van LPV, CDA, WD en PvdA bij elkaar om na te praten over donderdagavond. Een gezellig gesprek zal het niet worden, weet Rens Reijnierse van de PvdA al op voorhand. „Het is voor ons onmo gelijk om nog vertrouwen te heb ben in de coalitiepartners, als je dit soort streken uithaalt." Een meerderheid in gemeenteraad stemde donderdagavond voor een motie van wantrouwen tegen Pol derman. De motie was ingediend door coalitiepartijen LPV, CDA en VVD. Zij vinden onder meer dat Polderman niet goed communi ceert en informeert. Zo zou hij de raad vooral niet goed hebben inge licht over het Scheldekwartier, het ambitieuze woningbouwplan in de Vlissingse binnenstad. De motie van wantrouwen kwam niet zomaar uit de lucht vallen, zegt fractievoorzitter Mark Weug van de LPV. „Het is zeer zorgvul dig gegaan. We hebben maanden met de PvdA "gesproken over het functioneren van Polderman en ge zegd dat er een oplossing gezocht moest worden. Maar ik snap dat de PvdA-ffactie woedend is en uit de coalitie stapt." Volgens Reijnierse is er tijdens de gesprekken nooit 'een doodzonde' genoemd. „Als dat wel zou zijn ge beurd, zou dat in het openbaar zijn gebracht en in het openbaar zijn besproken. Zo hoort dat. Zo als het nu gegaan is, is het onver antwoord." De PvdA-leden in Vlis singen reageren 'geschrokken' en 'verbaasd' op de motie, zegt Reij nierse. Volgende week wordt een besloten bijzondere ledenvergade ring gehouden, waarin de situatie wordt toegelicht. zie ook de video op www.pzc.nl/video „Het is voor ons onmoge lijk om nog vertrouwen te hebben in de coalitie partners" VLISSINGEN - Dominee Wim Jan sen uit Vlissingen is aangesteld als voorganger bij het landelijk opere rende Rent a Priest. Via die websi te kunnen mensen die niet, of niet meer ter kerke gaan, toch een do minee of een priester vragen voor een speciale gelegenheid. Bijvoor beeld een doopplechtigheid of een huwelijksinzegening, maar ook een persoonlijk gesprek, een biecht of een uitvaart. De website Rent a Priest werd in het voorjaar van 2006 opgezet. Bij de start waren er vier voorgangers, dat zijn er zestien geestelijken ver spreid over het hele land. Sinds kort is de in Vlissingen woonachti ge predikant Wim Jansen toegetre den tot het team van Rent a Priest. Jansen zal het zuidwesten van ne- derland bedienen. De predikant is een bekende geestelijke in Zee land. Hij was dominee van de PKN-gemeente in Veere en Gapin- ge van 1990 tot 1994. Hij is op dit moment predikant in Brouwersha ven en in Delft. Hij is ook gods dienstdocent en als studentenpas tor verbonden aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. De Thoolse politiek moet zo langzamerhand knopen doorhak ken over de toekomst van het gebied rond de Zoekweg in Tho- len-stad. De belangrijkste vraag is: kan het sportcomplex daar blijven? Over een paar maanden moet er meer duidelijkheid zijn. door Rob Paardekam Pakweg een jaar geleden leek het een bekeken zaak. De voetbalvelden en tennisbanen zouden verhuizen naar de noord zijde van de Nieuwe Postweg. Rondom de Zoekweg zou dan ruimte ontstaan voor de scholen. Die zijn verouderd en bovendien uit hun jasje gegroeid. In het ge bied zouden ook woningen moe ten komen. De twijfel sloeg echter toe. Veel raadsfracties zijn er niet zo zeker van dat woningbouw een slim plan is. Bovendien kan de beoog de locatie voor het sportcomplex bij leden van Tholense Boys en in woners van Tholen op weinig en thousiasme rekenen. Het gaat im mers om een vrij afgelegen plek. PvdA-fractievoorzitter Jan Heshof - toen nog voorzitter van de voet balvereniging - maakte daarom een alternatief plan. Daarin kun nen sportvelden en scholen toch allemaal in het gebied rond de Zoekweg blijven. De afgelopen maanden is dat plan onderzocht. De conclusie is dat het een haal baar alternatief is. De gemeenteraad moet nu dus kie zen tussen de 'oude' variant, waar in de voetbalvelden en tennisba nen worden verplaatst en de nieu we variant 7, waarin ze kunnen blijven zitten. Het onderwerp staat deze maand op de agenda van commissie en raad, maar een definitief besluit valt vermoedelijk pas in mei. Variant 7 kent overigens drie sub varianten (a, b en c). Daarin zitten wat verschillen. Het gaat om on der meer het aantal nieuwe velden dat de voetbalclub krijgt en de vraag of er wel of geen nieuwe kan tine komt. Tennisvereniging Eëge- dima blijft in één subvariant op de plek waar ze zit, maar een nieuw tenniscomplex ten noorden van het zwembad is ook een optie. Het plaatje voor de scholen is in zowel 7a, b als c hetzelfde. De ba sisscholen De Regenboog (protes tants-christelijk), Eben Haëzer (re formatorisch) en De Kraal (mon- tessori) worden gerenoveerd en uitgebreid. Openbare basisschool Ter Tolne krijgt nieuwbouw. Dat geldt ook voor De Veste, een school voor speciaal onderwijs. Dé kinderopvangvoorzieningen krij gen ook een nieuw gebouw. Eben Haëzer heeft aangege ven té kunnen leven met de ze oplossing, maar De Re genboog is minder enthousiast. Volgens deze school is er sprake van valse concurrentie als sommi ge scholen nieuwbouw krijgen, ter wijl anderen het met renovatie moeten doen. Ook Ter Tolne is kri tisch over de nieuwe variant, on danks dat ze daarin nieuwbouw krijgt. Volgens de openbare school zou het beter zijn als alle scholen een nieuw gebouw krijgen en wel licht samen een brede school kun nen vormen. De twee sportverenigingen zijn ui teraard wel enthousiast over de nieuwe variant 7. Daarin kunnen zij immers aan de Zoekweg blij ven zitten. De tennisclub heeft een voorkeur voor de subvariant met een nieuw tennispark. Kortom: ieder heeft zijn eigen wensen. Het is nu aan de gemeen teraad om een keuze te maken. THOLEN - De gemeente Tholen wil dit jaar opnieuw foto's van inwo ners plaatsen in de gemeentegids. Daarom houdt ze een fotowed strijd. Inwoners die mee willen doen, kunnen hun kiekje uiterlijk 27 april op de mail zetten via de website van de gemeente. De bes te foto's komen in de gemeente- gids. Voor drie winnaars is er bo vendien een waardebon. MIDDELBURG - Frituur Lammers in Middelburg houdt zaterdag 17 maart om 14.00 uur een wedstrijd frikadel-speciaal eten. Uitbater Patrick Lammers zegt, na dat zijn zaak is overvallen, toe te zijn aan een luchtig evenement in de frituur aan het Banckertplein. Inmiddels hebben zich 31 mensen aangemeld. facebook/cafetarialammers Moderne Perzische tapijten korting tot 70% BoSStraat 24 Bergen op Zoom 0164 242216 Zaterdag 17 maart van 10.00 - 16.00 uur Locatie: Ter Weel Goes Joannaplantsoen 1 4462 AV Goes ledereen is van harte welkom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104