Bewoners aan de slag met leefbaarheid 221 zeeland R&B Wonen slaat plank mis met mooi alternatief Rentevrije weken 0 0/0 rente Ouderenwoningen vernieuwen bF Z^A^°Team Inbraken in Kapelle en 's-Gravenpolder Koper gestolen in Yerseke en Goes zaterdag 10 maart 2012 165.000 V.O.N. V - ..ffi 145.000 V.O.N. Voor meer informatie bel 0113 - 37 24 74 kijk op: www.veerwegkamperland.nl Dorpsplan 's-Heer Hendrikskinderen 4 R&B Wonen is bezig met een grote vernieuwingsslag van het bestand aan se niorenwoningen in diverse dorpen op de Bevelanden. Die vernieuwing is wel kom, zeggen bewoners en directie van zorginstellingen: huizen met kleine bad kamers en keukens, drempels en liften waar een brancard enkel rechtop in kan, zijn niet veilig. Maar er is boosheid om te efficiëntie omgang met de huurders. door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Meer politietoezicht, herinrichting van de Nieuwe Rijksweg tot 50-kUome- terweg, een huisartsenspreekuur/ prikpost en meer seniorenwonin gen. Het zijn enkele van de aanbe velingen uit het concept-dorps- plan 's-Heer Hendrikskinderen 2012-2025. Het plan, met de veelzeggende ti tel Schreinskinders kijkt vooruit, is tot stand gekomen vanuit het dorp zelf. Naar aanleiding van het voornemen van de gemeente Goes om woonservicegebieden in de wijken en dorpen te creeëren, heb ben vijf werkgroepen hebben zich sinds juni vorig jaar beziggehou den met verschillende thema's. 's-Heer Hendrikskinderen is sa men met de Goese Polder proefge bied voor het woonserviceproject, waarbij in kaart wordt gebracht welke voorzieningen nodig zijn. ,,'s-Heer Hendrikskinderen is een dorp met weinig voorzieningen, dus er is gekeken naar wat er no dig is als mensen tot op hoge leef tijd op het dorp willen blijven wo nen", zegt secretaris Adri van Oos ten van de dorpsraad. In totaal hebben de brainstormses sies 34 concrete aanbevelingen op geleverd. Daarvan is het overgrote deel uitvoerbaar, denkt Van Oos ten van de dorpsraad. „We hebben de ideeën voorgelegd aan deskun digen van buiten, bijvoorbeeld mensen uit de zorgsector. Er is bij voorbeeld naar voren gekomen dat mensen het spreekuur van de huis arts terug willen. Dat zag men niet zo" snel gebeuren, maar wel een prikpost en een wijkverpleegkun dige." De plannen kunnen deels door be woners zelf worden uitgevoerd, zo als het principe van vraag en aan bod. „We zouden een eenvoudige vrijwilligerscentrale kunnen opzet ten, om bijvoorbeeld oudere men sen naar het ziekenhuis te vervoe ren. Ook eenvoudige zaken zoals een informatiegidsje met daarin in formatie met wat er wél is op het dorp, kan de leefbaarheid vergro ten." Toch verwacht de dorpsraad ook inspanningen van de gemeente, zo als veilige fietsroutes vanuit Goes-West. Een substantieel deel van de basisschoolleerlingen komt daar vandaan. Overigens heeft ook die school te kampen met een te ruglopend leerlingenaantal. De ko mende jaren neemt het aantal scholieren af tot onder de 100 (nu 122). Op dit moment wordt nog ge werkt aan een uitvoeringsplan en wijkverkeersplan. Die worden nog toegevoegd aan het dorpsplan, waarna bewoners nog de gelegen heid krijgen erop te reageren. Het is de bedoeling dat het dorps plan volgende maand gereed is en wordt gepresenteerd. bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering S 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering S extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET door Claudia Sondervan Let op! Geld lenen kost geld Een informatie-avond over 'wijzigingen in de woningvoorraad', zo stond het in de uitnodi ging die de bewoners van de Banjaardstraat in januari kregen van R&B Wonen. De spre ker van de woningbouwcorporatie opent die avond met een woord van dank over de grote opkomst om te vervolgen: „Ik zal er verder niet omheen draaien: de huisjes worden gesloopt." Anny Albas-van Leeuwen (77) heeft sindsdien maagpijn en wijt dat grotendeels aan de stress. Span ning omdat ze in december haar appartement uit moet, dat precies naar haar zin is, dat ze niet weet waar ze de komende twee jaar moet wonen en of dat wel in Lewe- dorp zal zijn, waar ze al 45 jaar leeft. „Ik doe veel vrijwilligerswerk in zorgcentrum De Kraayert hier, hoe kan ik dat doen als ik naar Nieuwdorp moet? Wat je een mens aan kunt doen..." Twee broers die ook in het apparte- mentenblok wonen, van wie één eerder in Nieuwdorp woonde, zijn de enigen die het aanbod van R&B om de sloop-nieuwbouwpe- riode in Lewedorp te overbruggen, hebben aangenomen. Een andere bewoonster was al van plan naar el ders te vertrekken. Maar een ande re bewoner, wiens zus in het naast gelegen verpleeghuis woont, ver klaart niet te zullen vertrekken. En de overige bewoners van de vijf tien aanleunappartementen willen „We hebben dagelijks ac tiviteiten in De Kraayert. We gaan samen naar de kapel. Hoe moet dat?" KAPELLE - In Middelburg, 's-Gra- venpolder en Kapelle zijn inbra ken gepleegd. Uit een winkel aan de Vrijlandstraat in Middelburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag computers en geld gesto- .len. De inbraak werd gister ochtend om zes uur ontdekt. In Kapelle is donderdag in een wo ning aan de Van Der Biltlaan inge broken. Uit de woning zijn geld en sieraden meegenomen. In een wo ning aan de Magnoliastraat in 's-Gravenpolder is donderdag tus sen 17.30 en 21.00 uur ingebroken. Vermoedelijk is de dader het huis binnengekomen door een raam te openen. Op het eerste gezicht is er uit de woning niets weggenomen. de nieuwbouw het liefst afwach ten in tijdelijke woonunits op het terrein van De Kraayert, middenin het vertrouwde dorp. Anny Alblas: „Dat is een heel ander dorp dan Nieuwdorp. We hebben hier de Spar op loopafstand. We hebben dagelijks activiteiten in De Kraayert. De mensen kennen el kaar en praten op straat. Katholiek en protestant gaan met elkaar naar de kerk. Ko Raas (85), lid van de nieuw op gerichte bewonerscommissie De Banjaard, vindt dat R8cB Wonen probeert de kwestie te zakelijk te benaderen. „Het gaat hier niet om jonge mensen. Hier wonen men sen van tachtig, negentig jaar. Maar die woordvoerder op de in formatiebijeenkomst snapte niet dat we stennis maakten. 'We bie den jullie toch een mooi, spiksplin ternieuw alternatief?', zei hij." Op de koffietafel ligt een folder van R8cB: zes huizen te huur, drie slaapkamers boven en een tuin, te Krabbendijke, Yerseke, 's-Heer Abtskerke, Rilland. R&B slaat de plank mis, meent Raas. De bewoners van de vijftien aanleunwoningen hebben onder ling veel contact, helpen elkaar en maken deel uit van de dorpsge meenschap. Ook Raas, die naar Le wedorp kwam na een halve eeuw in het onderwijs in Hulst. Hier woont zijn familie. „Maar weinig mensen hebben in hun leven ver stand opgedaan van woningen bouwen. Maar nu blijken we dat hard nodig te hebben. Terwijl op onze leeftijd de aandacht veel eer der naar persoonlijke zaken gaat. Veel mensen hebben medische problemen. Dan moet je dit er nog eens bij krijgen." Ko Raas bij de seniorenwoningen aan de Banjaardstraat in Lewedorp. foto Willem Mieras Nieuwbouw R&B Wonen presenteert woensdag 14 maart de nieuwbouwplannen voor de seniorenwoningen aan de Banjaardstraat en Scheldestraat bij de jaarvergadering van de Dorps raad Lewedorp, woensdag 14 maart in dorpshuis De Zandlööper. De vergadering begint om 19.30 uur. Na de koffiepauze om 20.00 uur geeft Erik Dutour Ceerling van de directie van R&B van 20.15 tot 20.45 uur een uiteenzetting. YERSEKE - Koperdieven hebben bliksemafleiders gestolen in Yerse ke en Goes. Tussen donderdag 18.00 uur en gisterochtend zijn van een gebouw aan de Korriangaweg in Yerseke de bliksemafleiders gestolen. Er is 800 tot 1000 meter leiding weg. In Goes ging het donderdag om een school aan het Stationspark. ONTDEK ALLE GEHEIMEN VAN DE NEDERLANDSE MEUBELBRANCHE De Nedérlafiösé intëneurbouw- en meubelindustrie ze! op 17 maart haar deuren open. Ontmoet de ontwerpers en vakmensen binnen deze energieke branche. Kijk voor adressen bij u in de buurt op www.opendagmeubel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 102