Plan voor woonvoorziening Emergis BEVELANDEN/THOLEN Eigen stek voor jonge Wemeldingenaren Aanhouding almanak Afzuigkap 9-10 MAART WOONLAND.NU ZATERDAG 10 maart 2012 21 PZo R&B Wonen slaat plank mis 22 en 23 Voormalige cliënten verkassen van Abel Tasmanstaart in Goes-West naar te bouwen complex aan Heemskerkstraat door Luc Oggel GOES - Woningbouwvereniging RWS en projectontwikkelaar Mars- aki willen aan de Heemskerkstraat in Goes een nieuwe woonvoorzie ning voor ex-cliënten van Emergis bouwen. De nieuwbouw is onderdeel van het ingrijpende wijkverbeterings- plan voor Goes-West. De twaalf ex-cliënten van het centrum voor geestelijke gezondheidszorg die het nieuwe complex straks - de planning is 2013 - zullen betrek ken, wonen sinds een aantal jaar aan de Abel Tasmanstraat. Ze moe ten daar weg omdat de vier appar tementen en een woning zullen worden gesloopt. Er is lang ge zocht naar een goede locatie voor nieuwbouw en die is gevonden in de Heemskerkstraat. Ook daar zal een aantal woningen worden ge sloopt. Er was indertijd bij bewo ners van de Abel Tasmanstraat ver zet tegen de komst van de ex-Emergis cliënten, die weliswaar zelfstandig wonen, maar nog steeds begeleiding krijgen (be schermd wonen). Volgens sector manager woonservice Henk Bek- ker van RWS gaat het na die aan vankelijke angst echter al een hele tijd goed. „Natuurlijk is er wel eens een rimpeling, maar proble men hebben zich nog nooit voor gedaan." Omdat de plannen voor nieuwbouw aan de Heemskerk straat nu eerder naar buiten zijn gekomen dan de bedoeling was, vreest Bekker dat bewoners van die straat wellicht hun hakken in het zand zetten, terwijl dat vol gens hem niet nodig is. „We had den een zorgvuldig communicatie project opgesteld. Op 20 maart ver schijnt de nieuwsbrief Goes-West, waarin de ervaringen van de bewo ners van de Abel Tasmanstraat staan. Daarna hadden we de bewo ners van de Heemkserkstraat per soonlijk willen informeren over het nieuwbouwplan." De bouw van de woonvoorziening stond aanvankelijk gepland voor 2015, maar is naar voren gehaald. De herstructurering van Goes-West is al in volle gang. Het project is opgesplitst in deelloca- ties, waarvan de Heemskerkstraat er één is. Het totale wijkverbete- ringsplan heeft een looptijd van twintig jaa'r. VLISSINGEN - De politie heeft deze week een man aangehouden die verdacht wordt van de verkrach ting van een jonge vrouw uit Vlis- singen, in de vroege ochtend van 10 december in de Bloemenlaan in haar woonplaats. De 23-jarige verdachte komt uit Vlissingen. Hij zit vast. »eaea«e«««s»9»»oee Tip? redactie@pzc.nl Na veel wikken en wegen besloot het Temeuzense paar de keuken te ver nieuwen. Ze reisden wat keukenleve ranciers in den lande af en kwamen, geconfronteerd met de enorme kos ten, tot de conclusie dat het verstan diger was veel van het werk zelf te doen. Dus werd hij erop uit gestuurd om een afzuigkap te kopen. Zij wist precies wat ze wilde en druk te hem op het hart dat het een exem plaar van roestvrij staal moest zijn. Toen hij terugkeerde, pakte ze vol verwachting de doos uit. Om bozig te constateren dat hij zich niet aan de dienstorder had gehouden. Het was een rare witte, stelde ze vast. Hij reageerde droog: „Haal nou eerst die folie er eens af!" WONINGBEURS ZEELAND Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! jjiii mm WEMELDINGE - Wemeldingse kinderen knutselen in De Kelder, het gloednieuwe jongerencentrum onder Dorpshuis De Wemel dat gisteren officieel is geopend met demonstraties, muziek en exposi ties. Ook de eerste echte jongerenwebsite Kapel- Ie is gelanceerd. Het feest begon 's middags al voor de jongste jeugd, 's Avonds was er een jongerenprogramma met onder meer een rodeostier, een DJ en alco holvrije consumpties. De Wemeldingse rapper Bi- ra trad ook op. foto Willem Mieras ZEELRI1D d info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101