Zege Romney niet soepel 81 buitenland FIETSVAKANTIES Poetin: Prochorov minister Armenië boycot songfestival Nog steeds geen hulpverlening in Brazzaville donderdag 8 maart 2012 Kandidaat wint meeste staten maar beslissende overwinning blijft uit op Super Tuesday Rick Santorum foto AP denken ze geen van allen aan opge ven. Paradoxaal genoeg is dat ook de reden waarom Romney het niet nóg moeilijker heeft. Zou Newt Gingrich zich bijvoorbeeld terugtrekken, dan zou dat Santo- rum een betere kans geven om zich als reëel alternatief voor Rom ney te presenteren. Maar dat gaat (voorlopig) niet gebeuren. De weg naar het Republikeinse partijcongres dat de presidentskan didaat officieel nomineert is nog lang, ook omdat de partij de regels juist dit jaar heeft veranderd om het spannender te maken. De Republikeinen zullen daar nu wellicht spijt van hebben. Inmid dels vrezen ze dat een langdurige en harde race, gedomineerd door negatieve spotjes die de zwakke plekken van de politici genadeloos blootleggen, de kandidaten zal be schadigen. Romney zal er waar schijnlijk een geschaafde knie aan overhouden. Neemt niet weg dat hij met vallen en opstaan op weg is naar de eindstreep. Mitt Romney foto EPA Multimiljonair kan Rick Santo rum nog niet van zich af schudden. Verschil in sleutelstaat Ohio bedraagt slechts 1 procent. Hoe langer campagne duurt, hoe meer Republikeinen kans lopen op schade. COLUMBUS - Na Super Tuesday is het bij de Republikeinse partij in de VS nog steeds niet duidelijk wie straks de uitdager wordt van president Barack Obama. Mitt Romney is een stap dichter bij de nominatie gekomen, maar hij kan geen beslissende afstand nemen van Rick Santorum. Romney won dinsdag zes van de tien Republikeinse voorverkiezin gen. De beslissende zege, waarop hij had gehoopt, bleef uit. Zijn con servatieve rivaal Santorum deed het weer erg goed. Romney won onder meer in de be langrijke staat Ohio. Zijn voor- Republikeinse voorverkiezingen nog niet beslist BI Romney Santorum Gingrich Resterende verkiezingen Republikeinse presidentskandidaten Stand gedelegeerden 7 maart Romney f l Santorum f Gingrich 105 Paul 47 Er zijn 1.144 gedelegeerden nodig voor nominatie. Tot aan de Republikeinse Conventie in augustus zijn nog ruim 1.500 gedelegeerden te winnen. infographic ANP bron NYTIMES, AFP Gingrich Paul n sprong op Rick Santorum was ech ter minimaal. Later in de verkie zingscampagne kan dat wel waar devol worden. Peilingen geven aan dat kiezers zich weliswaar aangesproken voe len door Santorum, maar dat ze Romney de meeste kans geven om de presidentsverkiezingen op 6 no vember te winnen. Hij won dinsdag hoofdprijs Ohio - met een schamel procentje ver schil en na uren nagelbijten - en vijf van de overige tien staten die naar de stembus gingen. Santo rum zegevierde in drie staten: Ten nessee, Oklahoma en North Dako ta. Newt Gingrich won in zijn thuisstaat Georgia. Romney pakte eveneens zijn thuisstaat, Massachu setts, maar ook Virginia, Vermont, Idaho en Alaska. Tot zover zijn dit geen verrassin gen. Maar alles draaide om Ohio. Met de winst in die grote staat be wijst Romney dat hij weet te win nen als het er echt op aan komt. Eerder pakte hij de winst in Flori da, Michigan, New Hampshire en Nevada, staten die cruciaal zijn bij de presidentsverkiezingen in no vember. Maar Romney won Ohio dankzij de kiezers in Cleveland en Cincinnati, steden waar hij het in november zal afleggen tegen presi dent Barack Obama. Soepel gaat het dus niet. Super Tuesday laat eens te meer zien hoe verdeeld de Republikeinen zijn. Hoewel Romney miljoenen dol lars méér in de campagne pompt dan zijn concurrenten, heeft de kiezer nog altijd moeite enthou siast te raken over de multimiljo nair uit Massachusetts. Romney zou te gematigd zijn en te vaak van standpunt wisselen. De favorietenrol, die hem al vanaf het begin is toebedeeld, weet hij nét niet waar te maken. Zelfs bij zijn eigen bijeenkomsten in Ohio gaven veel aanwezigen toe dat ze nog overtuigd moesten worden. Romney heeft één geluk: de ande re kandidaten worden ook niet col lectief omarmd door de kiezer, al BODENSEE Van PASSAU naar WENEN ELFSTEDENTOCHT Zie www.kras.nl/21638 Zie www.kras.nl/21648 Zie www.kras.nl/21621 MOEZEL SAUERLAND /w.kras.nl/21898 Vertrek: 21 april t/m 21 oktober 7/8 dgn autoreis Duitsland incl. verblijf, ontbijt, bagagevervoer, NL-stalige routes en fietskaart fietslangsdeoevervandeBodensee naar o.a. het bloemeneiland Mainau, de watervallen van Schaffhausen en Lindau. Ook geniet u hier van een heerlijk klimaatl Vertrek: 21 april t/m 20 oktober 8/9/10 dgn autoreis Oostenrijk inclverblijf, ontbijt, bagagevervoer, Nederlandstalige routes en kaart volg de meest populaire fietsroute van Europa, de Donauradweg. Met o.a. de prachtige wijnstreek de Wachau, bekende stadjes als Melk en Durnstein en natuurlijk Wenen. Vertrek: 1 april t/m 31 oktober 7/8 dgn autoreis Nederland incl. verblijf, ontbijt en diner, bagage vervoer, routes en fietskaart niet op de schaats maar op de fiets; maak deze zomer uw eigen Elfstedentocht! Op uw route liggen o.a. Leeuwarden, Sneek, Bolsward, Franeker, Dokkum en Harlingen. Vertrek: 19 mei 1/m 1 september 7 dgn fietsreis incl. Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt en diner, Gazelle huurfiets en Nederlandssprekende reisleiding combineer leuke wijnstadjes aan de Moezel, v/aaronder Cochem en Koblenz, met de heuvels, meren en vakwerkdorpen van het Sauerland Vertrek: 28 april t/m 15 september 7 dgn fietsreis incl. Comfort Class busreis, overtochten, verblijf, ontbijt, Gazelle huurfiets en Nederlandssprekende reisleiding nieuwe bestemming met tochten langs de verbluffende krijtrotsen van de North Downs, langs mooie kuststranden en naar Canterbury w.kras.nl/21930 Vertrek: 26 mei t/m 8 september 7 dgn fietsreis incl. Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt en diner, Gazelle Innergy E-bike en Nederlandssprekende reisleiding deze reis met gemakkelijke routes brengt u naar de Luneburger Heide, een natuurgebied met kleurrijke heidevelden en vakwerkdorpjes ww. kras.nl/2172 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of Is-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. tSSSS3»550»ï:-X<-M'M«SC5«i559aaSISS8?»®èKSSS5S^-S'-K;: MOSKOU - De toekomstige Russi sche president Vladimir Poetin op perde gisteren het idee om miljar dair Michail Prochorov op te ne men in het kabinet. Prochorov werd derde bij de presidentsverkie zingen. „Michail Dmitrijevitsj (Prochorov) is een serieuze man, een goede zakenman, en in princi pe kan hij gevraagd worden zitting te nemen in de regering als hij dit zelf wil", zei Poetin. De liberaal Prochorov is een van de rijkste mensen in Rusland met een geschat vermogen van meer dan 13 miljard euro. Tijdens de pre sidentscampagne riep hij op tot brede politieke en economische hervormingen. Hij kreeg in totaal een kleine 8 procent van de stem men, maar in Moskou eindigde hij als tweede met iets meer dan 20 procent. Critici menen dat hij niet onafhankelijk is. Zijn kandidatuur zou zijn voorgekookt door het Kremlin. Prochorov spreekt dat tegen. Hij heeft ook steeds gezegd geen kabi- netsfimctie te zullen accepteren. Hij meent dat de verkiezingen niet eerlijk zijn verlopen. EREVAN - Armenië doet dit jaar niet mee aan het Eurovisiesongfes tival. De liedjeswedstrijd wordt ge houden in buurland en aartsvij and Azerbeidzjan. Armenië geeft geen officiële reden voor de boy cot, maar 22 zangers waren vorige maand een campagne begonnen. „We weigeren te verschijnen in een land dat bekendstaat om mas samoorden en bloedbaden op Ar meniërs", zeiden ze. De landen vochten in de jaren ne gentig een bloedige oorlog uit over het gebied Nagorno-Karabach. On geveer dertigduizend mensen kwa men om het leven. BRAZZAVILLE - Meer dan drie da gen na de catastrofale explosies in een munitiedepot in Congo-Braz zaville is de hulpverlening nog al tijd niet op gang gekomen. Het wordt dan ook met het uur on waarschijnlijker dat er nog leven den onder het puin vandaan wor den gehaald. De wegen die naar het voormalige munitiedepot leiden zijn afgezet door agenten in kogelvrije vesten. Het Rode Kruis zei dat hulpverle ners geen toestemming hebben ge kregen het gebied te betreden. De militairen en brandweermannen die het gebied wel mogen betre den concentreren zich vooralsnog op het blussen van branden die nog steeds woeden. Er brak zondag brand uit in hét munitiedepot, waarschijnlijk als gevolg van kortsluiting. Zeker 246 mensen zijn omgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8