25 Lionel Messi-show in Camp Nou donderdag 8 maart 2012 'Die vier tellen van vandaag zijn leuk, maar morgen gaat het om veel meer dan dat. Dan valt er meer te winnen of verliezen' Lieuwe Westra door Wilber Hack den haag - Drie weken geleden maakten de spelers van Bayer Le- verkusen na het Champions Lea gue-duel met Barcelona een klop jacht op Lionel Messi. Het shirt van de Argentijnse vedette was het doelwit van de Duitsers. Gister avond bij de return in Camp Nou (7-1) was dat niet nodig. Het num mer tien trakteerde op shirts, goals en een nieuw record. Messi liet - toen er net was afge trapt voor de tweede helft - elf ge signeerde shirts ophangen in de kleedkamer van Bayer Leverkusen. Die vormen straks het tastbare be wijs voor de enorme vernedering die de nummer vijf van de Bundes- liga moest ondergaan. Na een wedstrijd in de competitie vanaf de tribune te hebben toege keken had Messi er zin in. Voor ei gen publiek had hij in de Cham pions League al een jaar niet meer gescoord. Ook zijn laatste elf tref fers in de Spaanse competitie kwa men buiten het gezichtsveld van de socio's van Barcelona tot stand. Gisteravond compenseerde Messi dat ruimschoots. Hij trok zijn hele arsenaal aan trucs open. Tweemaal scoorde de Argentijn met een stiftje, eenmaal met links nadat hij vanaf de rechterflank naar binnen was gezwenkt en een maal met een intikkertje. Er was nog maar een uur verstreken toen hij zijn vierde treffer tegen de tou wen drukte. Daarmee evenaarde hij de prestatie van onder meer Ruud van Nistelrooij. Daarna kon hij op weg naar het zo veelste record. Nog nooit had een speler vijfmaal in de Champions League gescoord. Zes minuten voor tijd bereikte Messi die mijl paal, waar hij zo nadrukkelijk naar op zoek was. Vanaf de rand van het strafschopgebied krulde hij de bal in de uiterste hoek bij de arme doelman Leno. Camp Nou had het in de gaten en ontplofte. Messi tilde zijn totaal naar 49 in 64 wed strijden in het kampioenenbal. Bayer Leverkusen had sinds de 3-1-thuisnederlaag tegen Barcelona driemaal gewonnen in de Bundes- liga. Maar ook de 2-0-thuiszege van afgelopen zaterdag op Bayern München maakte niet het geloof los dat er in Camp Nou wat te ha len zou zijn. De club nam reser ves, beloften en A-jeugd mee naar het 'afscheid van de Champions League'. Trainer Robin Dutt had voor twee spitsen gekozen, maar liet de snel le Schurrle aan de kant. Door com pact te spelen probeerden de Duit- Messi liet elf gesigneer de shirts ophangen in de kleedkamer van Bayer Leverkusen sers zich te verweren. Maar omdat de echte strijdlust ontbrak, bleef er weinig over van de ploeg. Barcelona haalde na een uur on der meer Xavi van het veld en liet Tello debuteren in de Champions League. Die scoorde al bij zijn eer ste balcontact en had maar zeven minuten nodig om zijn twee tref fer te produceren. Bayer Leverku sen onderging de slachting lijd zaam en zag zowaar kans in de laatste minuut nog tegen te sco ren. Invaller Bellarabi krulde de bal knap in de touwen. Barcelo- na-coach Josep Guardiola had er een goedkeurend knikte voor over. De aanhang van de Spaanse kam pioen klapte beleefd. En Bayer-trai- ner Dutt bedankte voor de les voor er aan de zoveelste Mes si-show een einde kwam. De uitslag van het duel tussen Apoel Nicosia en Olympique Lyon was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. AMSTERDAM Voetbalseizoen ten einde voor Sulejmani Ajax kan dit voetbalseizoen niet meer beschikken over Miralem Su lejmani. De Serviër is minimaal vier maanden uitgeschakeld, zo werd gisteren duidelijk bij een kij koperatie aan zijn linkerknie. Tijdens de operatie is de schade aan de buitenmeniscus van de knie van Sulejmani hersteld. De 23-jari- ge aanvaller liep de blessure zon dag op. Sulejmani, clubtopscorer met elf doelpunten, is op z'n vroegst bij het begin van het nieu we seizoen weer inzetbaar. ZURICH Nederland passeert Duitsland op ranglijst Het Nederlands voetbalelftal is op de wereldranglijst van de Fifa naar de tweede plaats gestegen. De ploeg van bondscoach Bert van Marwijk passeerde Duitsland en heeft nu alleen nog Spanje voor zich. Oranje dankt de positieverbetering aan de zege op Engeland van vori ge week (3-2). Duitsland leverde door een nederlaag tegen Frankrijk (1-2) juist punten in. Spanje heeft nu 1561 punten, Nederland 1379 en Duitsland 1332. GLASGOW Glasgow Rangers mag Europa niet in Het is vrijwel uitgesloten dat Glas gow Rangers komend seizoen kan meedoen in de lucratieve Europese competitie. De Schotse topclub, sinds 1980 altijd van de partij op het internationale podium, ver keert in ernstige financiële nood. Curator Paul Clark acht de kans klein dat een licentie wordt verkre gen bij de Uefa. Voor 31 maart moet aan de voorwaarden van de Europese voetbalbond zijn vol daan. Dat lijkt een utopie. Wel wordt er vaart gezet achter de verkoop van Glasgow Rangers. ANTWERPEN 'Veldrijder Wellens is onschuldig' Bart Wellens nam de voorbije maanden geen drugs of doping. Dat blijkt uit het onderzoek van een haarstaal van de Belgische veldrijder. Ook in zijn bloed is geen verboden product gevonden, zo meldden Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburg giste ren. Het gerecht van Turnhout nam de haarstalen van Bart Wel lens af op 2 februari, na geruchten over doping. Wellens kreeg halver wege januari te maken met bloed vergiftiging en hartproblemen. ZEIST PSV'er Labyad ontloopt straf PSV kan zondag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda gewoon beschik ken over Zakaria Labyad. De aankla ger betaald voetbal van de KNVB heeft het vooronderzoek naar de aanvaller van PSV afgerond en de zaak geseponeerd. Labyad zou zondag in de door PSV met 2-6 verloren wedstrijd tegen FC Twente op de hand van Luuk de Jong zijn gaan staan. Op basis van de televisiebeelden en de inge diende verklaringen is de aankla ger er niet van overtuigd dat er sprake was van opzet. Lieuwe Westra (rechts) komt in de sprint net tekort tegen Gianni Meersman. foto Lionel Cironneau/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71