Taarten maken is kleien voor gevorderden 20|zeeianö regioagenda Kaartverkoop jubileumconcert Sjores Ambras donderdag 8 maart 2012 Z In Made in Zeeuws-Vlaanderen wordt een Zeeuws-Vlaams bedrijf be licht dat een product maakt of servi ce levert waarmee het (internationa le faam verworven heeft, maar waar van lang niet altijd bekend is dat het in Zeeuws-Vlaanderen gevestigd is. Vandaag: Taart van die meiden. door Sheila van Doorsselaer Ze schieten als padde stoelen uit de grond; kleine, particuliere ambachtelijke taarten bakkerijen, vaak on der schooltijd gerund door vrien dinnen en/of moeders. In de zoete creaties gaan vele uren werk en el ke taart is uniek. Bijna zonde om op te eten. Taart van die meiden in Terneuzen is feitelijk een uit de hand gelopen hobby van de 'meiden' Nathalie van Overmeire-Timmermans (39) en Patricia Schuit (35). „In eerste instantie hadden we het plan opge vat een webwinkel in bakkersbeno digdheden te beginnen, gespeciali seerd in artikelen voor het decore ren van taarten en cupcakes", zegt van Overmeire. „Maar nadat we zelf een workshop taarten decore ren hadden gevolgd, vonden we het eigenlijk veel leuker om zélf taarten te maken in plaats van al leen de materialen ervoor te verko pen." Nadat eerst de hele familiekring al van taarten was voorzien en er ook bestellingen binnenkwamen van vrienden en kennissen, kwam bij Van Overmeire en Schuit het besef dat van hun hobby een echt bedrijf viel te maken. Schuit: „Op een vrijdag hakten we de knoop door, 's avonds hadden we onze bedrijfsnaam bedacht, in het week einde was de website af en op maandag hebben we ons inge schreven in het handelsregister. Zo snel ging hen" De klantenkring van Taart van die meiden groeit inmiddels snel. Van Uit het exploot d.d. 05-03-2012 van gerechtsdeurwaarder A A A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van N.V. Aveve. gevestigd te Leuven (B), aan o.a. Dennis Schippers, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het verzoekschrift tot faillietverklaring en bij welk exploot Dennis Schippers tevens wordt opgeroepen om op 27- 03-2012 om 11 30 uur te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, zitting houdend aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg, teneinde te worden gehoord op het verzoek tot faillietverklaring. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel0115 613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Overmeire: „Eerst bak je nog hoofdzakelijk voor familie, vrien den en kennissen, maar we krij gen nu ook al veel bestellingen bin nen van onbekenden." Gemiddeld gaan zo'n vier taarten per week de deur uit, met uitschieters van een bestelling van 35 taarten op één dag. „Toen hebben we tot diep in de nacht gewerkt." Behalve de workshop, hebben Van Overmeire en Schuit geen oplei ding taarten maken en decoreren gevolgd. Desondanks weten ze van rolfondant (een plooibaar mengsel van suiker en glucose) de mooiste decoraties te boetseren. Een taart decoreren is in principe kleien voor gevorderden. „Terwijl ik als kind helemaal geen ster was in kleien. Ik had zelfs een hekel aan het vak handenarbeid. Maar het decoreren van taarten, dat is echt mijn passie, daar kan ik mijn hele ziel en zaligheid in kwijt", zegt Van Overmeire. Kindertaarten, bruidstaarten, the mataarten, taarten met bedrijfslo go's, traktaties, het is allemaal te bestellen. In principe is niets te gek, alles kan. Taarten zijn in diverse maten, rond, vierkant of bol beschikbaar. Standaard wordt de taart gevuld met gele banketbakkersroom en aardbeienjam en afgewerkt met bo- tercrème, maar wie een andere vul ling wenst (zelfs een mousse van Mars is geen probleem) hoeft dat maar te vragen. muÊKmummammmmmmtsmHOÊtKiKKKUÊma Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. p. DONDERDAG 8 MAART AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar* ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halte, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, ANBO dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - 'tHeike, 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; Patricia Schuit (I) en Nathalie van Overmeire werken aan een lila boltaart met witte bloemenzee, foto Peter Nicolai Met de decoraties onder- sen thuis, maar binnenkort starten dan aan huis om samen een mid- scheiden de creaties van er ook workshops bij dag samen met de verjaardagsgast- Taart van die meiden zich Dine&Design Versloot-Versloot in jes taarten te maken. Ieder kind van anderen. De twee 'bakkers- Terneuzen. gaat dan naar huis met een zelfge- vrouwen' hebben dan ook een Wie een origineel kinderfeestje decoreerde taart. Van Overmeire: heel arsenaal aan materiaal tot wil, kan ook bij Taart van die mei- „Dat is echt een hit, kinderen vin hun beschikking waarmee ze van den terecht. De meiden komen den dat prachtig!" rolfondant echte kunststukjes kun- nen maken; dozen vol diverse ma- WÊÊ ten deegrollers, fijne mesjes, aller- 4" lei uitsteekvormpjes in kunststof en siliconen, eetbare glitters, kleur- w stoffen om de fondant elke kleur liip van de regenboog te kunnen ge- §w.«lyt ven en reliëfmatten om de fon- I dant van een motiefje te kunnen Vv^f voorzien. Schuit: „En dan hebben I we nog heel veel decoratiematen- I aal op onze verlanglijst staan." De dames hebben zo hun rolverde- I ling. Van Overmeire is van het fij- I ne priegelwerk en het boetseren, I terwijl Schuit er doorgaans voor I zorgt dat de fondant klaar is voor I gebruik. „Het kneden van de fon- ||jra| dant, daar krijg je serieus spierbal- Murw.-..-. len van!" ÈÊs H Behalve het bakken en decoreren - op bestelling, geven de meiden ook workshops. Dat kan bij men- Een taart is niet alleen leuk voor een verjaardag. Deze taart van die meiden is gemaakt ter ere van het behalen van een zwemdiploma. foto Tvdm HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: kof fie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Ge dacht; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur; Vrij biljarten, compute ren, pedicure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, computeren, pedicure, handwerken, koersbal; 18.30 uur: Line dance; Den Dullaert, 19.30 uur: Lezing De Vier Windrichtingen; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de kapel; 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT - De Lange Akkers, 14.00 uur: Activiteitenmiddag; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Kreatieve vorming; 13.00 uur: Biljar ten, Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve vorming, computeren; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten,koersbal, line dance; TERNEUZEN - De Veste, 11.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, soos, sjoe len, canasta; 16.30 uur: repetitie koor; 17.30 uur: Biljarten; 18.00 uur: Bridge; 19.00 uur: Knutselen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12 - 16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; WESTDORPE - WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoe len, handwerken. HULST - Het Hulster dweilorkest Sjores Ambras Band is de kaartver koop gestart voor de viering van het 30-jarig bestaan. De band viert dit jubileum op zaterdag 28 april met een concert in de Vette Music Hall aan de Zuidweg in Hengst dijk. Het feestje De Vrienden van Sjores live begint om 20.00 uur met een optreden van de coverfor matie Als Je Maar Vrolijk 8c Blij J Band. Ook Suck on This treedt op en dj Sjon vult de ruimte tussen de optredens op. Kaarten a 11 euro zijn online te bestellen via www.sjoresambrasband.nl en bij Party Max café De Ster, De Vette zPi Music Hall en bij alle leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68