Nauwelijks extra banen in Terneuzen Yara kan 'simpel' veel geld besparen ZEEUWS-VLAANDEREN inzet illegalen Juun en erpels voor de Voedselbank Kuitaarts bedrijf beboet voor 9-10 MAART DONDERDAG 8 maart 2012 17 FZo Gemeentelijk belastingkantoor Sabewa komt, waterschapsafdelingen vertrekken Hedendaags onderwijs is ouderwets 18 en 19 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De komst van het ge meentelijke belastingkantoor Sabe wa naar Terneuzen levert nauwe lijks extra banen op. Sabewa trekt per 1 januari 2013 in het waterschapskantoor in Terneu zen, is de bedoeling. Om ruimte te maken verhuist waterschap Schel- destromen afdelingen uit Terneu zen naar het hoofdkantoor in Mid delburg. Sabewa is daar nog maar sinds half december gevestigd, na dat het eerder in het Goese stads kantoor zat. Op de vraag of twee verhuizingen in korte tijd niet onhandig en duur zijn, antwoordt Sabewa-voor- zitter en wethouder van Kapelle Jon Herselman: „Dat valt reuze mee. Bureaus blijven staan. Alleen mensen verkassen. Onze huur in Terneuzen is bovendien lager dan in Middelburg." De verhuizing van Sabewa naar Terneuzen was een harde eis van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten voor deelname aan het belasting kantoor. Er komen zo'n 45 banen, terwijl de huidige Sabewa-deelne- mers en de Zeeuws-Vlaamse ge meenten nog 65 voltijdse arbeids plaatsen hebben voor onder meer belastingheffing. Het verlies van twintig banen wordt eerlijk verdeeld over de part ners, aldus voorzitter Herselman. „Zeeuws-Vlaanderen levert er acht in, onze jongste deelnemer Rei- merswaal twee en het huidige Sa bewa - met Goes, Kapelle, Borsele en Tholen plus waterschap - tien. We zijn nu al aan het kijken waar we mensen kunnen herplaatsen, als er bij de deelnemers vacatures ontstaan." Herselman schat de efficiency winst uiteindelijk op ruim één mil joen euro. Hij verwacht dat de ver huizing van Sabewa naar Terneu zen niet heel veel extra reiskosten (inclusief tunnelkosten) met zich meebrengt. „Bij ons werken nu ook al mensen die van de over kant moeten komen." Volgens Herselman heeft Zeeuws- Vlaanderen een goede deal geslo ten, zoals de Terneuzense wethou der Co van Schaik eerder deze week al stelde. Sabewa blijft mini maal tien jaar in Terneuzen. „Ze zijn ervan verzekerd dat het water schapskantoor al die jaren gevuld blijft." Sabewa wil voor heel Zee land actief worden en kan dus nog groeien. Vlissingen en Middelburg meldden gisteren dat ze in elk ge val niet mee zullen doen. Zij doen al samen de belastinginning. TERNEUZEN - Zelden of nooit vin den klanten van de Voedselbank ver se spullen in hun pakket. Morgen is dat anders, met dank aan de stich ting Oldtimer Weekend Groede en enkele particuliere gulle gevers. Vrij willigers laadden gistermiddag 750 kilo aardappelen, 750 kilo uien, 350 rode en 350 groene kolen uit bij de Voedselbank aan de Van der Peijl- straat in Terneuzen. Ze verdeelden alles direct over plastic bakken bij de ingang. Coördinatrice Mirjam Hemelsoet die zeven jaar geleden met de Voedsel bank in Terneuzen begon, hielp zelf ook volop mee. „Het is hartstikke mooi dat we al deze verse produc ten krijgen. Dat gebeurt heel erg weinig." Stichting Oldtimer Weekend Groe de kwam op het idee de Voedsel bank te steunen dankzij Jetty Pro voost van de Boerenhoeve bij Nieuwvliet. Uit eigen zak steekt de stichting er geld in en particulieren zijn opgeroepen geld te storten op het rekeningnummer 133928284 o.v.v. voedselbank-project. Dat lever de tot nu toe 470 euro op. Dankzij die giften kan de stichting nog vier zendingen bij de Voedselbank afleve ren, tot eind april. Een geluk bij een ongeluk (voor akkerbouwers), de aardappel- en uienprijzen zijn histo risch laag. foto Peter Nicolai KUITAART - Een klein aannemersbe drijf uit Kuitaart heeft terecht een boete van 24.000 euro gekregen, omdat op een bouwlocatie in Goes in 2009 drie Bulgaren zijn aangetroffen die geen werkvergun ning hadden. De Raad van State heeft dit giste ren bepaald in hoger beroep. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid had de zaak aan gespannen, nadat de rechtbank in Middelburg een boete voor de jon ge Kuitaartse aannemer had ge schrapt. De Middelburgse rechter vond dat de Arbeidsinspectie één van de drie betrapte Bulgaren niet in het Engels had mogen verhoren, om dat dat zijn moedertaal niet is. De Raad van State oordeelde dat niet bewezen is dat de Bulgaar geen En gels begreep. Zijn verklaring leidde ertoe dat de aannemer ook een bon kreeg voor de twee andere Bulgaren die vol gens de Arbeidsinspectie voor hem werkten aan het Bleekveld in Goes. BAM Woningbouw was daar bezig met een project waarbij diverse onderaannemers waren in geschakeld. door Harmen van der Werf SLUISKIL - Kunstmestfabriek Yara in Sluiskil-Oost kan op 'een simpe le manier' veel geld op de energie kosten besparen door doelmatiger om te springen met perslucht. Dit is gebleken uit onderzoek door Yara, het Agentschap NL van het ministerie van Economie, Land bouw en Innovatie (E, L I) en le verancier van persluchtinstallaties Ingersoll Rand. Perslucht is relatief goedkoop. Het kost slechts 0,01 eu ro per kubieke meter, wat ver klaart dat er nauwelijks aandacht aan is besteed. Een bedrijf als Yara gebruikt ech ter veel perslucht; vo'or 2,5 miljoen euro per jaar. Een kleine beperking van het ge bruik betaalt zich al snel uit. Bij Ya ra is dat mogelijk. Het onderzoek heeft uitgewezen dat veel per slucht 'oneigenlijk' wordt ge bruikt. De compressoren van Yara zijn oud en niet meer in te rege len. Ze draaien altijd op volle toe ren. Overbodige perslucht wordt afgeblazen. De kunstmestfabriek wil op korte termijn een nieuwe compressorin stallatie aanschaffen en het bedrijf besteedt daarnaast meer aandacht aan het meten van pers luchtgebruik. SLUIS Uitbreiding parking Toversluis in mei klaar De uitbreiding van het parkeerter rein bij Toversluis aan de Nieuw- straat in Sluis is voor 1 juni klaar. Dat zegt de Sluise wethouder Con- ny Almekinders. Aannemer H4A voert het werk uit. De uitbreiding lost een beetje van het tekort aan parkeerplaatsen in Sluis op en is onderdeel van een 'deal' met Tover sluis: op het terrein hoeft 's avonds nu niet meer te worden betaald. Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! WOONLAND.NU WONINGBEURS ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65