De oren en ogen van de landmacht 22 zeeland Gewezen KNB-voorzitter Sarneel vindt coup notarissen 'onnodig' We werken aan een betere weg www.westerscheldetunnel.nl Tijdelijke verkeershinder... www.westerscheldetunnel.nl donderdag 8 maart 2012 Werkzaamheden tunnelweg Zeeuws-Vlaanderen Tijdelijke omleidingsroute via N252 en IM682 Let op de Westerscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Aanstaand weekend is de Westerscheldetunnelweg, niet de tunnel zelf, in Zeeuws-Vlaanderen in beide richtingen afgesloten voor verkeer. De wegafsluiting geldt van vrijdag 9 maart vanaf 21.00 uur tot en met maandag 12 maart 05.00 uur of zoveel eerder als mogelijk is. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert H. Dowweg tot de rotonde in de N61/Hoofdweg. Het verkeer wordt omgeleid via de N252, de weg langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen en via de N682, de weg tussen Hoek en het busstation bij Terneuzen. De omleidingsroutes staan met gele borden aangegeven. Onze excuses voor het ongemak. Meer info: Bel Klantenservice vanuit Nederland: 0900 - 2358866 i€0.05/min i vanuit België: 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar: info@westerscheldetunnel.nl VU ESTERSCHELOE VevAlAbbeUvi^ f-U*\*\elu/eg 'Het is vaak zoeken naar een speld in de hooiberg, maar de kans is heel groot dat we die binnen een paar uur gevonden hebben.' Thijs van Leeuwen, pelotonscommandant Zoekspecialisten van de land macht trainden gisteren op Wal cheren hun vaardigheden. Het oude Fort De Ruyter bij Ritthem werd uitgekamd, de basisschool in Aagtekerke binnenstebuiten gekeerd. Op zoek naar wapens, explosieven, drugs en geld. door Marcel Modde Stipt twee uur 's nachts. Luitenant Thijs van Leeu wen trommelt een van zijn sergeants uit bed. De politie is op een ver dachte locatie gestuit en heeft de hulp ingeroepen van het 'Ears pe loton' van het 41ste Pantsergenie- bataljon uit Oirschot. Hun specifie ke expertise en gevanceerde appa ratuur is nodig voor het opsporen van drugs, wapens en geld die mo gelijk in het bunkercomplex bij Rit them zijn verstopt. Van Leeuwen praat sergeant Den nis bij, die op zijn beurt de twee beschikbare teams wekt De man nen slapen net en hebben niet alle maal even snel in de gaten wat er aan de hand is. Toch staan ze bin nen een half uur paraat om te ver trekken. Rond het oude Fort De Ruyter waait in de vroege woensdagmor gen een ijzige wind. De maan gaat bedekt achter een dunne waas en licht zo een beetje bij op het ruwe terrein. Hoofdlampjes zorgen voor gericht zicht. De groepscomman dant instrueert de manschappen op basis van de informatie van de achtergebleven politie ter plaatse. Een patrouille wordt het veld inge stuurd voor een eerste verkenning. „We letten vooral op onregelmatig heden en proberen ondertussen na te gaan waar wij hier iets zou den verstoppen", legt de sergeant uit. „Die gasten moeten er zelf ook snel bij kunnen, dus kan dat nooit te moeilijk zijn." Van Leeuwen: „De kracht van deze jongens is dat ze heel gestructureerd werken, dat ze eigenlijk niets overslaan. Het is vaak zoeken naar een speld in de hooiberg, maar de kans is heel groot dat we die binnen een paar uur gevonden hebben." Die kennis en kunde maakt het Engineer Advanced Recce Search (Ears) peloton niet alleen interessant in oorlogssituaties, zo als recent bij het zoeken naar bermbommen in Afghanistan. Ook de burgelijke overheid maakt dankbaar gebruik van de ander halfjaar geleden opgerichte specia listische eenheid. In opdracht van de fiscale opsporingsdienst Fiod, werd in mei een huis in Limburg minitieus doorzocht. De Ears van de uit Middelburg afkomstige Van Leeuwen vonden een verborgen ruimte, met daarin een flinke hoe veelheid bankbiljetten. Goed voor 4,3 miljoen euro. Volgende week wordt het peloton ingezet in de Loonse en Drunense duinen. Er zijn nieuwe aanwijzingen dat daar nog vermiste slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog begraven lig gen, vertelt de luitenant. Op ver zoek van het Rode Kruis wordt met een grondradar gezocht naar de lichamen. De zoektocht in Fort De Ruyter en later op de dag in de basis school van Aagtekerke staat in het teken van de constante training van de genisten. Eén man (de zoge heten scribe) in de veldpatrouüle maakt lopend een grove schets van het complex. Die tekening vormt een belangrijke leidraad in de naspeuringen. Elke afzonderlij ke bunker wordt genummerd. De sergeant stuurt zijn team per paar langs die genummerde objecten. Zo is hij er zeker van dat niets wordt overgeslagen. De mannen staan onderling met elkaar in ver binding via een headset. In object nummer vier is het raak. Twee militairen hebben zich via een nauwe opening naar beneden laten zakken. 'Sappie' meldt zich op de radio. In één van de muren ligt een zwarte attachékoffer Om geen sporen te wissen voor het ver volgonderzoek van de forensische recherche, maakt hij foto's en trekt operatiehandschoenen aan. De kof fer wordt geopend en zit vol geld. In de zelfde ruimte vinden Sappie en zijn maat ook nog informatie over de huur van een sloep. Maar er moet meer zijn, weten de door Frank Balkenende KRUININGEN - De coup binnen de Koninklijke Notariële Beroepsorga nisatie (KNB), kortweg de orde van notarissen in Nederland, was onnodig: Dat zegt de gewezen KNB-voorzit ter notaris Geertjan Sarneel uit Kruiningen, die twee jaar voorzit ter en zes jaar lid van het hoofdbe stuur was. Een meerderheid van de ledenraad stuurde het voltallige hoofdbestuur dinsdag weg. De re den was dat het hoofdbestuur te weinig zou opkomen voor de be langen van de notarissen, met na me in politiek Den Haag. Een meerderheid van de notarissen in Nederland onderschreef een mani fest, dat onder meer beoogde het hoofdbestuur weg te sturen. In Zeeland was het half om half Sarneel heeft zich verbaasd over de gang van zaken. „Het hoofdbe stuur is al een tijdje bezig met ver nieuwingen. Het is ook niet zo dat we niet opkomen voor de belan gen van het notariaat. We beplei ten regelmatig onze zaak in Den Haag. Dat gebeurt alleen in alle rust en stilte. In die zin begrijp ik deze stap niet, zeker niet omdat de meerderheid in de ledenraad die het manifest ondersteunt, verder geen visie op tafel heeft gelegd." Ook zijn dinsdag geen kandidaten voor een nieuw hoofdbestuur naar voren geschoven. De leden raad beslist daarover in april. Sarneel probeerde dinsdag nog een compromis te bereiken: een aantal critici in het hoofdbestuur halen. „Maar nee, het hoofdbe stuur moest weg. Dat je wordt weggestuurd, is niet fijn, maar ik ben ook niet verbitterd." De coup in het meestal rustige no tariaat is bijzonder. Het staat ech ter onder druk: de vastgoedmarkt, tot voor de crisis de grootste in komstenbron, ligt stil en van diver se kanten wordt aan het takenpak ket van de notaris geknabbeld. Westerschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64