2oI zee Het wordt erop Onder toeziend oog van mevrouw Stemband of eronder voor woonzorgcomplex 0% rente Parochianen claimen een echte priester Onderzoek naar visstand in veste Rentevrije weken Scouting zoekt vrijwilligers voor werkzaamheden aan clubgebouw Z^Au!oTeam Politie zoekt getuigen van mishandeling donderdag 8 maart 2012 tholen - Scouting Heenetrecht in Tholen zoekt vrijwilligers die op zaterdag 17 maart mee willen hel pen met het opknappen van scou- tinggebouw De Stenen Beer. Op die dag wordt de landelijke actie NL Doet gehouden. Duizenden vrijwilligers zetten zich in voor maatschappelijke doeleinden. De scoutinggroep neemt die gele genheid te baat om klusjes te doen waar ze anders nauwelijks aan toe komt. Het gaat onder meer om schilderwerk en het verwijderen van onkruid. TWee wethouders, lei ders, ouders en medewerkers van de Rabobank hebben al toegezegd dat ze komen helpen. Meer men sen zijn welkom. Aanmelden via heenetrecht@zeelandnet.nl. tholen - De gemeente Tholen voert vanaf maandag een zogehe ten visstandonderzoek uit in de veste in Tholen-stad en de water partijen in de wijk Stadszicht en de omgeving van gemeenschaps centrum Meulvliet. Medewerkers van Visserijbedrijf Kooistra Schot uit Tholen zullen vier dagen met een bootje op het water zitten om vissen te vangen. Deze worden gecontroleerd op soort, lengte, gewicht en eventuele afwijkingen of ziektes. Daarna worden ze teruggezet. Het onderzoek naar de visstand maakt onderdeel uit van een afstu deeropdracht van een stagiaire van de gemeente. Zij studeert Aquati- sche Ecotechnologie en doet on derzoek naar de waterkwaliteit van de veste en de andere water partijen. Eén van de kwesties waar ze graag helderheid over wil schep pen is het troebele water in de ves te. Het onderzoek moet uitwijzen of de visstand daar de oorzaak van is. Ook andere aspecten die in vloed hebben op de waterkwaliteit worden onderzocht. Het onderzoek vloeit voort uit het Stedelijk Waterplan 2010-2012. Als het nodig is, worden de uitkom sten vertaald in maatregelen. Die worden dan opgenomen in het vol gende waterplan. De inwoners van Scherpe- nisse zullen nog langer ge duld moeten hebben: over ruim een jaar wordt pas dui delijk of het vurig gewenste woonzorgcentrum er komt. door Rob Paardekam En dat terwijl ze al zo lang wachten. De plannen voor het wozoco liggen er al ja ren. Door verschillende oorzaken werden ze steeds ver traagd. Medio vorig jaar gooide de Raad van State roet in het eten door twee omwonenden in het ge lijk te stellen. Zij vreesden onder meer voor het verlies van privacy en schaduwwerking. De gemeente zou onvoldoende hebben aange toond dat het woon- en leefkli maat van de bezwaarmakers niet zou worden aangetast. De gemeente is daarna als de wie deweerga met de twee omwonen den gaan praten in de hoop dat ze nader tot elkaar zouden kunnen komen. Die hoop wérd al snel de grond in geboord, want één van hen, Chris Beens, ziet de komst van een woonzorgcentrum in de Laban Deurloostraat gewoon niet zitten. Punt. De andere bezwaarmaker stelde zich welwillender op, wat leidde tot een aantal serieuze aanpassin gen. Zo is de complete vierde laag van het toekomstige wozoco ge schrapt. De zes koopappartemen ten verdwijnen daardoor uit het plan. Door het aanpassen van de ramen in de appartementen wordt de inkijk op de woningen van de bezwaarmakers kleiner. Aanpassingen of niet, de zaak zal toch weer bij de Raad van State be landen, want Beens zet zijn strijd tegen het wozoco voort. Zowel hij als de gemeente denken sterk te staan. De bezwaarmaker stelt dat het gebouw simpelweg te dicht bij zijn woning komt te staan, terwijl de gemeente de Raad van State de ze keer wel denkt te kunnen over tuigen van het feit dat het woonkli maat van de omwonenden niet wordt aangetast. Het hoogste rechtsorgaan doet waarschijnlijk medio 2012 uit spraak. Dan wordt het erop of er onder voor de gemeente. Als de Raad van State ook een streep zet door het aangepaste plan, lijkt de komst van een woonzorgcentrum in de Laban Deurloostraat haast onmogelijk te worden. Het vinden en ontwikkelen van een alternatieve locatie, als die er al is, zal dan weer jaren in beslag nemen. HANSWEERT - Met verve lazen ze voor, de kinderen die gisteren mee deden met de regionale voorrondes van de voorleeswedstrijd in de Oos- terschelderegio. Zo ook Brittney Weeland (foto) van CBS Het Kom pas uit Yerseke, die Charlottes Web had uitgekozen van E.B. White.ln dorpshuis Kaj Munk in Hansweert presenteerde Annemieke Hoogen- dijk, die vroeger mevrouw Stem band speelde in de Grote Meneer Kaktusshow, de wedstrijd. Niek van Dam van openbare basisschool De Octopus in Nieuwdorp werd voor- leeskampioen van de gemeente Bor- sele en Hieke Matthijssen van de Kloetingse School van de gemeente bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering S 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld «Jt 's-heerenhoek - De politie is op zoek naar getuigen die meer infor matie kunnen verstrekken over een mishandeling die gistermid dag is gepleegd. Om 13.30 uur werd aangebeld bij een woning aan de Burg. Dregmansstraat in 's-Heerenhoek. Toen de bewoon ster de deur had geopend, werd zij enkele malen door een onbekende man in haar gezicht geslagen. De vrouw begon te gillen waarop de dader hard wegrende in de van richting de Van Zijlstraat. De man die de klappen uitdeelde is blank en 1,75 meter lang. Hij heeft een fors postuur en droeg een oranje/bruin gebreide kabelmuts. door Henk Boot terneuzen - De parochianen in Midden-Zeeuws-Vlaanderen wil len snel duidelijkheid over de aan stelling van een priester in de Elisa- bethparochie. Nu werkt daar tot 1 juli Tom Brooijmans. Of deze 72-jarige, in Lewedorp woonachtige, geestelijke daarna nog op zijn post blijft, is onduidelijk. Vast staat wel dat de parochianen in Axel, Westdorpe, Zuiddorpe, Sas van Gent, Sluiskil, Zandstraat, Philippine, Hoek, Zaamslag en Terneuzen behoefte hebben aan een 'echte priester'. Die behoefte wordt des te nijpen der als straks, vermoedelijk vanaf 2014, wordt samengewerkt met de parochies in het westelijke deel van Zeeuws-Vlaanderen. Daar is nu een parttime priester ac tief: Ignace D'hert (67). Hij komt van de Dominicaanse gemeen schap in Gent en springt bij om het gebrek aan priesters in Zeeuws-Vlaanderen op te vangen. Het bestuur van de Elisabethparo- chie beloofde dinsdagavond ten overstaan van zo'n veertig parochi anen in het parochiecentrum in Terneuzen dat het zijn best doet om voor Midden- en West-Zeeuws-Vlaanderen tenmin ste één priester te behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62