Fitland bouwt wellnessresort zeeland j 19 Digitaal op zoek naar de oorsprong van de straatnamen van Goes Bemoedigend bundeltje College bestraat Schore LAAT UW SPORTIEVE HART SNELLER KLOPPEN donderdag 8 maart 2012 SINT-MAARTENSDIJK Jeugd Euterpe in Maartenshof Preluderend op het grote jaarcon cert van muziekvereniging Euterpe uit Sint-Maartensdijk op 17 maart, treedt de jeugd zaterdag 10 maart op in de recreatiezaal van zorgcen trum Maartenshof. De jeugd speelt niet alleen samen maar elk lid geeft ook nog een solo weg. Het concert, dat om 15.30 uur begint, is niet alleen voor de bewoners van Maartenshof maar voor iedereen die wel van een stukje muziek houdt. De toegang is gratis. THOLEN Computercursus voor senioren in Tholen Servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen houdt samen met het ROC een computercursus voor senioren. Het gaat om een oriëntatiecursus waarbij onder meer internet, e-mail en het behe ren van mappen aan de orde ko men. Van 8 mei tot en met 9 juli vindt elke dinsdagmiddag vanaf 13.00 uur een cursus plaats. Deze wordt gegeven in het ROC aan het Schuttershof in Tholen. Aanmel den via 0166-668200. GOES Grootschalige studie Zeeuwse rederijkers Het Gemeentearchief van Goes werkt mee aan een grootschalig on derzoek van de Universiteit Gent en de Rijksuniversiteit Groningen naar de rederijkers in Zeeland. Goes had maar liefst vier van derge lijke voordrachtclubs. Kloetinge en Wolphaartsdijk hadden er ook een. Op de Bevelanden waren er verder, naar nu bekend rederijkerskamers in Kapelle, 's-Gravenpolder, Nisse, Wemeldinge en in de verdronken stad Reimerswaal. KORTGENE Concert No Point in Graaf van Buren Uiteenlopende covers speelt de no-nonsense rockband No Point, die zaterdag 10 maart optreedt in de Graaf van Buren in Kortgene. Hele nieuwe dingen speelt No Point niet, maar voor ABBA AC/DC, Gruppo Sportivo en Gol den Earring draait de groep zijn hand niet om; No Point, zeg maar. De band voegt een dosis humor en een dynamische podiumpresenta tie toe. Het concert begint rond 22.00 uur en de toegang is gratis. GOES - Zwijgende christenen zeggen meer is de titel van de vierde bun del die Theo van Teijlingen bij Stichting De Figurant heeft uitge geven. Theo van Teijlingen schrijft ook in deze bundel weer bespiege lingen en overdenkingen vanuit zijn eigen christelijke geloof Van Teijlingen, die ook als troubadour door het leven gaat, heeft veel van zijn gedachten in gedichten vorm gegeven. Van Teijlingens rotsvaste geloof in God, maakt zelfs de tek sten -waarin moeilijke onderwer pen aan de orde komen, tot be moedigende boodschappen. De 42 gedachten, bespiegelingen en ver halen, zijn net als de vorige drie bundels en de cd's van Theo van Teijlingen, uitgegeven bij de Stich ting De Figurant, waar het verkrijg baar is. Die werft fondsen ter on dersteuning van verschillende ont- wikkelings- en zendingswerken, onder meer de opvang van aidswe- zen door Els van Teijlingen. SCHORE - De vrijwilligersactie NL Doet van het Oranje Fonds zet het Kapelse college van B Sc W aan het werk. Burgemeester en wet houders leggen zaterdag 17 maart het laatste stukje bestrating rond om het Dorpshuis in Schore. De bedoeling is het belang van vrijwil ligerswerk te onderstrepen door zelf het goede voorbeeld te geven. Het echte goede voorbeeld: hoe je een straatje moet leggen, hebben de stratenmakersleerlingen die de bestrating rondom het dorpshuis leggen, dan al gegeven. De gemeen tebestuurders nodigen de Schoren aren uit om vanaf 10.00 uur te ko men helpen. Het voormalig bowlingcentrum en Fitland Sportpark aan het Gel- deloozepad in Goes worden ko mend halfjaar omgevormd tot een luxueus, multifunctioneel wellnessresort. door Luc Oggel Een keur aan sauna's, een binnen- en buitenzwem bad, jacuzzi, stoombad, kruidentempel, rasul, ham mam, restaurant, diverse rustruim tes, een belevingstuin met ligwei- de en buitenterras, beautysalons én een kinderdagverblijf Het is straks allemaal te vinden aan het Geldeloozepad in Goes, waar Fit land het eigen sportcomplex en het voormalige bowlingcentrum samenvoegt tot één multifunctio neel wellnessresort. Het werk is inmiddels begonnen. Het bowlingcentrum, dat al ander half jaar leeg stond, is casco ge maakt. De kolommen, het dak en een deel van de buitenmuren blij ven staan. Er komt een glazen wand in en het wordt aan het hui dige pand van Fitland vastge maakt. „Je ziet er straks niks meer van dat het twee losse gebouwen zijn geweest", zegt regiomanager Zeeland Marco Bobeldijk van Fit land. Fitland, dat vestigingen heeft in Zeeland, Nood-Brabant en Lim burg, liep al lang rond met de plan nen voor een wellnessresort in Goes. Aanvankelijk was het plan om dat in de Zeelandhallen te doen, waar ook een Fitland-sport- Marco Bobeldijk, regiomanager van Fitland in Zeeland in het gestripte voormalige bowlingcentrum dat wordt omgetoverd tot luxe well nessresort. foto Willem Mieras school is. „Die locatie was qua lig ging uniek geweest", zegt Bobel dijk. „We wilden bijvoorbeeld het dak op net de belevingstuin. Maar we hebben een jaar gewacht op antwoord van de gemeente op on ze vergunningaanvraag. Inmiddels hadden we de exploitatie van Ca- rambowl en Capital Sports overge nomen en zagen we kansen voor de locatie-Sportpark. En achteraf is die plek qua beleving toch be ter." Hoewel Fitland ook actief is in on der meer de hotellerie en de zorg, blijft sport de hoofdmoot. De mo gelijkheid om te sporten blijft dan ook zeker bestaan op de loca- tie-Geldeloozepad, die naast de wellnessvoorzieningen ook een sport- en gezondheidscentrum zal herbergen. Bobeldijk: „Qua luxe en uitstraling zal het Goese well nessresort vergelijkbaar zijn met de wellnessboot van Fitland in Mill, met dat verschil dat het geen boot is." Uniek in het concept is volgens Bo beldijk de combinatie met een kin derdagverblijf, waar kinderen tot 4 jaar tijdelijk kunnen worden on dergebracht zodat de ouders even kunnen ontstressen zonder dat ze oppas hoeven te regelen. De locatie Sportpark van Fitland zal vanwege de verbouwing van 1 april tot 1 september gesloten zijn, maar leden krijgen in die periode de mogelijkheid om op de locatie Zeelandhallen te sporten. Daar ligt een uitdaging, beaamt Bobeldijk. „Maar dat gaat wel lukken." Het Fitland-imperium is sinds de oprichting in 1984 enorm uitge breid. In Zeeland heeft het bedrijf ook nog een vestiging in Vlissin- gen. De Goese vestigingen hebben samen een kleine 4000 leden. Het wellnesresort zal begin sep tember feestelijk worden geopend. www.fitland.nl Impressie van het toekomstige, multifunctionele wellnessresort aan het Gel deloozepad in Goes. door Nadia Berkelder GOES - Altijd al willen weten hoe de Bocht van Guinea aan zijn naam komt? Of wie de Van der Baan was van de gelijknamige straat in Wolphaartsdijk? Het ge meentearchief in Goes werkt aan een website waarop alle informa tie over straatnamen in de gemeen te is terug te vinden. Die Van der Baan heette Joost met zijn voornaam, is te lezen op de website van het archief en hij was onderwijzer van beroep. Hij is vooral bekend van zijn publicaties, zoals de geschiedenis van Wolp haartsdijk uit 1866. De informatie komt uit het straatnamenboek van Allie Barth, voormalig archivaris in Goes. „Er wordt uitgelegd waar de naam vandaan komt en als een straat vernoemd is naar een per soon, valt daar wat uitleg over te le zen", vertelt Barth. Veel straatnamen zijn ontstaan vanuit de volksmond, vertelt hij. „Het Schotje van Armoe bijvoor beeld. dat was gewoon een armelij ke buurt. Pas in 1851 ging de over heid zich bemoeien met het geven van straatnamen, toen de Gemeen tewet werd in gevoerd. Maar de na men in de binnenstad komen bijna allemaal uit de volksmond." In het bestand op internet zijn straks ongeveer duizend straatna men terug te vinden, denkt Mir jam Louisse van het archief „Waar schijnlijk is het project eind dit jaar klaar." Op dit moment zijn al leen de straten die beginnen met een A, B of C terug te vinden op de website van het archief En de Bocht van Guinea? Die is ge noemd naar een baai (bocht) aan de goudkust van Afrika, in Guinea dus, waar een Hollandse nederzet ting was. Vermoedelijk is men stra ten naar de Bocht gaan vernoe men toen het fort Elmina werd veroverd op de Portugezen. www.gemeentearchiefgoes.nl 1.250,- EXTRA INRUILVOORDEEL OF €500,-AAN ACCESSOIRES' - 'OF I ©automondo flLFfl r0me0 mit° vanaf 17.415,- Amundsenweg 35, Goes. Telefoon: 0113-275757. www.automondo.nl Beider 36a, Roosendaal. Telefoon: 0165-566744. www.automondo.nl A-jf J v' WITHOUT HEART WE WOULD BE MERE MACHINES Gecombineerd gemiddeld brandstofverbruik: 3,5 - 6,0 L/100 km (28,6 -16,7 km/L). CO,-emissie: 90 - 139 g/km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61