banen Sabewa Weinig extra i8l zeeland open vandE nieuw strak mooi Toch nog iets wat op Nostalgische Dag lijkt Kinderdagverblijf ggd houdt Bouwbedrijf hangt soa-spreekuur voor jongeren voor illegale Bulgaren donderdag 8 maart 2012 SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl door Harmen van der Werf terneuzen - De komst van het ge meentelijke belastingkantoor Sabe- wa naar Terneuzen levert nauwe lijks extra banen op. Sabewa trekt per januari 2013 in het waterschapskantoor in Terneu zen, is de bedoeling. Om ruimte te maken verhuist waterschap Schel- destromen afdelingen uit Terneu zen naar het hoofdkantoor in Mid delburg. Sabewa is daar nog maar sinds half december gevestigd, na dat het eerder in het Goese stads kantoor zat. Op de vraag of twee verhuizingen in korte tijd niet onhandig en duur zijn, antwoordt Sabewa-voor- zitter en wethouder van Kapelle Jon Herselman: „Dat valt reuze mee. Bureaus blijven staan. Alleen mensen verkassen. Onze huur in Terneuzen is bovendien lager dan in Middelburg." De verhuizing van Sabewa naar Terneuzen was een harde eis van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten voor deelname aan het ge meentelijke belastingkantoor. Er komen zo'n 45 banen, terwijl de huidige Sabewa-deelnemers en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten nog 65 voltijdse arbeidsplaatsen heb ben voor onder meer belastinghef fing. Het verlies van twintig volle dige banen wordt eerlijk verdeeld over de verschillende partners in het nieuwe Sabewa, aldus voorzit ter Herselman. „Zeeuws-Vlaande- ren levert er acht in, onze jongste deelnemer Reimerswaal twee en het huidige Sabewa - met Goes, Kapelle, Borsele en Tholen plus waterschap - tien. We zijn nu al aan het kijken waar we mensen kunnen herplaatsen, als er bij de deelnemers vacatures ontstaan." Herselman schat de efficiency winst uiteindelijk op ruim één mil joen euro. Hij verwacht dat de ver huizing van Sabewa naar Terneu zen niet heel veel extra reiskosten (inclusief tunnelkosten) met zich meebrengt. „Bij ons werken nu ook al mensen die van de over kant moeten komen." Volgens Herselman heeft Zeeuws- Vlaanderen overigens wel .een goe de deal gesloten, zoals de Terneu- zense wethouder Co van Schaik eerder deze week al propageerde. Sabewa, dat probeert alle Zeeuwse gemeenten binnen te halen en dus zal groeien, blijft minimaal tien jaar in Terneuzen, is afgesproken. „Ze zijn ervan verzekerd dat het waterschapskantoor al die jaren ge vuld blijft." goes - Jongeren die de afgelopen tijd onveilige seks hebben gehad, kunnen zich vandaag gratis en ano niem laten testen op een seksueel overdraagbare aandoening (SOA). De GGD houdt daarvoor een in loopspreekuur. Carnaval en de wintersport zijn de aanleiding om het spreekuur nu te houden. Volgens de GGD zijn dat gelegenheden waarbij jongeren sneller grenzen verleggen. Het spreekuur is van 14.00 tot 10.00 uur in het gebouw van de GGD aan de Westwal in Goes. Jongens moeten voor de test een potje (ochtend) urine meenemen, meis jes kunnen een zelftest doen. den haag - Een klein aannemers bedrijf uit Kuitaart heeft terecht een boete van 24.000 euro gekre gen omdat op een bouwlocatie in Goes in 2009 drie Bulgaren wer den aangetroffen die geen werkver gunning hadden. Dat heeft de Raad van State giste ren bepaald in een hoger beroep van minister Kamp van Sociale Za ken en Werkgelegenheid. De be windsman wilde een uitspraak van de rechtbank in Middelburg, waarbij de boete voor jonge Kuit- aartse aannemer was geschrapt, van tafel krijgen. De Middelburgse bestuursrechter vond dat de Arbeidsinspectie één van de drie betrapte Bulgaren niet in het Engels had mogen verhoren omdat.dat zijn moedertaal niet is. De Raad van State bepaalde giste ren dat niet is bewezen dat de ver hoorde Bulgaar geen Engels be greep. De verklaring van deze Bulgaar leidde ertoe dat de Kuitaartse aan nemer ook op de bon werd geslin gerd voor de andere twee Bulga ren de volgens de Arbeidsinspectie voor hem in .2009 aan het werk waren aan het Bleekveld in Goes. BAM Woningbouw was daar bezig met een bouwproject, waarbij zo als gebruikelijk een aantal onder aannemers werd ingeschakeld. door Nadia Berkelder goes - In Goes komt een evene ment dat lijkt op wat eerst de Nos talgische Dag was. Het evenement kan - als het aanhaakt bij een an der evenement - in aangepaste vorm doorgaan. Dat heeft de Stich ting Goes Marketing gisteren beslo ten. Het besluit van Goes Marketing om de Nostalgische Dag te schrap pen, riep veel weerstand op, ook in de gemeenteraad bij met name het CDA en de SGP-ChristenUnie. De Nostalgische Dag keert niet in de oude vorm terug, benadrukt wethouder Loes Meeuwisse. „De organisatie kreeg twintigduizend euro subsidie. Dat is best veel voor Verhuizing naar Terneuzen Volgens Fitland-regiomanager Marco Bobeldijk is de combinatie van wellnessresort en opvang voor kinderen tot 4 jaar uniek in Nederland. Ouders kunnen zich daardoor ontstressen terwijl ze geen oppas behoeven te regelen. zo'n evenement. We willen nu kij ken of de Nostalgische Dag kan aanhaken bij bijvoorbeeld de streekproductenmarkt. Ik begreep dat de organisatie daar ook wel iets voor voelt. Het wordt dan wel een aangepaste opzet met een aan gepaste begroting." Meeuwisse zegt de nostalgische ge voelens rond de Nostalgische Dag te begrijpen. „Het vond natuurlijk al langere tijd plaats, ik kan me voorstellen dat mensen het jam mer vonden dat het zou verdwij nen. Eén van de afwegingen voor ons was of het wel paste bij de stad die we wilden zijn. Historie past op zich heel goed, maar over de exacte vorm moeten we mis schien nog nadenken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60