Enquete over falend toezicht corporaties binnenland 15 krijgt vergoeding Paul P I M weekendcompany www.weekendcompany.n|ftT donderdag 8 maart 2012 Spies verwerpt kritiek huurverhoging den haag Missie Kunduz niet uitgebreid De Nederlandse politietrainings- missie in de Afghaanse provincie Kunduz wordt niet uitgebreid. Het kabinet heeft de mogelijkheden on derzocht om ook de noordelijke grenspolitie te trainen en agenten van buiten Kunduz op te leiden die in andere noordelijke provincies aan de slag gaan. Maar een meer derheid in de Tweede Kamer is daartegen, zo bleek eerder. breda ten. Maar de liberalen mikken eerst op verbetering van toezicht. Woningcorporaties en huurders vrezen dat door de parlementaire enquête naar woningcorporaties de verbeteringen aan het toezicht vertraging oplopen. Zowel de brancheorganisatie van corpora ties Aedes als de belangenclub van huurders, de Woonbond, vindt dat het onderzoek de vernieuwin gen in de corporatiesector niet mo gen belemmeren. Minister Liesbeth Spies (Binnen landse Zaken) verwerpt de kritiek op de extra huurverhoging van 5 procent voor gezamenlijke huis- houdinkomens boven de 43.000 euro. Die zou in strijd zijn met de privacywetgeving, omdat de fiscus niet zomaar inkomensgegevens van bewoners aan een corporatie mag doorgeven, aldus juristen. Volgens Spies is geen sprake van inbreuk op de privacy, omdat al leen wordt gemeld of er meer of minder inkomen binnenkomt dan 43.000 euro en niet het exacte be drag. De SP vindt dat de minister buiten haar boekje is gegaan, om dat de Belastingdienst de gegevens al doorspeelt aan corporaties voor- daj: de Tweede en Eerste Kamer hun goedkeuring aan het wets voorstel hebben gegeven. De tijd begint te dringen voor het kabinet. Huurders moeten voor 1 mei geïnformeerd worden over de huurverhoging die 1 juli ingaat. Als dat niet lukt, dan betekent het dat de nieuwe wet tegen scheefwo- nen een jaar moet worden uitge steld. Het voorstel moet echter nog inhoudelijk behandeld wor den door de Tweede Kamer en daarna goedkeuring krijgen van de Eerste Kamer. Verwachting is dat vooral de Eerste Kamer kritisch is. Boete van ton dreigt voor Shell Moerdijk Shell Moerdijk hangt een boete van 100.000 euro boven het hoofd voor overtredingen van de milieuver gunning. Het bedrijf heeft volgens het Openbaar Ministerie bij drie in cidenten afvalwater geloosd met een te hqog gehalte aan gevaarlijke stoffen zoals benzeen, tolueen en styreen. Het lozen gebeurde op de persleiding naar de zuiveringsin stallatie in Rilland-Bath. den haag Beperkt reizen met beperking Mensen met een lichamelijke han dicap worden op slechts een kwart van de Nederlandse stations de trein in geholpen. De Nederlandse Spoorwegen willen in 2030 het zelf standig treinreizen voor iedereen mogelijk gemaakt hebben. De trei nen van de NS doen zo'n 380 sta tions aan in Nederland. Op maar 110 locaties helpt het spoorbedrijf bij het instappen. nijmegen Pubermeisje verzint prostitutieverhaal Een meisje, dat claimde dat ze door haar vriend werd gedwongen tot seks met oudere mannen, heeft de politie wekenlang onnodig werk bezorgd, ze had het verhaal verzon nen. Het 12-jarig meisje uit Nijme gen had via internet contact met een jongen, die na haar verhaal de politie belde. Ze loog omdat ze aan dacht wilde van de jongen. Ze heeft haar excuses aangeboden. Gebrekkig beheer, falend toe zicht en de gevolgen voor huur ders moeten het onderwerp worden van een parlementaire enquête naar woningcorpora ties. Dat vindt een meerderheid van de Tweede Kamer, die van daag praat over Vestia. DEN HAAG - PvdA, SP en PW steunden gisteren een voorstel van het CDA om een parlementaire en quête te beginnen. De laatste jaren stapelen incidenten bij woningcor poraties zich op met één constan te: een gebrek aan toezicht, klaagt de partij. Omdat vooral de huur ders de klappen moeten opvangen van (mogelijk) falend beleid, is het van belang dat het parlement een grondig onderzoek doet naar het -stelsel, stelt het CDA. Ook de rol van banken, toezichthouders en ge meenten moet erbij worden be trokken. De zorgelijke situatie bij woning corporatie Vestia, waar de Tweede Kamer vandaag over praat, is voor de CDA-fractie de druppel. Vestia kwam door risico's in het finan cieel beheer in grote problemen. Ex-topman Erik Staal kreeg bij zijn vertrek 3,5 miljoen mee en de cor poratie is van plan de huren te ver hogen. De partijen die voelen voor een en quête willen niet dat het wettelijk regelen van scherper toezicht op de woningcorporaties stil komt te liggen zolang er een onderzoek loopt. „Er zijn genoeg problemen met het toezicht op de woningcor poraties", vindt Kamerlid Jacques Monasch. „Er zijn nu maatregelen nodig." De WD zegt een parle mentaire enquête niet uit te slui- te Maastricht en de brandweer de evacuatie van de beide dorpen in scène gezet. De basisschool van Itteren werkte hieraan mee. Ook patrouilleerden militairen gisteren in de straten van Itteren en Borgharen. foto Marcel van Hoorn/ANP tember 2010 beëindigde na het conflict over haar heupomvang, had zij iets meer dan 10.000 euro verdiend. Hét verschil - bijna 65.000 euro - kan het model nu alsnog tegemoetzien. Ananda is intussen gestopt met modellenwerk. „Ik wil mezelf geen eetprobleem laten aanpra ten", verklaart ze. Modellenbureau Elite denkt erover om in hoger beroep te gaan. zie onze wehsDte:show Model Ananda vertelt haar verhaal in Pauw en Witteman Ananda in een Sloggi-reclame die wilde aantonen dat ze met haar maat 36 niet te dik is. SPRING-SUMMER KOOPZONDAG 11 MAART 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) Oudenbosch Tel: 0165 330620 E-mail: info@PaulPim.nl www.PaulPim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 -21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur DAMES Brunello Cucinelli Jil Sander Etro Paule Ka Paige Jeans Maliparmi Repeat Valerie Fay Van Laack D'Exterior Coast+Weber+Ahaus Marccain Pucci Cambio Diane von Fustenberg Wolford Valentino Schoenen Tassen: Tod's - Brunello Cucinelli Hogan HEREN Raffaell'e Caruso Brioni Etro Brunello Cucinelli Luigi Borrelli Canali Comeliani Incotex (+Red) Orlebar Brown Ign. Joseph Paul Smith Polo Ralph Lauren Jacob Cohën Coast+Weber+Ahaus Fay Hydrogen Boglioli Stone Island Schoenen: Tod's - Brunello Cucinelli Santoni - New Balance - Hogan 4* hotel aan de boulevard van Scheveningen! Carlton Beach Scheveningen Upgrade Duinzicht kamer 1 - I; Beoordeeld met een 7.5 i I Verblijftot 29 april 2012 Korting 32% Tl Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09:00- 21.00 uur za;10:00uur -16^00 uur zo 12:00 - 16:00uur Prijs a.b:v. 2-psrsoonsbe2eU[ng en excl. resorveringskoalen 12,50 per Boeking, Let op! Alleen op 8 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5