Goes moet het hebben van import Dolfijn duikt uit marktplaveisel 9-10 MAART WOONLAND.IMU BEVELANDEN/THOLEN Klusjes matchen op de beursvloer almanak Zuunug Prins Willem-Alexander bij opening fusie onderzoeksinstituten Yerseke Fitland bouwt wellnessresort 18 en 19 Gemeente groeit nog door mensen van buitenaf, maar crisis op woningmarkt kan roet in het eten gooien door Luc Oggel GOES - De Goese bevolking neemt de komende jaren nog geleidelijk toe, maar dat is vooral te danken aan mensen van buiten die zich in de gemeente 'vestigen. Was dat niet het geval, dan zou het inwo nertal in hoog tempo krimpen. Dat blijkt uit de nieuwe bevol kingsprognose van onderzoeksbu reau ABF Research uit Delft. Goes heeft al jarenlang te kampen met een flink sterfteoverschot, waar door de natuurlijke aanwas nega tief is. Dat wordt opgevangen door het feit dat zich meer mensen in de gemeente vestigen dan dat er vertrekken. Voor een deel hangt dat samen met het ambitieuze wo ningbouwprogramma, dat in het verleden met name voor een vesti gingsoverschot vanuit omliggende gemeenten zorgde. Door de crisis op de woningmarkt is een stagna tie van de bevolkingsgroei op kor te termijn echter niet uit te slui ten, waarschuwen de onderzoe kers. Goes zat met smart op de cijfers te wachten in verband met de on langs verschenen concept-struc tuurvisie Goes2040, waarin de toe komst van de gemeente wordt uit gestippeld. Wethouder Jo-Annes de Bat spreekt van een 'prettige uit komst'. „We zijn positief bevestigd in ons eigen gevoel en nu kunnen we dus beleid maken." De Bat zit naar eigen zeggen 'niet te wach ten' op forse groei van de bevol king. „Onze realistische lijn komt overeen met de prognoses, inwo neraantal en voorzieningenniveau zijn nu keurig op elkaar afgestemd en daardoor weet je dat het voor zieningenniveau ook op peil kan blijven." Uit de prognose blijkt ook dat Goes op langere termijn een wo ningtekort van rond de één pro cent zal hebben. „De berichten over woningbouw zijn heel nega tief, maar er zit dus nog ruimte", zegt De Bat. Wat hem betreft is de kritiek dat Goes te ambitieus inzet op woningbouw daarmee weer legd. „Ik heb altijd al gezegd dat we juist niet te veel bouwen. Er zijn huizen nodig voor die lichte groei en voor het gegeven dat er steeds minder mensen in één huis wonen (woonverdunning)." Wel is het volgens De Bat zaak na te denken over kwaliteit. Goes ver wacht tot 2040 tussen de 2500 en 3500 nieuwe woningen te moeten bouwen, waarvan zo'n 1350 als ge volg van woonverdunning. jj_ DONDERDAG 8 maart 2012 GOES - Waar die nou ineens van daan kwam? Niemand die het weet. Gisterochtend 'dook' ineens een dolfijn uit het plaveisel van de Grote Markt in Goes. „Wij waren het niet", lacht Marco Visser van speelgoedwinkel Vissertoys, die een foto nam van het dier. „We weten ook niet wie dat heeft ge daan. Er hebben zich vandaag wel zes ambtenaren - letterlijk - over die dolfijn gebogen." En die heb ben het zeezoogdier meegeno men, bevestigt woordvoerster Joke Boel. „Hij zat vastgeplakt op de ste nen. En hij zwom in de weg. Dus we konden de dolfijn daar niet la ten zitten." De Goese dolfijn, foto Marco Visser Grote Kerk te Goes vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur In één keer op de hoogte van alles! GOES - Meer dan tweehonderd klus jes en diensten werden verhandeld op de vijfde editie van de Beurs vloer Zeeland in de Grote Kerk in YERSEKE - Prins Willem-Alexander woont woensdag 4 april in Yerseke de viering bij van het samengaan van het Centrum voor Estuariene en Mariene Ecologie (Ceme) in Yerseke en het Koninklijk Neder lands Instituut voor Zeeonderzoek (Nioz) op Texel. Deze onderzoeks instituten zijn op 1 januari 2012 sa mengegaan onder de naam Nioz. Goes. Bedrijven boden daar gister middag hun diensten en expertise aan, organisaties, verenigingen en clubs profiteerden van dat aanbod. De fusie heeft tot doel de krachten van de twee belangrijkste Neder landse instellingen op het gebied van fundamenteel kust- en zeeon derzoek te bundelen en de strategi sche positie van Nederland op dit terrein te versterken..De aard van het onderzoek van beide vestigin gen van het Nioz verandert voorlo pig niet. De handel gaat voortaan permanent door, want de Beursvloer gaat ver der onder de naam de Zeeuwse Uit daging. Op de website van die orga- Het was druk op de afdeling cardio logie in Goes. Bijna gelijktijdig betra den twee mannen van middelbare leeftijd de ECG-ruimte. De één, dui delijk gepokt en gemazeld, wist wat hem te doen stond. De ander, kenne lijk voor de eerste keer, zat vol met vragen zo was duidelijk te horen door de dunne wandjes van de onder zoeksruimte. Het volume deed hard- nisatie kunnen bedrijven en maat schappelijke organisaties elkaar vin den. www.zeeuwseuitdaging.nl foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl horendheid vermoeden. De verpleeg kundige werd regelmatig onderbro ken met„wah seijie". Tactisch vroeg ze de man op een ge geven moment of het geen tijd werd voor een gehoorapparaat, „t Èk a lank a!" Maar doordeweeks lag het thuis in de kast. „Wah kiek jie noe, aoltied da kost vee te diere! De an dere man schoot in de lach. Zuunug! ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59