70% 25% alles Brugman zeeland 21 EXTRA korting Digitaal op zoek naar oorsprong straatnamen maart 2012 m KORTING Willem-Alexander bij samengaan van instituten Andere maat Jan Janse van de Verseput Muziekgezelschap ontstond door een examenfeest donderdag 8 maart 2012 op showroom keukens en showroom- sanitair i aATSTE dagen Brugman GL Jalio Eén van de keukens uit de greeploze collectie. Brugman actieprijs 7.995,- Prljs zoals afgebeeld. YERSEKE - Prins Willem-Alexander woont woensdag 4 april in Yerseke de viering bij van het samengaan van het Centrum voor Estuariene en Mariene Ecologie (Ceme) in Yerseke en het Koninklijk Neder lands Instituut voor Zeeonderzoek (Nioz) op Texel. Deze twee onderzoeksinstituten zijn op 1 januari 2012 samengegaan onder de naam Nioz. De fusie heeft tot doel de krachten van de twee belangrijkste Nederlandse in stellingen op het gebied van funda menteel kust- en zeeonderzoek te bundelen en de strategische posi tie van Nederland op dit terrein te versterken. Jannie en Jan Stouten. „Er komen veel fietsers langs die naar de huis naam kijken." foto Dirk-Jan Gjeltema vsssoxxassas^^ssposis^asssissssseesBisaxaaawsa door Nadia Berkelder GOES - Altijd al willen weten hoe de Bocht van Guinea aan zijn naam komt? Of wie de Van der Baan was van de gelijknamige straat in Wolphaartsdijk? Het ge meentearchief in Goes werkt aan een website waarop alle informa tie over straatnamen in de gemeen te is terug te vinden. Die Van der Baan heette loost met zijn voornaam, is te lezen op de website van het archief en hij was onderwijzer van beroep. Hij is vooral bekend van zijn publicaties, zoals de geschiedenis van Wol phaartsdijk uit 1866. De informa tie komt uit het straatnamenboek van Allie Barth, voormalig archiva ris in Goes. „Er wordt uitgelegd waar de naam vandaan komt en als een straat vernoemd is naar een persoon, valt daar wat uitleg over te lezen", vertelt Barth. Veel straatnamen zijn ontstaan vanuit de volksmond, vertelt hij. „Het Schptje van Armoe bijvoor beeld. Dat was gewoon een arme lijke buurt. Pas in 1851 ging de overheid zich bemoeien met het geven van straatnamen, toen de Gemeentewet werd in gevoerd. Maar de namen in de binnenstad komen bijna allemaal uit de volks mond." In het bestand op internet zijn straks ongeveer duizend straat namen terug te vinden, denkt Mir jam Louisse van het archief. Op dit moment zijn alleen de straten die beginnen met een A, B of C terug te vinden op de website van het ar chief. En de Bocht van Guinea? Die is ge noemd naar een baai (bocht) aan de goudkust van Afrika, in Guinea dus, waar een Hollandse nederzet ting was. Vermoedelijk is men stra ten naar de Bocht gaan vernoe men toen het fort Elmina werd veroverd op de Portugezen. www.gemeentearchiefgoes.nl Donderdag en vrijdag geopend tot 21.00 uur. Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 www.brugman.nl Keukens Badkamers Tegels Sanitair De huisnaam is oud, de plaats waar de naam te lezen is jonger. Jan Stouten: „Vroeger stond de naam Kruus op het dak, maar de blauwe dakpannen waarmee men de naam na de ramp weer wilde aanbrengen hadden een andere maat dan de rode." T an Janse van de Verseput heette de vroegst bekende bewoner van de hoeve die de naam Kruus kreeg. Dat blijkt uit archiefonder zoek door Jaap Huigens. Jan Janse van de Verseput was in 1676 actief als boer. Zijn land lag in het 18e be vang van Kerkwerve dat voor die tijd 'Bevang bezuiden den Vroon- weg' werd genoemd en later Verse- putbevang. In 1739 werd de boerde rij bewoond door Cornelis Basti- aansz. de Graaf en vanaf 1776, met een onderbreking van 50 jaar, 120 jaar lang door zes generaties Van der Wekken. Neeltje van der Wek ken was de laatste van deze fami lie die het Kruus bewoonde. Hier na vestigde de familie Stouten zich op de hoeve. Stouten Musiceert zijn vijf broers en zussen die een mu ziekinstrument bespelen. Het mu zikale gezin uit Kerkwerve bestaat uit Marien (orgel), Christiaan (vleugel), Aleida (dwarsfluit), Arianne (viool) en Jacob-Jan (trompet). Het idee om samen op te treden ontstond tijdens het exa menfeest van Marien in juli 1999. Die avond verzorgden Marien, Christiaan, Aleida en Arianne het muzikale deel van het feest. De vonk sloeg over en er werd beslo- 'ten om een openbaar concert te ge ven dat plaatsvond op 20 mei 2000. Gestimuleerd door positieve reacties ontstond een traditie. Brugman Caprera Brugman actieprijs Deze badkamer staat in het M 6.825 - teken Van pure WellneSS. Prijs zoals afgebeeld exclusief tegels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57