Rob Ruijgh moet gas terugnemen 27 AZ na dertig jaar weer tegen Italiaanse ploeg Wolfert kan Zeeuwse titel haast niet ontgaan donderdag 8 maart 2012 'Voormalig Olympisch kampioen Mark Huizinga geeft regelmatig tips en adviezen' Sjors Riddersma door Arnold Aarts ALKMAAR - Na bijna dertig jaar neemt AZ het in een Europese competitie weer op tegen een Itali aanse tegenstander. Destijds voor kwam Inter Milan dat de Alkmaar- ders de volgende ronde haalden. Vanavond heet de opponent Udi nese, de nummer vier van de Serie A. Na een 1-0 overwinning in Alk maar (doelpunt Roelof-Jan Tiktak) op 20 oktober 1982 werd AZ twee weken later in Milaan uitgescha keld. Door goals van Juary en Ales- sandro Attobelli werd het 2-0. Dat Altobelli scoorde, was geen toeval. De Naald, zoals zijn bij naam luidde, is Europees topsco rer aller tijden van Inter met 39 treffers. Ook Udinese herbergt een spits die heel makkelijk goals maakt. An tonio Di Natale - net teruggekeerd van een voetblessure - deelt met Zlatan Ibrahimovic de koppositie van de nationale topscorerslij st met achttien treffers. De Napoli- taan was afgelopen twee seizoe nen ook al de meest scorende voet baller in de Serie A. Desondanks is AZ-trainer Gertjan Verbeek niet van plan extra verde digende zekerheden in te bouwen. Hij is niet gefocust op het voorko men van doelpunten. „Nee, de nul is niet heilig. De wijze waarop wij onze dingen doen, is heilig. We spelen om doelpunten te maken." Verbeek was afgelopen zondag in Udine om de wedstrijd tegen Ata lanta te bekijken (0-0). „Ik had de beelden van de duels met Bologna en Paok gezien. Dus op de tribune zag ik dingen die heel herkenbaar waren. Maar je wordt er altijd wij zer van. Je ziet de formatie waarin ze spelen en het patroon wat daar uit voortkomt." De coach vindt het lastig het ni veau van de eredivisie naast dat van de Serie A te leggen. „Dat is appels met peren vergelijken. In Italië hebben ze een andere voet- balfilosofie, een andere manier van denken over voetbal. Zo wer den er zondag weinig kansen ge creëerd en werd in niet zo'n heel hoog tempo gespeeld. Maar als je op de ranglijst op vijf en acht pun ten staat van Juve en Milan heb je gewoon een goeie ploeg. Ik wou dat ik zo'n selectie had. Er staan 45 spelers onder contract en ik denk dat de salarissen ook een stuk hoger liggen." Udinese begon dit Europese sei zoen met een tweestrijd in de voorronde van de Champions Lea gue. Arsenal voorkwam dat de for matie van Francesco Guidolin aan het kampioenenbal mocht mee doen. In Londen werd het 1-0, in Udine 1-2. Udinese heeft de duels met AZ te danken aan een over winning in Thessaloniki op Paok (0-3). Het eerste duel was in 0-0 geëindigd. AZ kan vanavond gewoon beschik ken over Roy Beerens. De vleu gelspits viel zaterdag tegen Hera cles uit met een hamstringblessu re, maar is voldoende hersteld. Ook Rasmus Elm, die kampte met kuitklachten, kan spelen. Char- lison Benschop moet het duel la ten schieten, omdat hij nog steeds te veel last heeft van zijn boven been. heeft zo zijn voordelen dat ik groot ben, maar dat werkt soms ook tegen me", aldus Riddersma. Een kleine maand geleden werd Riddersma derde bij het Neder lands kampioenschap in de klasse tot negentig kilogram in de leef- UITSLAGEN WIELRENNEN Rodez. Parijs-Nice, UCI World Tour. Vierde etappe, Brive-la-Gaillarde - Rodez: 1. Meers man (Bel) 178 km in 4.21.01 (40,9 km/u), 2. Bole (Slv), 3. Westra (Ned), 4. Florencio (Spa), 5. Hivert (Fra), 6. Geschke (Dui), 8. Valverde (Spa), 10. Wiggins (GBr), 26. Mollema, 40. Ten Dam, 58. De Kort 0.29, 87. Maaskant 2.15, 98. Dekker 2.32, 145. Curvers 10.13, 146. Kroon, 163. Veel- ers 13.21, 165. Van Winden. Algemeen klassement: 1. Wiggins 13.3.0.52, 2. Leipheimer (VSt) 0.06, 3. Van Garderen (VSt) 0.11, 4. Chavanel (Fra) 0.14, 5. Monfort (Bel) 0.18, 6. Westra, 7. Valverde 0.20, 21. Ten Dam 3.01, 38. Mollema 3.37, 54. De Kort 5.43, 102. Dekker 14.09, 132. Maaskant 20.36, 133. Cur vers 20.42, 141. Kroon 23.00, 149. Van Winden 25.32,159. Veelers 31.27. Tirreno-Adriatico (WorldTour). Eerste etappe, ploegentijdrit: 1. GreenEdge 16,9 km in 18.41, 2. RadioShack 0.17, 3. Garmin, 4. Sky 0.23, 5. Astana 0.30, 6. Saxo Bank 0.38' 13. Vacansoleil 0.51,16. Rabobank 0.57. Pieter Israel elfde in wielerwedstrijd Pieter Israel uit ICruiningen is in een wedstrijd voor elite/beloften in Gooik (België) op een elfde plaats geëindigd. De wedstrijd werd gewonnen door Frederik Backaert. tijdsklasse tot twintig jaar. In 2010 werd hij Nederlands kampioen in de leeftijdsklasse tot zeventien jaar. „In de.klasse tot twintig jaar kan ik aardig mee, maar Chris de Korte denkt dat mijn top op latere leeftijd ligt. Hij denkt ook dat ik het in me heb om de Olympische Spelen te halen. Wanneer dat is weet ik niet, maar dan ga ik na tuurlijk voor goud. Ik zal er alles aan doen om de wereldtop te be reiken", stelt een zelfverzekerde Riddersma. door Sven Bakker KAPELLE - Mandy Wolfert is de on betwiste favoriete om deze week de Zeeuwse indoortennistitel te winnen. De 21-jarige tennisster uit Sluiskil is de nummer één van de plaatsingslijst in de 3-categorie van het enkelspel en bevestigde gistera vond haar favorietenrol door met 10-5 van Esmee Vleugel uit Wemel- dinge te winnen. Bij de mannen in de sterkste cate gorie won de 29-jarige Thomas Fe- lius zijn eerste partij. De als eerste ingeschaalde Felius was in het Racketcentrum in Kapelle met 7-3 de meerdere van de 28-jarige Dmit ri van Hoof uit Vrouwenpolder. Eerder in de week was Van Hoof in de poule van vier spelers met 6-5 nipt te sterk voor Jonas Patist (16), zijn clubgenoot bij het Mid delburgse MLTC. Ook Harold Schipper pakte de winst tegen Pa tist: 10-6. In de vierde categorie bij de vrou wen zijn de 39-jarige Anneke Hoo- gesteger en de 25-jarige Kim Hou- mes nog altijd in de race voor de eindzege. De onderlinge strijd om de eerste plaats in de poule werd in het voordeel beslist van de Vlis- singse Hoogesteger, die na een uur spelen met 8-5 te sterk was voor de Domburgse Houmes. Beiden staan nu in de kwartfinales. Favo riete in deze categorie is Eva Har- tog, die weliswaar doorgaat naar het afvalschema maar wel met 4-6 van Linda Gruber verloor. Gruber staat nu in de halve eindstrijd, ter wijl Hartog het in de kwartfinale opneemt tegen Hoogesteger. Ook bij de laatste vier staat Saya de Ja ger. De als tweede ingeschaalde De Jager won met 9-4 van Ellis Toorenaar. door Patrick Delait SITTARD - Rob Ruijgh moet vanwe ge knieklachten enkele dagen rust nemen. Uit een mri-scan, die de Vacansoleil-renner gisteren onder ging in het Sint Jans Gasthuis-zie kenhuis in Weert, bleek dat Ruijgh last heeft van het zogehe ten frictiesyndroom, een irritatie die veelvuldig voorkomt bij hardlo pers. De 25-jarige klimmer gaat ervan uit dat hij volgende week al zijn rentree kan maken in de Belgische semi-klassieker Nokere Koerse. „Ik ben blij dat er niks ergs aan de hand is. Na een paar dagen relatie ve rust moet mijn knie weer her steld zijn. Ik ben het ziekenhuis in Weert dankbaar dat ik er meteen terecht kon. Andere mensen moe ten soms wekenlang wachten op een mri-scan." Ruijgh, ploegge noot van Johnny Hoogerland, kreeg voor het eerst knieklachten in de Ruta del Sol. Vooral bergop ondervond hij zoveel hinder dat hij niet zijn normale niveau haal de. De oorzaak van zijn blessure zit 'm volgens Ruijgh in het zadel van zijn fiets dat in de Spaanse etappekoers enkele millimeters is verschoven. „Achteraf zijn we er achter gekomen dat mijn zadel la ger stond dan normaal. Je hoeft maar door een kuil te rijden en het is zover. Ongemerkt heb ik Rob Ruijgh daardoor een andere positie aange nomen op de fiets. Op het vlakke ging het nog wel, maar bergop voelde ik dat ik mijn kracht niet kwijt kon." Ondanks zijn knieklachten startte Ruijgh vorig weekeinde in de Ron de van Murcia. Net als in de Ruta del Sol kon de revelatie van de vo rige Tour geen rol van betekenis spelen. Dat zijn voorbereiding op de Amstel Gold Race en de Waal se klassiekers allerminst voorspoe dig verloopt, is voor Ruijgh nog geen reden tot ongerustheid. „Tot nu toe zit ik volledig op schema. Conditioneel ben ik zelfs beter dan vorig jaar in dezelfde periode. Het is alleen jammer dat ik dat in de wedstrijden nog niet heb kun nen laten zien." ar Rotterdam om te judoën.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43